Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megjelent "apukát", hogy...

Megjelent "apukát", hogy lehet leszerelni?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves lesz. 1 éves volt mikor az apja elhagyott minket, külföldre költözött. 2 éves volt, mikor megismertem a már férjem. Őt tekinti és hívja is apának.

Az igazi apjára nem is emlékszik, 2 éves volt mikor utoljára látta. Azóta is nem kereste őt, én meg nem beszéltem róla. Tudja, hogy nem a vérszerinti apja a férjem.

Na de az igazi apuka 2 hónapja haza költözött. Most elkezdett írogatni, hogy akarja látni a lányom. Én se akarom és a lányom se. Egy vadidegen számára.

Eddig nem is válaszoltam az üzenetekre. A 8 év alatt bármi gond volt, én nem tudtam volna neki szólni mert le voltam tiltva. A teljes felügyeleti jog az enyém. Az egész bírósági döntés is ő nélküle született meg.

Hogy tudom leszerelni és kikerülni azt, hogy ne kelljen a lányomnak találkoznia vele?


2022. okt. 15. 12:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
19%

21!


De, lehet. Az anya férje házastársi örökbefogadással örökbe fogadhatja a gyereket. Nyilván ez is eleve csak ott merülhet fel, ahol a verszeinti apuka amúgy xarik q gyerekre.

2022. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
93%
Ha az édesapa lemond róla. De a kérdezett esetben pont hogy kapcsolatfelvételt akar, nem lemondani róla.
2022. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
6%

Ebben a videóban (link: lásd lent 45:40-nél) Doszpot Evelin elmondja, hogy a 16 éves első házasságából született lányát hogyan fogadta örökbe a második férje (Doszpot Péter), úgy hogy él a lány biológiai apja (18 éves korig lehet megtenni, de alá kell íratni egy nyilatkozatot a biológiai apával).


https://www.youtube.com/watch?v=K0oQUqzkfw4

2022. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is fordulj mielőbb családjoggal foglalkozó ügyvédhez.
2022. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
24%

A bíróság mindíg a gyerek érdekeit nézi!


Azt nem nehéz bizonyítani, hogy a gyerek 9 évesen azt se tudja ki ez, és azt sem, hogy a szülői kötelezettségét nem teljesítette a vérszerinti apa, innentől gyakorlatilag hallgatólagosan de lemondott a gyerekéről...


Be kell vonni egy szakértőt aki szakvéleményt ad arról, hogy amennyiben az eddigi 9 év alatt történtek után a láthatási jogot nem vonják meg a vérszerinti apától, az a gyermeket traumatizálhatja és lelki fejlődésében károkat okozhat, továbbé egy nyilatkozat sem ártana a jelenlegi nevelőapától, hogy a nevére venné a gyereket!

2022. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
15%
Nem hiszem, hogy szükséges a vérszerinti apától lemondó nyilatkozat, ha sikerül a láthatáshoz való jogra való méltatlanságát bebizonyítani...
2022. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
5%

Látom, beindult az apa(férfi)gyülölő kommandó...

"a láthatási jogot nem vonják meg a vérszerinti apától, az a gyermeket traumatizálhatja és lelki fejlődésében károkat okozhat"


Azért ne "vicceljünk" már. Traumatizál egy 9 évest, hogy heti x órát el kell lennie egy "idegen" társaságában...

2022. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
63%
Ha a bíróság is mrlegel azért az se midegy hogy az apa milyen ember, miért nem látta eddig a gyereket stb stb.
2022. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
79%

27 én is pasi vagyok, nincs itt semmi gyűlölet!

De a gyerek azé aki felneveli, különben minek?


Gondold már át...

2022. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
31%
28 ja, ha mondjuk háborús fogságba volt 8 évig, az nyilván enyhítő körülmény, de ha börtönben ült bankrablásért az már súlyosbító!
2022. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!