Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem megy el a bulira,...

Apuka nem megy el a bulira, mert nem akar az ex rokonsággal találkozni- ez csak szerintem gyerekes és idióta dolog?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek. A férjem egyik unokaöccsének a barátnője terhes, ennek örömére bulit rendeznek a közeli csaladtagoknak, ahol bejelentés majd a baba nemét. Meghívták a szülőket, azok párjait -15 éve elvaltak a szülők- , a nagyszuloket és a testvéreket. A par egy másik városban él, nálunk a családban senkinek nincs kocsija és senki nem is tud vezetni. Vonattal kellene elutaznia az anyosomnak, de mivel már nem mai csirke, nem szívesen menne egyedül, így gondolta megy majd a fiával, aki ugye az én sógorom, meg annak a párjával. Tegnap volt itt nálunk a sógor-anyós velünk él-, így anyós féltette a kérdést neki, hogy mehetnének e együtt. "Nem megyek, nincs kedvem az ex rokonsaggal találkozni" Nem igazán szoktam beleszolni hasonló kérdésekbe, de itt nem tudtam megállni, hogy még ne kérdezzem, nem ér annyit a fiad, hogy kibirj az ex rokonsaggal pár órát? Nem kaptam választ. Az ex rokonság amúgy a volt feleség, ő a párjával megy, akivel több mint 10 éve együtt vannak, illetve az ex anyós, aki 90 felett van, nagyot hall, így nem nagyon beszél, amúgy is egy csendes, törékeny kis nő, aki leul a sarokba és kettőt sem szól.

Mondtam a férjemnek, hogy inkább veszek ki szabadságot arra a napra, és elkísérem anyósom, max beülök valahová, amíg ott van, ha nem tudja máshogy megoldani.

Neked gyerekként vagy szülőként ez elfogadható lenne? Hogy a leendő apuka apja nem megy el egy ilyen eseményre, ami a gyerekének fontos?


2022. szept. 15. 09:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
84%

Ebben a történetben te vagy a gyerekes kérdező. Felnőtt ember eldönti és eldöntheti, hogy hova akar menni, hova nem. Ne te rendezd el a sógor életét. Pláne úgy ne, hogy ha jól értem, te nem is van hivatalos abba a buliba, semmi közöd az egészhez.

Úgy hisztizel, mint egy kis tini.

2022. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
78%

remelem kedves kerdezo, hogy ez a sok valasz alapjan elgondolkodsz par dolgon..

pl -hogyan bansz a ferjeddel

-milyen erzes lenne ha a te erzelmeid lennenek leszrva csak azert mert a parod mast gondol a helyzetrol

-hogyan beszelsz a ferjeddel/ferjedrol (hisz az hogy ide ki merted irni hogy a ferjed "idiota" pont nem azt mutatja hogy tiszteled es szereted... vedened kellene a hata mogott nem igy beszelni rola.)

stb


nagyon remelem hogy elgondolkodsz ezeken meg jo sok mason is

2022. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy nem mindegy, úgy is emg fogja tudni azt amit a bulin megtudnak az emberek, max 10 perccel később, míg valaki elküldni neki az infot.
2022. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Egy dolog világos lett ezek után. Velem van a gond, hiszen szerintem lényeges kellene hogy legyen egy apa számára az, hogy jelen legyen egy olyan eseményen, ami a fia számára fontos.


Akiknek nem megy az értő olvasas:

-a sógorom fiának születik gyereke

-anyósom a sogorom anyja

-anyósom ezáltal a leendő apa egyik nagyanyja

-a probléma nem az, hogy anyósom hogy jut el az eseményre, ezt azért említettem, mert az egész téma ezért merült fel

-a férjemnek a világon semmi problémája nincs azzal, ha kinyilvanitom a véleményemet, ahogy neki sincs azzal, ha én teszem


Így végül elmondanam, neki is ugyanaz a véleménye, mint nekem. Xarna rá, ki van jelen az eseményen, ha a gyereke szeretné, hogy ő, az apja ott legyen akkor ott lesz.

Téma részemről lezarva.

2022. szept. 15. 13:29
 25/38 anonim ***** válasza:
89%

"a férjemnek a világon semmi problémája nincs azzal, ha kinyilvanitom a véleményemet, ahogy neki sincs azzal, ha én teszem"


Zseniális, ezzel az elszólassal akaratodon kívül is leírtad a helyzetet :DDD

2022. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

25-re:

Akkor kicsit félreértettem. (#21 vagyok.)


Abban egyetértek veled, hogy ha a fiam kéri, hogy legyek ott, akkor félre teszem azt, hogy a volt feleségemmel, volt anyósommal nem szívesen szívok egy levegőt. És természetesen elmegyek.

Ez csak egy buli, de családi események vannak elvált szülők gyerekénél is, vagyis a két volt szülőnek el kell tudnia viselnie egymást (és egymás legközelebbi rokonait) később is. Pl. a gyerekük ballagásánál, diplomaosztójánál, eljegyzésénél, esküvőjén, unokájuk keresztelőjén stb.

Persze egy ilyen buli nem mérhető az előbb említett eseményekhez. Talán ezért is döntött így a sógor (csak próbálok a fejével gondolkodni), azzal együtt is, hogy megismétlem: hogy ha a gyerekem kifejezetten kérné, akkor minden más érzelmemet félre tenném és elmennék a helyében.

2022. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

27!


Nyilván nem azonos súlyú esemény, de szerintem egy szülőnek olyan mindegy, hogy eljegyzes vagy baba neme buli, ha ez fontos a gyerekének. Márpedig ennek a gyereknek fontos, ő akarta, nem a barátnő.

Plusz nem az volt az indok, hogy hulyesegnek tartja, vagy nem fontos neki, hanem, az, hogy nem akar az ex rokonsaggal lenni. Nem kérdezte tőle senki amúgy az okot, ez volt a válasza a mehetnének e egyutt kérdésre.

2022. szept. 15. 14:06
 28/38 anonim ***** válasza:
77%
Értjük, de így is tartom a véleményem, hogy ebbe neked rendkívül pofátlanság belebeszélni. Főleg, hogy téged meg sem hívtak.
2022. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
61%

a kerdezo sosem fogja megerteni hogy tenylegesen o a problema es tenyleg nem kellene belepofatlankodni az ilyen dolgokba

undorito

2022. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
71%

#24 szerintem nekünk megy az értő olvasás, neked nem megy az értelmes megfogalmazás.


Bocs, de ezt sem bírom értelmezni: "-anyósom ezáltal a leendő apa egyik nagyanyja"

Tehát, ha a sógorod a férjed testvére, és a férjed anyja az anyósod, akkor ha a sógorod a leendő apa, akkor hogy lehet az anyósod a nagyanyja?


És csodálkozol, ha belebonyolódunk? Te nem tudod értelmesen leírni a sztorit.

Amúgy meg nem is érdekel, a lényeg, hogy a sógorod így döntött, akkor ne idiótázza már le senki a családból.

2022. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!