Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem megy el a bulira,...

Apuka nem megy el a bulira, mert nem akar az ex rokonsággal találkozni- ez csak szerintem gyerekes és idióta dolog?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek. A férjem egyik unokaöccsének a barátnője terhes, ennek örömére bulit rendeznek a közeli csaladtagoknak, ahol bejelentés majd a baba nemét. Meghívták a szülőket, azok párjait -15 éve elvaltak a szülők- , a nagyszuloket és a testvéreket. A par egy másik városban él, nálunk a családban senkinek nincs kocsija és senki nem is tud vezetni. Vonattal kellene elutaznia az anyosomnak, de mivel már nem mai csirke, nem szívesen menne egyedül, így gondolta megy majd a fiával, aki ugye az én sógorom, meg annak a párjával. Tegnap volt itt nálunk a sógor-anyós velünk él-, így anyós féltette a kérdést neki, hogy mehetnének e együtt. "Nem megyek, nincs kedvem az ex rokonsaggal találkozni" Nem igazán szoktam beleszolni hasonló kérdésekbe, de itt nem tudtam megállni, hogy még ne kérdezzem, nem ér annyit a fiad, hogy kibirj az ex rokonsaggal pár órát? Nem kaptam választ. Az ex rokonság amúgy a volt feleség, ő a párjával megy, akivel több mint 10 éve együtt vannak, illetve az ex anyós, aki 90 felett van, nagyot hall, így nem nagyon beszél, amúgy is egy csendes, törékeny kis nő, aki leul a sarokba és kettőt sem szól.

Mondtam a férjemnek, hogy inkább veszek ki szabadságot arra a napra, és elkísérem anyósom, max beülök valahová, amíg ott van, ha nem tudja máshogy megoldani.

Neked gyerekként vagy szülőként ez elfogadható lenne? Hogy a leendő apuka apja nem megy el egy ilyen eseményre, ami a gyerekének fontos?


2022. szept. 15. 09:12
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Hatha neked ezt nem sikerült ertelmezni, ott veled van a baj, nem velem. Esetleg olvasd el újra, ott van lépésenként, hogy ki kicsoda, épp az ilyen khm, nem épp okos emberek számára.

"a sógorom fiának születik gyereke


-anyósom a sogorom anyja


-anyósom ezáltal a leendő apa egyik nagyanyja"

2022. szept. 15. 15:03
 32/38 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj meg kérdező, de tényleg túlbonyolítod, tökre feleslegesen, aztán meg csodálkozol, hogy nem értik.

A sógorodnak unokája fog születni. Nem egyértelműbb?

(mellesleg van egy stílusod azért, a válaszadókat is burkoltan leidiótázod, nemcsak a sógorodat)

2022. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
72%

kerdezo, kaptal valaszt a kerdesedre. TE vagy a gond, nem a ferjed vagy a dontese

TE vagy a gyerekes, nem a ferjed

TE vagy az idiota, nem a ferjed

na menjel innen. megkaptad a valaszt

2022. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, én maximálisan egyetértek veled, a sógorodnak ott kellene lennie a fia által szervezett eseményen és minden olyan programon, ahova a fia meghivja. És fontos az is, hogy ezt a véleményeteket igen is elmondjatok neki. És az is fontos, hogy az anyosod is ott legyen. Egyszerűen nem normális az, hogy egy szülő kimaradjon a gyereke életéből az ex miatt.
2022. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
76%
az a nem normalis hogy masok dontik el hogy a szulo benne szeretne e lenni a gyereke eleteben vagy nem xd
2022. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
42%
#35: Mozaik családban élek, de mindenki normális szulo/gyerek. Egy ex miatt senki nem negligalja a szulojet/ gyereket. Ezek szerint ez a hozzaallas ritkaság?
2022. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
86%
Vicc amit produkálsz, az biztos. Tényleg a világon semmi közöd a dologhoz. Sógorodnak biztos megvan rá az oka, ha ennyire távol akar maradni. NEM kell veled megbeszélnie, főleg nem megmagyaráznia. Majd ő gratulál külön a fiataloknak, megajándékozza őket, a fiának bizonyára meg is magyarázza, miért döntött így. Te a történetben nem vagy szereplő. Ja de, te leszel az angyalka aki elviszi a nagyit. Rendben.
2022. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
88%

Én sem járok el az EXEM családjának az ilyen-olyan bulijára. A gyerek megy egyedül, ha akar, és nem, az sem érdekel, hogyha a gyerek azt akarja, hogy ott legyek.


Nem, nem megyek el, mert ők nem a családom, mellesleg nem is kedveltek (részben miattuk váltunk szét).

A gyerek ezt nem látja, de nem baj, ha megtanulja, nem minden úgy van, aogy ő akarja.


Lehetőleg minél fiatalabban.

2022. szept. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!