Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megjelent "apukát", hogy...

Megjelent "apukát", hogy lehet leszerelni?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves lesz. 1 éves volt mikor az apja elhagyott minket, külföldre költözött. 2 éves volt, mikor megismertem a már férjem. Őt tekinti és hívja is apának.

Az igazi apjára nem is emlékszik, 2 éves volt mikor utoljára látta. Azóta is nem kereste őt, én meg nem beszéltem róla. Tudja, hogy nem a vérszerinti apja a férjem.

Na de az igazi apuka 2 hónapja haza költözött. Most elkezdett írogatni, hogy akarja látni a lányom. Én se akarom és a lányom se. Egy vadidegen számára.

Eddig nem is válaszoltam az üzenetekre. A 8 év alatt bármi gond volt, én nem tudtam volna neki szólni mert le voltam tiltva. A teljes felügyeleti jog az enyém. Az egész bírósági döntés is ő nélküle született meg.

Hogy tudom leszerelni és kikerülni azt, hogy ne kelljen a lányomnak találkoznia vele?


2022. okt. 15. 12:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%
Ha bíróságra viszi, vsz. sehogy.
2022. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
Ha a teljes felügyeleti jog a tiéd, akkor nem kell talalkoznotok vele, nem?
2022. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
7 éve a bíróság havi 1 látogatást és 25e Ftos gyerektartást ítélt meg. Pénzt néha küldött. De hát a lathatasssal soha nem élt. És ha a lányom nem akar vele találkozni akkor is majd kötelezik rá? Hát egy idegen neki.
2022. okt. 15. 12:16
 4/39 anonim ***** válasza:
88%
Ha van róla bírósági ítélet, akkor élhet vele. Te jársz rosszabbul, ha akadályozni próbálod.
2022. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%
Megtámadhatod a végzést, de ha nem követett el semmilyen bűncselekményt a lányod sérelmére, nem fogják megtiltani a láthatást/kapcsolattartást.
2022. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Biztosan nem fogjuk elengedni egy számára idegen emberrel. Ezért is lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne leszerelni, hogy ha eddig nem foglalkozott vele mostmár hagyja őt békén?
2022. okt. 15. 12:20
 7/39 anonim ***** válasza:
6%
Esetleg ha elmondasz a gyerektartásról. De bármikor meggondolhatja magát.
2022. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Ja hát nekem nem kell a pénze. Eddig se fizetett rendesen, nem is érdekelt soha.
2022. okt. 15. 12:25
 9/39 anonim ***** válasza:
80%
Annyira nem fogja akarni, hogy bíróságra menjen miatta. Te nem engeded, és az ügy a bíróságon fog kikötni. Az, hogy senem fizetett, senem kereste, vagyis idegen, tehát apai kötelességét nem teljesítette és jogaival nem élt, sőt, kifejezetten lehetetlenné tette a te kapcsolattartásodat, a te malmodra fogja hajtani a vizet, ez a gyerek érdeke.
2022. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 K_Noémi válasza:
75%
A dolog most még valószínű, egy esélyes, mivel te vagy a kiskorú lányod gondviselője és a bíróság is neked adott jogokat. Ha volna lányom, most még én is abszolút az elkerülésre mennék. Ha nem tudja az apa a címedet, számodat, etc, mázli. Ne is add meg. Ha emberi módon akarod lerázni és írnál mégis egy üzenetet, énüzenetekkel tedd meg. Utána változtass számot, elérhetőséget. Viszont a lányod értelmileg és érzelmileg is gyarapodik az idő során, idővel ő is tud majd dönteni a kérdésben, hogy kíváncsi e az igazi apjára, és ez hogy találkoznak e, rajta múlik majd, ha nagyobb lesz. Te most pedig tégy úgy, ahogy te biztonságosnak látod. És ne bonyolodj bele a dologba, zárd rövidre, amennyire csak lehet.
2022. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!