Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megértenie...

Miért olyan nehéz megértenie anyámnak, hogy lehetőség szerint, váratlanul, kéretlenül ne érjen hozzám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom a legtöbb érintést egészen kicsi korom óta. Konkrétan mindenkitől. Évek alatt javult a helyzet, most már csak az zavar, ha valaki hátulról közelít, vagy ha nem egyértelmű számomra, hogy meg fog érinteni, vagy csak simán váratlan, illetve a ruhám/hajam igazgatása zavar, de azon a szinten, hogy hányni tudnék miatta. A puszikat sem szeretem, de azt el tudom viselni évi 1-2 alkalommal a családtagoktól.

Szerencsére már elég idős vagyok ahhoz, hogy ne akarja boldog-boldogtalan igazgatni a ruhám szó nélkül, de anyám ezen nem tud túljutni, pedig már százszor elmondtam gyerekkorom óta minden egyes alkalommal, hogy NE csinálja ezt, ha nem kérem.

Pedig szerintem "nem várok el" sokat:

-Ha szűk helyen kell elmennie mögöttem, akkor inkább mondja, hogy menjek arrébb, ne préselődjön hozzám.

-Ne simítsa végig a derekamat, ha kint van, függetlenül attól, hogy véletlen, vagy készakarva van kint.

-Ha hülyén áll rajtam valami, akkor szóljon, hogy csináljak vele valamit, vagy legalább jelezze, hogy hozzám fog érni.

-Ha megyek a tükör elé megigazítani a hajam/ruhám, akkor ne állítson meg félúton, hogy na majd ő.

Nekem ezektől felfordul a gyomrom, hányingerem van, számomra ezek a kéretlen érintések nagyon gusztustalanok. Nem specifikusan az anyámtól undorodom, viszont ő az egyetlen ember az életembe, aki ezt nem képes felfogni, ezért jelenleg csak nála érzem ezt. Más embernek elmondom egyszer-kétszer, megszokja, nem csinálja, anyám meg csak megsértődik. Ráadásul sokkal rosszabb érzés a tudat miatt, hogy világosan megkértem rá, hogy ne, de ő csak azért is csinálja, napi-heti szinten.

Tényleg olyan sokat kérek?


2022. júl. 24. 13:07
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Először is, semmi köze a kérdéshez annak, hogy akkor hogy működöm egy kapcsolatba, akarok-e kapcsolatot és társai.

Másodszor, mi a retkeslóf@szon segítene egy szakvélemény, hogy autista vagyok-e vagy sem? Ha nem, akkor nyugodtan lehet tapogatni kellemetlen módon és kéretlenül, mert nincs elég "indokom" arra, hogy utáljam az ilyesmit, vagy mi a ge(i?

2023. okt. 12. 20:30
 32/41 anonim ***** válasza:
65%

Mi háborgás volt a kérdező kommentében? Trágár volt? Igen, és? Ettől még egy teljesen jogos kérdés, hogy min változtat egy esetleges autizmus diagnózis? Ami valószínűleg nem lenne, mert a leírtak alapján semmi nem utal arra.

Nem szereti, ha szűk helyen neki préselődnek. Nem szereti a random deréksimogatást, ami kva kellemetlen, lévén elég sok ember csikis a derekán. Meg nem szereti ha készülődés közben feltartják olyan hülyeségekkel, hogy ruhhaigazgatás, amire marhára semmi szüksége nincs senkinek legkésőbb 10 éves kor felett. Hű meg ha.


Arra meg érdekes módon nem tudtál válaszolni, hogy milyen létjogosultsága lenne egy autizmus diagnózisnak a kérdésen. Na?

2023. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
17%
Mert az a kérdés nem nekem szólt. Nem én autistázok itt, az a része nem érdekel. Szörnyű lehet az anyjának, hogy nem érintheti a gyerekét, nem mutathatja ki a szeretetét a saját nyelvén, csak az elutasítás, idegbaj. Milyen ember az, akihez nem lehet hozzányúlni az anyjának? Selejt. Mint te. Akármiknek is nevezel. Te sem vagy különb.
2023. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
42%

#34 Én vagyok a selejt, de te nem tudsz szöveget értelmezni. Érdekes.

Csak olvasd a kérdező kommentjét:

"Nem azt mondtam, hogy ne érjen hozzám. Például simán meg lehet puszilni a fejem kb bármelyik részét, ha nem nyálas, meg nem a számról, orromról, tarkómról, fülemről vagy a szemgolyómról van szó. De meg is lehet ölelni szemből. De attól sem forog a gyomrom, ha a karomat simítja meg valaki. Csak egyszerűen nálunk családon belül a puszi kisgyerekkori szokás, azon kívül a formalitás kedvéért van különleges alkalmakkor van. Arra meg nem is emlékszem, hogy megölelt-e valaha bármelyik családtagom, beleértve anyámat is. Emlékszem egyszer öleltem meg puszi helyett kiskoromban, és azon is megsértődött...


Szóval azért nálunk családon belül nem olyan gyakori a szeretet kifejezése érintéssel. Ha meg mégis igénye van erre, akkor igazán kifejezhetné olyan módon, ami számomra nem gusztustalan és gyomorforgató..."

2023. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
15%

A kérdező nem tehet róla, hogy beteg. Nem selejt, de a normálistól eltér. Az7 anya szenved, mint minden anyuka, akinek beteg a gyereke.

Ha nem autizmus, akkor más betegség, de ez az egészségestől igen messze van és lehet, hogy nem is gyógyítható.

Ahhoz, hogy tudd, hogy pontosan mi a baj, el kellene már menned az orvoshoz, kérdező!

2023. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
70%
#36 és hasonló nagyon agyhalott emberek. Az nem betegség, hogy nem szereti valaki, ha random rángatják a ruhájat, meg odéblökdösik, meg váratlanul megcsikizik. Vissza kéne olvasni a kérdező kommentjét, más érintésekkel, mint például az öleléssel nincs baja a kérdezőnek, de az meg nem szokás a családban. A 35-ös válaszomba be is másoltam. Jól le is pontozott kér agyatlan selejt. Remélem ezt is lepontozza a doktor gyakoris idiótasereg, mert nem fér bele a tévképzerükbe, hogy NEM BETEGSÉG, az ha valaki nem szereti az ilyesmiket.
2023. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
20%
De aaaz xd
2023. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
27%

Pedig a kérdező elárulja magát, például ilyen erős szavak használatával is (már maga a kérdés kiírása is megérne egy pszichiátert):


"Nekem ezektől felfordul a gyomrom, hányingerem van, számomra ezek a kéretlen érintések nagyon gusztustalanok. Nem specifikusan az anyámtól undorodom"


Defekt.

2023. okt. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
39%
Az
2023. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
76%
25-ös vagyok.. Rólam azóta kiderült, hogy autista vagyok, Aspergeres :D De a véleményem akkor is fenntartom a határhúzással kapcsolatban, akár autista valaki, akár nem.
márc. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!