Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetnék legalább...

Hogyan lehetnék legalább anyunak kevésbé útban?

Figyelt kérdés
Szóval idén érettségizem, és az egész suli miatt aggódom, ugyanis senki nem tudja, hogy mi lesz idén. A barátaim elkezdtek eltávolodni, nem igazán tudom miért, de szerintem mind szerelemesek, némelyikének van párja, másoknak pedig szerintem kezdődő dolgai vannak. Fogalmazzunk úgy, hogy nem volt még sikerem a srácoknál, de azért még próbálkozom. Egész hétvégén egyedül voltam otthon, mert anyuék elutaztak az öcsémmel. Igazából én is szívesen velük mentem volna, de anyu még korábban megkérdezte, hogy őszintén mit gondolok egy bicikli túráról, mondtam, hogy én szívesebben mennék gyalog túrára, de a bicikli is jó, erre megsértődött és mondta, hogy jó akkor maradjak itthon. Eléggé egyedül voltam otthon, csomó tételt kidolgoztam mert unatkoztam, megsétáltattam a kutyát többször. Segíteni akartam anyunak, ezért mostam, fürdőt, ablakokat takarítottam, főztem mire hazajöttek, reméltem, hogy ezzel örömöt okozok. De hazaértek, anyu megkérdezte, hogy miért van ilyen rumli, és minden rosszul visszatéve a helyére, kedvesen mondtam, hogy kitakarítottam mert segíteni akartam, erre csak annyit mondott, hogy óó jézusom, mintha felgyújtottam volna a házat, és elment a hálóba, senki nem kért a kajából, frissen tehettem el, mert nekem is elment minden étvágyam. Hétvégén még próbálkozásból írtam egy srácnak, hogy nincs-e kedve velem kávézni, csomó röhögős emojival megkérdezte, hogy komolyan azt hittem, hogy ő majd randizik velem? És le is tiltott. Pedig semmi konkrét szándékom nem volt, csak valakivel szerettem volna beszélgetni bármiről, hogy kicsit elterelje a figyelmem, de a barátnőim mind el voltak foglalva, a nővérem dolgozott, az öcsém és anyuék túráztak. Tökre ki vagyok borulva, mert a legkevésbé sem szerettem volna azt, hogy anyunak útban legyek. Ma reggel megkérdeztem, hogy mit tehetek ami tényleg segít neki, és azt mondta, hogy ha csendben a szobámban maradok. Tudom, hogy neki is nagyon stresszes ez az időszak, de ez egy kicsit rosszul esett. És ezzel jöttem el otthonról. Szerintetek mit tehetnék? Jelenleg mindenkinek a terhére vagyok konkrétan.

2022. szept. 5. 07:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
8%
Nézd, nem vagy egyszerű természet, az biztos, nehéz a kedvedre tenni. Ezzel szemben te elvarod, hogy mindenki hasra essen előtted. Hidd el, az nem segítség, ha te ugy takarítasz ki, hogy máshova teszed vissza a dolgokat, vagy ha fozol, amikor senki sem kért ra.
2022. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Jaj basszus nagyon sajnállak. Figyelj csak! :) Hasonló érzéseim voltak tini koromban, nem kellettem senkinek, sokszor éreztem, hogy a barátaim csak kihasználnak. Aztán felnőttem sikeres lettem a munkámba, a kollégàim szeretnek és van egy szuper férjem és gyönyörű gyerekeim. Légy jó, légy kitartó, az élet a helyedre fog pakolni és minden rendben lesz!
2022. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%

Itt sokkal komolyabb a háttér sztori, mint amit leirtal.


Biztosan szépen kitakaritottal és finomat foztel, csak épp anyadnak mindegy mit csinálsz semmi se jó.


A komoly dolgok alatt olyanra gondoltam pl, hogy nem várt gyerek vagy, kiskorodban elhanyagoltak/ignoraltak, egyéb családi trauma stb. És rajtad vezetik le a feszkót.


A párkapcsolati gond pedig szorosan összefugg a családi gondjaiddal.


Egy megoldás van. Rajossz mi fut a háttérben, és esetleg pszichológus segítséget kéred.


Témákban olyanokat járj körbe, hogy szülőkomplexusok, szulotipusok, családi titkok/transzgenerációs hatások.


Lesz még bőven sikered, csak foglalkoznod kell magaddal.

2022. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Toxikus szülő gyerekeként nehéz. Anyukád valószínűleg egész úton azt várta hogy hazaérhessen és kérdőre vonhasson miért nem raktál rendet, milyen jogon várod el hogy ő takarítson utánad stb, több örömöt okozott volna ez neki mint maga a túra. Érthető hogy begurult amikor meglátta hogy de, elpakoltál és rendet raktál, ezért még jobban lecseszett. Ez mélyre nyúló probléma de semmiképpen se hibáztasd magad miatta.

Mondjuk legközelebb ne a legnagyobb tahó srácot hívd el randizni, ez általában nem működik.

2022. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Mégis mi a gyíktól olyan stresszes anyádnak ez az időszak? Keressen magának egy kandúrt, ha ez a baj...


Figyelj, Te mindent jól csináltál. Anyádnak SEMMI nem lesz jó, amit csinálsz. Szóval nyugodtan csináld csak úgy, ahogy eddig, a lehető legnagyobb nyugalommal és önbizalommal, és ne kérdezd ki a véleményét, mert ugyanaz lesz.


Jó, ha most érdekel a továbbtanulás: keresd azok társaságát, akik ugyanígy gondolkodnak, akikkel esetleg együtt tudsz készülődni. A fiú magáról állított ki szegénységi bizonyítványt, de nagyon sok az értelmes ember még, akik megérdemlik a figyelmet.

2022. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező, nagyon sajnálom, ahogy anyukád reagált, ez egészen biztos, hogy nincs így rendben. Egyetértek abban az előttem reagálókkal, hogy más lehet itt a probléma a háttérben köztetek, nem egy sima takarítás, nem az "útban levés", mert normális gyerek-szülő kapcsolatban ilyen kérdés fel sem merül. Alapvetően minden normális szülő örül, ha a gyereke segíteni próbál, de nem szeretnék semmilyen diagnózist felállítani, hiszen nem ismerjük az előzményeket, nem ismerjük a családodat.

Az semmiképpen nem volt jó ötlet, hogy "kávézni" hívsz egy olyan fiút, aki nyilvánvalóan még csak nem is kedvel, ráadásul elég beképzelt bunkó, nem ez a megoldás, hogy ismerkedj.

Magadat kell olyan állapotba hozni testileg és lelkileg is, hogy barátkozni akarjanak veled, tehát azzal kell foglalkoznod, hogyan tudod kihozni magadból a legjobbat, a legtöbbet. Ez nem azt jelenti, hogy fordulj ki önmagadból, hanem azt, hogy ami előnyös rajtad kívül-belül, azt emeld ki, a negatív gondolatokat pedig - "velem nem barátkozik senki, nem tetszem senkinek, sikertelen vagyok, stb" - hanyagold.

Anyukáddal is rendezni kellene a kapcsolatot, mert az egészen biztos, hogy nem jó megoldás és nem jó válasz, hogy maradj csendben a szobádban. Ebből az látszik, hogy anyukáddal nagyon nincs rendben valami. Apukádról nem írtál semmit. Egyéb rokon (nagymama, nagynéni) nincs a közelben, akivel ezekről az érzéseidről beszélgethetnél?

2022. szept. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
21%
És nem lehet hoyg NEKED stresszes ez az időszak az iskola miatt, és te veszel magadra olyan dolgokat amit nem kéne, te vagy undok vagy másokkal is önkéntelenül? (néha nem a mondandó, hanem a hangsúly a bántó) Látom, itt is jönnek az imádott toxikus "mérgezőszülő" gyakoris mantrával, de ha ez lenne, maximum anyáddal lenne gondod, nem mindenkivel.
2022. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez többször is előfordult, akkor nagy a baj. Szorítok neked.
2022. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Metionin ***** válasza:
95%
Ideje megtanulnod, hogy ne teperj olyanok után, akiket nem érdekelsz. Akkor sem, ha az az anyád. Ez nem a te szégyened. Egy biztos, tuti hogy ezután egy szalmaszálat sem tennék keresztbe otthon, ha nem muszáj. A családodat nem ismerjük, az is lehet, hogy anyádnak eleve öcséd a kedvence és direkt úgy hozta ki a lépést, hogy te ne menj velük. Vannak szülők, akik eleve elhatározzák, hogy na most bele fognak kötni valamibe és amikor hazaérve látta, hogy nem tud, mert tisztaság és kaja van, abba kötött bele. Nem tudom mennyi idős jóanyád de ha eddig nem volt ilyen gyökér, akkor akár a klimax is kihozhatta belőle.
2022. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
6%

"Vannak szülők, akik eleve elhatározzák, hogy na most bele fognak kötni valamibe és amikor hazaérve látta, hogy nem tud, mert tisztaság és kaja van, abba kötött bele. "


Ja. Ha arra ér haza, hogy anyos főzött és atrendezte a házat, abba se kössön ám bele.

2022. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!