Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamra tele van molylepkékel...

A kamra tele van molylepkékel mert édes anyám várja a világ végét és ételeket halmozot fel de a tárolást nem tanulta meg?

Figyelt kérdés
Hogyan magyarázam el neki hogy, egy nöstény 600 petét is le rakhat és ki kel irtani őkett azonal a kaját meg ki dobni.Merz én idegileg már bele fáratam hogy, állandoan a hülyesége miatt én is szivok.

2022. okt. 7. 21:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
Molyfóbia, ocd...
2022. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Hat en ugy latom, hogy te sem a legelesebb kes vagy a fiokban.
2022. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen ki szolgáltatot vagyok mert fel tettem egy kérdést most lehett elnyomni akinek ilyen frusztrácioja van az irja ki most.Utána a rendes válaszokat is várom.
2022. okt. 7. 22:15
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Anyad lehet beteg, de neked is van egy kis kattanasod, az tuti :D Persze nem csodalkozom, ezt a peldat lattad illetve orokolhettel is ezt-azt.


Na akkor amugy elmondom neked; hogy en is eleg “felelotlenul” tarolom a szaraz alapanyagokat, ertsd ugy, hogy habar minden lezarva, de a sajat csomagolasaban van, nem uveg vagy muanyag edenyben, ahogy kene...es meg a budos eletben nem volt nalunk moly.

Ez nem csak a tarolason mulik, szerintem szerencse kerdese is.

Anyosom meg nagyon precizen mindent ugy tarol, ahogy az a nagykonyvben meg van irva, megis evente egyszer legalabb vannak problemai a molyokkal. Valoszinuleg boltbol viszi haza oket, mert gondolom nem ragjak at magukat az uvegen csak ugy, de passz.


Ilyenkor hisztizes helyett neki lehet allni szepen takaritani es mindent kidobalni. Lehet kapni elelmiszer moly csapdat is, dm-ben is van szerintem.

A suliban meg nem ertem minek kene errol beszelned, ez azert nem egy olyan hu de nagy dolog, ami emlitesre erdemes :D

Barkivel megesik.

2022. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem fognak eljönni a kaja mellől, nem hülyék! A ruhamoly nem ugyanaz és egyik fajta sem támad meg, max. eltéved hirtelen fényváltáskor és neked repül.

Lehet venni amúgy moly csapdát, bio irtószereket is, de a sima légypapírra is ráragadnak! Azt írod nem jól vannak tárolva. Mikről van szó? Ha ezt tudod, mi tart vissza, hogy segíts rendesen elpakolni vagy te magad miért nem pakolod át másképp?

Csepegtess levendula olajat papírokra vagy kössetek fel egy szép nagy csokrot belőle, azt nem szeretik a molyok! ;) Rozmaring, levendula, teafa.. az erősen szagos dolgokat nem szeretik!

2022. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Porszívózd össze a lepkéket.
2022. okt. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Létezik molycsapda, elég jók
2022. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Darius- ***** válasza:
75%

Egyik oka miért nincs alapélelmiszer a boltokban.

Tapasztalt élményem volt, mikor nagymamam szintén felvasarolta a lisztet és az lett a vége, hogy az egerek belemasztak, beleettek.

Amugy takaritani is kéne, nem jol csomagolt, kifolyt ételek vonzzak az ételmolyt.

2022. okt. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Anyádat nevezed hülyének, miközben attól félsz, hogy bemásznak a füledbe és megeszik a ruhád? Te sem vagy sokkal normálisabb anyádnál.
2022. okt. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
94%

"Ez nem csak a tarolason mulik, szerintem szerencse kerdese is."


Így van. Soha nem volt otthon molyunk, pedig egy igen nagy kamránk volt, tele mindenfélével. Majd albérletben egy fél polcnyi minimális kajában valahogy bekerültek a molyok és dobhattam ki mindent. Valszeg anyád is valami élelmiszerrel bevitte a molyokat, csupán véletlenül.

2022. okt. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!