Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megértenie...

Miért olyan nehéz megértenie anyámnak, hogy lehetőség szerint, váratlanul, kéretlenül ne érjen hozzám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom a legtöbb érintést egészen kicsi korom óta. Konkrétan mindenkitől. Évek alatt javult a helyzet, most már csak az zavar, ha valaki hátulról közelít, vagy ha nem egyértelmű számomra, hogy meg fog érinteni, vagy csak simán váratlan, illetve a ruhám/hajam igazgatása zavar, de azon a szinten, hogy hányni tudnék miatta. A puszikat sem szeretem, de azt el tudom viselni évi 1-2 alkalommal a családtagoktól.

Szerencsére már elég idős vagyok ahhoz, hogy ne akarja boldog-boldogtalan igazgatni a ruhám szó nélkül, de anyám ezen nem tud túljutni, pedig már százszor elmondtam gyerekkorom óta minden egyes alkalommal, hogy NE csinálja ezt, ha nem kérem.

Pedig szerintem "nem várok el" sokat:

-Ha szűk helyen kell elmennie mögöttem, akkor inkább mondja, hogy menjek arrébb, ne préselődjön hozzám.

-Ne simítsa végig a derekamat, ha kint van, függetlenül attól, hogy véletlen, vagy készakarva van kint.

-Ha hülyén áll rajtam valami, akkor szóljon, hogy csináljak vele valamit, vagy legalább jelezze, hogy hozzám fog érni.

-Ha megyek a tükör elé megigazítani a hajam/ruhám, akkor ne állítson meg félúton, hogy na majd ő.

Nekem ezektől felfordul a gyomrom, hányingerem van, számomra ezek a kéretlen érintések nagyon gusztustalanok. Nem specifikusan az anyámtól undorodom, viszont ő az egyetlen ember az életembe, aki ezt nem képes felfogni, ezért jelenleg csak nála érzem ezt. Más embernek elmondom egyszer-kétszer, megszokja, nem csinálja, anyám meg csak megsértődik. Ráadásul sokkal rosszabb érzés a tudat miatt, hogy világosan megkértem rá, hogy ne, de ő csak azért is csinálja, napi-heti szinten.

Tényleg olyan sokat kérek?


2022. júl. 24. 13:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
67%
20. Ha szeretné, akkor nem vegzáljá, hanem elfogadná és tiszteletben tartaná, hogy nem szeret 4 konkrét érintésfajtát, amire már ezerszer felhívta a figyelmet. Ez nem szeretet, hanem a saját igények önző kielégítése a másik határainak figyelembe vétele nélkül.
2023. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
32%
Anyukáddal annyiban van gond, hogy nem vizsgáltatott ki, mert autista lehetsz, ők paráznak ennyire még egy családtag érintésétől is.
2023. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
26%

Olvasd el, nem ismersz magadra?


[link]

2023. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az autizmus azt jelenti, hogy valaki utálja, ha rángatják a ruháját igazgatás címszó alatt, vagy direkt nekipréselődnek, amikor egy szóba kerülne, hogy odébbmenjen, vagy azt, hogy utálja a random deréksimogatást...
2023. jan. 12. 13:54
 25/41 anonim ***** válasza:
79%
Én is hasonlóképpen vagyok, mint a kérdező, és a cikk alapján nem vagyok autista. Plusz jártam pszichológusnál és szimpla szorongást diagnosztizált. Miért akartok mindenáron autista cimkét aggatni valakire, aki megpróbálja meghúzni a határait?
2023. jan. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
70%
Mièrt nehèz felfogni hogy a kèrdező ugyan úgy nem szereti ha kèretlenül taperolják mint más a pacalt?
2023. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
21%

Meg kell mondani a mamának, hogy autista vagy és ezért irtózol az érintéstől.

Mi az elképzelésed arról, ha lesz esetleg barátod, férjed, ők sem érhetnek hozzád?

Így akkor nem lesz senkid.

2023. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
18%
27. Ha a barátja vagy férje taperolja az nem lesz kéretlen 😉.
2023. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Kései Sirató ***** válasza:
11%
Voltál dokinál és kizárta az autizmust? Ha nem, akkor ne legyél benne biztos, hogy nem vagy az!
2023. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
10%
Csóri anyja biztos ezt érdemli..
2023. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!