Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermeketek születésével új...

A gyermeketek születésével új értelmet nyert az életetek?

Figyelt kérdés
Megvolt az az érzés, hogy “igen, ez a kis emberi lény számomra mostantól a legfontosabb” és az életemnél is jobban szeretem őt?
2022. júl. 6. 01:42
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem jogos. Szokott vérmami hiszti. Mert csak az egy dolog jó meg igaz, amit a kis hisztis anyuci annak hisz...
2022. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
85%

"15: a szeretetre vársz, épp te?"


Félreértetted a hozzászólásomat. Csak azt akartam mondani vele, hogy nem szép dolog boldogtalanságot kívánni másnak, akár gyerekkel, akár gyerek nélkül. Akiben szeretet van, az nem érez így az embertársai iránt. Boldognak lenni pedig sokféleképpen lehet. Mindenki maga dönti el, hogy melyik utat választja, ez nem egy verseny, hogy "bibibííí én boldog vagyok, te meg nem".

2022. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
5%

Te értetted félre, amit ő mondott. Ha valaki ennyire megtagadja a gyerekek szeretetét, az saját magát bünteti.

Nem ő akarja hogy ne legyél boldog, hanem saját magad. Ő csak megállapította a helyzetet.

2022. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
82%

Igen, új értelmet.

Az addig sem túl magas párkapcsolati és munkaerőpiaci értékemet levitte a nulla alá.

(Nem, nincs kedvem kifejteni.)

A gyerekem felnőtt és sajnos én is, más értelemben, de ha újra kezdhetném az életemet soha nem szülnék és őt sem hoznám ilyen helyzetbe.

2022. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
88%
Nem mondtam egy szóval sem, hogy nekem nincsenek gyerekeim. Általánosságban beszéltem, és annyit mondtam, hogy az ember ne kívánjon olyat az embertársának, hogy ne legyen boldog. (Igen, ezt írta az illető, félreérthetetlenül.) Boldognak lenni pedig, mint már mondtam, sokféleképpen lehet. Inkább örüljünk egymás boldogságának mi emberek, mintsem hogy el akarjuk vitatni egymástól.
2022. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
72%

Új értelmet nyert, de nem úgy shogy te írod. Hanem sajnos negatív irányba.

Mióta gyerekem van az életem csupa kompromisszum, lemondás, 0-24 órás fizikai-lelki-szellemi munka, amiért gyakorlatilag semmit nem kapok. Bár lehet, hogy én vagyok rossz ember, miért az állandó, napi, heti, havi szintű idegeskedés, falnak magyarázás, hiszti és durcáskodás között nem tudom az életem értelmeként tekéniteni azt az 1-2 puszit vagy ölelést amit kapok tőle.


Én mindenesetre határozottan rossz üzletnek érezem, hogy gyerekem lett, mert nem érzem hogy napi 2 puszi és ölelés kompenzálná azt a rengeteg lemondást, amit meg kell hoznom nap mint nap. Se egy kis énidő, se egy önálló, nyugodt este, se egy normális program nem lehet, ráadásul a társadalom el is ítél, amiért anyaként vágyom ezekre.

2022. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
24%

25: Ha például a csípős paprikáról beszélünk, és te azt mondod, hogy nem szereted, és ő meg azt, hogy jó, ha nem szereted, akkor lemaradsz egy jó kis fűszeres ebédről.

Ez nem azt jelenti, hogy nincs benne szeretet, hanem megállapítja, hogy te erről lemaradsz. Mások pedig kilómétereket mennek, hogy csípőset szerezzenek a levesbe és nagy örömmel fogyasztják.

Lehet, hogy te mást szeretsz, abban is van öröm biztosan.

Csak azt ne próbáljátok megmagyarázni, hogy a csípős alapvetően rossz.

2022. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
19%
10:32-es, tökéletesen egyet értek, én is erről beszélek. :) Senki se próbálja megmagyarázni, hogy az a jó, amit ő csinál, mert mindenki maga tudja, hogy neki mi a jó.
2022. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
62%
Akkor ti se próbáljátok megmagyarazni hogy a gyerek az az alfa és omega.
2022. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
97%
Ez, hogy új értelmet nyert, nem helytálló megfogalmazás, de igen, ő lett a legfontosabb és mindennél jobban szeretem. Ilyen mély, végtelen szeretetet még senki iránt nem éreztem, attól függetlenül, hogy nyilván vannak rossz napjaink és nehézségeink.
2022. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!