Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem megy el a bulira,...

Apuka nem megy el a bulira, mert nem akar az ex rokonsággal találkozni- ez csak szerintem gyerekes és idióta dolog?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek. A férjem egyik unokaöccsének a barátnője terhes, ennek örömére bulit rendeznek a közeli csaladtagoknak, ahol bejelentés majd a baba nemét. Meghívták a szülőket, azok párjait -15 éve elvaltak a szülők- , a nagyszuloket és a testvéreket. A par egy másik városban él, nálunk a családban senkinek nincs kocsija és senki nem is tud vezetni. Vonattal kellene elutaznia az anyosomnak, de mivel már nem mai csirke, nem szívesen menne egyedül, így gondolta megy majd a fiával, aki ugye az én sógorom, meg annak a párjával. Tegnap volt itt nálunk a sógor-anyós velünk él-, így anyós féltette a kérdést neki, hogy mehetnének e együtt. "Nem megyek, nincs kedvem az ex rokonsaggal találkozni" Nem igazán szoktam beleszolni hasonló kérdésekbe, de itt nem tudtam megállni, hogy még ne kérdezzem, nem ér annyit a fiad, hogy kibirj az ex rokonsaggal pár órát? Nem kaptam választ. Az ex rokonság amúgy a volt feleség, ő a párjával megy, akivel több mint 10 éve együtt vannak, illetve az ex anyós, aki 90 felett van, nagyot hall, így nem nagyon beszél, amúgy is egy csendes, törékeny kis nő, aki leul a sarokba és kettőt sem szól.

Mondtam a férjemnek, hogy inkább veszek ki szabadságot arra a napra, és elkísérem anyósom, max beülök valahová, amíg ott van, ha nem tudja máshogy megoldani.

Neked gyerekként vagy szülőként ez elfogadható lenne? Hogy a leendő apuka apja nem megy el egy ilyen eseményre, ami a gyerekének fontos?


2022. szept. 15. 09:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy hallottál egy beszélgetést, még nem lesz hozzá közöd.
2022. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
87%
Szegény sógorod :D
2022. szept. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
20%

nem ér annyit a fiad, hogy kibirj az ex rokonsaggal pár órát?


A férjed unokaöccsének lesz gyereke. Semmi köze hozzá anyósnak, aki max a nagynénje a srácnak, nem az anyja.

2022. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
90%
A különbség az, hogy a férjednek (sajnos) el kell viselnie az összes véleménynyilvanításod, ellenben a sógoroddal, aki jogosan tart minden lében kanál belepofázós idiotának. És még te nem érted a problemát... :D segitek: te vagy a problema.
2022. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
77%

Igen, csak szerinted gyerekes és idióta a dolog.

Eltekintve attól, hogy vagy háromszor kellett elolvasnom, hogy ki kicsoda, kinek a fia, anyósnak, vagy unokaöccsnek.... mire a kommentekből leesett, hogy a férjednek is van egy fia, és ő is ott lesz, de nem az ő bulija... kicsit zavaros, de mindegy is, mert egy a lényeg.


Ha valaki nem szeretne bizonyos emberekkel találkozni, időt tölteni, bulizni, akkor nem megy el, és ez egy teljesen ésszerű döntés, amit el kell fogadni.


És még annyit hozzátennék, bár lehet, nem leszek népszerű :-) hogy nagyon helyes, hogy a férjed úgy gondolja, hogy ne a gyerek dirigáljon egy családban. Ő, a felnőtt így döntött, tessék tiszteletben tartani.

2022. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
84%

szoval kiirtad ezt a kerdest valaszt varva hogy igazad van e vagy nincs

mi megmondjuk neked hogy:

-semmi gond nincs azzal amit a ferjed csinal

-neha jobb is ha nem marad a kapcsolattartas az excsaladdal es nem jelenik meg ilyen esemenyeken

-a ferjednek kellene errol dontenie nem neked

-stb


deeee mivel mi sem azt a valaszt adtuk neked amit te hallani szerettel volna, ezert amit te leszurtel a valaszokbol az az hogy: "Dehat ezek szerint a többség xarik a gyereke érzelmeire, nem q sogorom az egyedüli."


jesszus..



"Elvarom a ferjemtol, hogy bizony elem álljon és szóljon, ha valami olyat csinálok, amit nem kellene"


mellesleg: nem xD

ahogy irsz es ahogy bansz a ferjeddel (ez a poszt alapjan) te PONT nem az az ember vagy aki elfogadja ha valamit rosszul csinal. mi epp ezt mondjuk neked. hogy rosszul csinalsz valamit. beleszolsz valamibe amibe nem kellene hogy legyen beleszolasod, manipulalod a ferjed es elhihetetd vele hogy buta, idiota, gyerekes, ki tudja mi mas szavakat hasznalsz ra. semmi tiszteletet nem adsz..

szoval te pont nem az a fajta ember vagy (szerintem) aki majd megerti hogy hibazott valamit, megbanod es bocsanatot kersz.. nagyon nem..


mert ha az lennel, ennyi valaszbol mar megertetted volna hogy nincs igazad, a ferjed dontese, a ferjed dolga, nincs beleszolasod, nincs kulonosebb baj azzal ha a ferjed igy dontott stb, de te helyette megint a manipulaciot valasztod es irod hogy "mindenki xaszik a gyerekeire"

mintha ez, az hogy nem jelensz meg egy ilyen helyen az egybol azt jelenti..


annyira de annyira remelem hogy te ezen elgondolkodsz.. ha tenyleg szereted a ferjed egy kicsit is, akkor gondolkozz el hogy bansz vele.

ezert is irok ilyen sokat, voltam ilyen kapcsolatban ahol nem hagyott a parom donteni semmirol. egy ido utan neki is elege lesz

2022. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
88%

Már ott röhögtem, hogy gendersemleges buli lesz, ahol a lényeg a gyerek neme.

Szerintem ez a nevetséges, nem pedig az, hogy a sógorodat nem érdeklik ilyen dolgok férfi létére.


Amúgy egyszerűbb lett volna úgy írnod, hogy a sógorod fia apa lesz. Buli lesz, de sógor nem kíváncsi az ex feleségre, így anyósod nem tud mivel menni.. Csókollak.

2022. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
86%
sógor? Nem a férje? Na, most zavarodtam bele véglegesen :_D
2022. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező abba pofázik bele, hogy a sógor nem akar elmenni a sógor fiának a genderbulijára...
2022. szept. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%

18-20-ra:

Na, végre én is értem, ki kicsoda ebben a történetben.

A véleményem az, amit 6-os is mondott: ha a vendéglátónak fontos, hogy ott legyen a saját nagymamája, akkor ő megoldja. Nem egy olyan embert keresnek hozzá, aki egyébként nem menne.

2022. szept. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!