Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem megy el a bulira,...

Apuka nem megy el a bulira, mert nem akar az ex rokonsággal találkozni- ez csak szerintem gyerekes és idióta dolog?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek. A férjem egyik unokaöccsének a barátnője terhes, ennek örömére bulit rendeznek a közeli csaladtagoknak, ahol bejelentés majd a baba nemét. Meghívták a szülőket, azok párjait -15 éve elvaltak a szülők- , a nagyszuloket és a testvéreket. A par egy másik városban él, nálunk a családban senkinek nincs kocsija és senki nem is tud vezetni. Vonattal kellene elutaznia az anyosomnak, de mivel már nem mai csirke, nem szívesen menne egyedül, így gondolta megy majd a fiával, aki ugye az én sógorom, meg annak a párjával. Tegnap volt itt nálunk a sógor-anyós velünk él-, így anyós féltette a kérdést neki, hogy mehetnének e együtt. "Nem megyek, nincs kedvem az ex rokonsaggal találkozni" Nem igazán szoktam beleszolni hasonló kérdésekbe, de itt nem tudtam megállni, hogy még ne kérdezzem, nem ér annyit a fiad, hogy kibirj az ex rokonsaggal pár órát? Nem kaptam választ. Az ex rokonság amúgy a volt feleség, ő a párjával megy, akivel több mint 10 éve együtt vannak, illetve az ex anyós, aki 90 felett van, nagyot hall, így nem nagyon beszél, amúgy is egy csendes, törékeny kis nő, aki leul a sarokba és kettőt sem szól.

Mondtam a férjemnek, hogy inkább veszek ki szabadságot arra a napra, és elkísérem anyósom, max beülök valahová, amíg ott van, ha nem tudja máshogy megoldani.

Neked gyerekként vagy szülőként ez elfogadható lenne? Hogy a leendő apuka apja nem megy el egy ilyen eseményre, ami a gyerekének fontos?


2022. szept. 15. 09:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, elvesztettem a fonalat, hogy ki kinek a kicsodája.
2022. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Lényegében tok mindegy, ki kinek a kicsodaja, bár teljesen érthetően van leirva. A kérdés lényege az, hogy ha a te gyereked x alkalomból rendeznek egy összejövetelt, ahol a te exed és a családja is jelen van, kihagynad e emiatt a bulit.
2022. szept. 15. 09:34
 3/38 anonim ***** válasza:
97%

"Nem igazán szoktam beleszolni hasonló kérdésekbe, de itt nem tudtam megállni, hogy még ne kérdezzem, nem ér annyit a fiad, hogy kibirj az ex rokonsaggal pár órát?"


Nekem a pofám szakadna le ha ilyet betolnál, mégis mi az isten közöd van ahhoz, hogy a sógorod milyen családi dolgokra megy el vagy sem? Eszem megall, mibe nincs képük egyeseknek beleszólni.

2022. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nos, mondjuk az, hogy csaladtag vagyok es jelen voltam a beszelgetesnel.
2022. szept. 15. 09:38
 5/38 anonim ***** válasza:
88%

igen ez igy van 3as

nemtudom hallottal-e kerdezo errol a dologrol de kepzeld, az embereknek lehet hogy mas a velemenye mint a tied. es ennel van meg durvabb is! ez nem azt jelenti hogy masok velemenye "idiota es gyerekes dolog"


a ferjednek ilyet nem mondanal vagy igen? odamesz szemebe nezel es kimondod hogy gyerekes es idiota a velemenye? ha erre a valasz igen akkor undorito ember vagy mert amint nem azt a valaszt kapod valamire amit szeretnel egybol hisztizel

2022. szept. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem teljesen érhető, ha nincs kedve az ex rokonsághoz. Van olyan, amikor jobb, ha nem maradnak kapcsolatban.

Meg eleve úgy jön ki, hogy csak azért kéne mennie, hogy anyóst elvigye.

Ha a gyerekeknek fontos, hogy a mami ott legyen, akkor jöjjenek el érte.

2022. szept. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Ha q férjem azt mondja, nem egy el egy alkalomra, ami a gyereke számára fontos azért, mert az exe és annak családja ott van, akkor igen, aferjem gondolkodása is idióta és gyerekes. Ugyanis láthatóan azt nem sikerült megerteni, hogy ez az apuka az esküvőre se fog elmenni, se a kerwsztelore, semmire, ahol a saját gyerekének az anyja vagy az ő ex anyósa jelen lehet
2022. szept. 15. 09:41
 8/38 A kérdező kommentje:
Nem azért kell mennie, hoyg az anyóst elvigye. Azért kellene mennie, mert a gyerekének ez fontos. Az anyós pedig az én anyósom, neki az anyja és nem kell vinni, együtt utaztak volna. A gyerek nem tudja elvinni, mert ott van a többi másik vendég. De ha sikerült volna elolvasni a történetet, leirtam hogy én elkiserem.
2022. szept. 15. 09:43
 9/38 anonim ***** válasza:
89%

Van ilyen, aki sehol nem jelenik meg, ahol az ex és a családja ott van. Így van, majd valószínű a gyereke esküvőjére sem megy el.

Én nem így tennék, de "A férjem egyik unokaöccsének a barátnője terhes, ennek örömére bulit rendeznek" ez szerintem sem olyan jellegű rendezvény, amin feltétlen meg kéne jelennie. Ez nem a gyerekéről szól.

2022. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

9!


De, a gyerekének fontos, mert ő találta ki hogy ilyen bulit akar.


10!


Elvarom a ferjemtol, hogy bizony elem álljon és szóljon, ha valami olyat csinálok, amit nem kellene, mondjuk amivel megbantom a gyerekem.


Dehat ezek szerint a többség xarik a gyereke érzelmeire, nem q sogorom az egyedüli.

2022. szept. 15. 09:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!