Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megjelent "apukát", hogy...

Megjelent "apukát", hogy lehet leszerelni?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves lesz. 1 éves volt mikor az apja elhagyott minket, külföldre költözött. 2 éves volt, mikor megismertem a már férjem. Őt tekinti és hívja is apának.

Az igazi apjára nem is emlékszik, 2 éves volt mikor utoljára látta. Azóta is nem kereste őt, én meg nem beszéltem róla. Tudja, hogy nem a vérszerinti apja a férjem.

Na de az igazi apuka 2 hónapja haza költözött. Most elkezdett írogatni, hogy akarja látni a lányom. Én se akarom és a lányom se. Egy vadidegen számára.

Eddig nem is válaszoltam az üzenetekre. A 8 év alatt bármi gond volt, én nem tudtam volna neki szólni mert le voltam tiltva. A teljes felügyeleti jog az enyém. Az egész bírósági döntés is ő nélküle született meg.

Hogy tudom leszerelni és kikerülni azt, hogy ne kelljen a lányomnak találkoznia vele?


2022. okt. 15. 12:03
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Vérszerint nem idegen. De amúgy az. Egy idegen. Nem tudja ki ő, nem ismeri, nem emlékszik rá. Neki a férjem az Apukája.
2022. okt. 15. 12:33
 12/39 A kérdező kommentje:

Természetesen ha a lányom akarná engedném. Ha a jövőben szeretné megismerni is engedném. De mikor felhoztam neki, hogy ez a helyzet. Rögtön tiltakozott, hogy őt nem érdekli.

Én soha nem szidtam őt, soha nem tettem rá a lányom jelenlétében negatív jelzőt. De valljuk be nem is beszéltünk róla soha.

2022. okt. 15. 12:35
 13/39 anonim ***** válasza:
73%
Tetszik, nem tetszik: az ítélet szerint joga van látni a lányát.
2022. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
87%
7 év után az eredeti helyzet változott. A láthatást akkor ítélték meg, amikor lelépett. Nem örökre szól, felül lehet bírálni. Mindig a gyerek érdekében kell cselekedni, nem az elhanyagoló apa érdekében.
2022. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%

Ha van egy kis eszed, akkor felkeresel egy családjoggal foglalkozó ügyvédet. Ő majd elmondja hogy mihez van jogotok, és mihez van joga a gyerek apjának. Az a biztos amit az ügyvéd mond.

Mindig vannak "kiskapuk" amikre van lehetőség, de ehhez ismernie kell a ti konkrét helyzeteteket. Kérni kell egy egyszeri jogi szaktanácsot és akkor tudod, hogy mihez van jogotok. Ennyit szerintem neked is megér a nyugalmatok.

2022. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
20%

Ha a férjed az apukája, kölcsösen mindenki annak tartja - nem merült fel, hogy a nevére veszi?

Ez jogilag mondhatni egy örökbefogadásnak felel meg, ő lesz jogilag, hivatalosan is az apja, gondviselője - utána örökölhet majdan, stb. A vérszerinti apuka pedig ezzel teljesen lemond a gyerekről, megszűnik a gyermektartási kötelezettség, és a láthatási jog is - valóban idegenné válik jogilag.


Persze ehhez sem árt a jogi tanácsadás a részleteket illetően, abban pl. nem vagyok biztos, hogy kell-e apuka írásos beleegyezése.

2022. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, gazdag es penzt akar adni.
2022. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
87%
Leszerelni sehogy. Azonnal beadsz egy kérelmet az apuka lathatasi jogának megszüntetésére, amit megindokolsz az itt leirtakkal
2022. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
87%
Örökbe fogadni szerintem nem lehet az apa beleegyezése nélkül. Én is biztos ügyvédhez fordulnék, hogy hogyan tudom megvonni az eredeti láthatási jogot, biztos lehet erre kérelmet beadni. Pláne esélyes, ha nem fizetett és nem látogatta. De itt írhatunk anonim bármit, szakember tud neked érdemben tanácsot adni.
2022. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
18%
Akinek van élő, ismert apja, 17-es, azt nem lehet, mert nem is kell örökbe fogadni. Jól néznénk ki, ha összevissza mászkálnának az önjelölt apák a tényleges apa léte ellenére!
2022. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!