Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a fiamból! Hogy...

Elegem van a fiamból! Hogy szabaduljak meg tőle egy időre?

Figyelt kérdés
16 éves, okos, értelmes, de hihetetlenül tiszteletlen, trehány, erőszakos, a többi emberre tekintettel nem lévő fiúról van szó, aki iskolai balhékban is bővelkedik. Úgy érzem, kezdek belepusztulni, hogy évek óta folyamatosan az ő fegyelmezésével kell foglalkoznom, ráadásul egyáltalán nem látom, hogy bármire mentem volna, sőt... Így nem tudok a munkára sem kellőképpen odafigyelni, a többi családtagról nem is beszélve. Egy kis nyugalmat akarok. Nagyszülők, keresztszülők nem vállalják. Akkor most mi legyen?

2022. ápr. 25. 18:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
96%
A te gyereked, miért kéne bárki másnak vállalnia őt? Komolyan nem értem.
2022. ápr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%

Előző: tökéletesen így van!

Középkorú felnőttként ugyanezt mondom.

2022. ápr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
78%
Előző voltam: a 6:13-as válaszolónak írtam Ö látja jól.
2022. ápr. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
76%

Pszichológust javasolnék én is az előttem szólókhoz hasonlóan.

Mivel a "gyerek" erőszakos és tiszteletlen, megoldás lehet még a katonai szakközépiskola elvégzése. Ott majd fegyelemre nevelik, és megtanulja mi az a tisztelet. Nem kell erőszakra gondolni, sok lány is jár ilyen suliba. Megtanulják a rendet és a fegyelmet. Nagy hangsúlyt fektetnek a sportra is, ami szintén jót tesz a fiatalok pszichés fejlődésének. Kollégiumi elhelyezés is van.


[link]

2022. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
92%

24!


16 éves. Ha betoltotte a 16-ot, nem tankoteles. Ergo, apuka ha fejre áll se tudja beiratni a katonai szakközépiskolai iskolába.

2022. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
36%

#25

Én úgy gondoltam hogy ezt a szülők megbeszélik a gyerekkel, és nem erőszakkal kényszerítik rá. Hanem leülnek és elbeszélgetnek vele, hogy ezt az ő érdekében érdemes lenne megpróbálni. Akár 18 éves kora után hivatásos katonaként.

Nyilván ha "elzárnák a pénzcsapot", akkor valahogy meg lehetne vele egyezni. De amíg finanszíroznak neki mindent, addig kiskirályként palira veheti a szüleit. Tudom, hogy amíg kiskorú addig kénytelenek etetni, de azért azt nem lenne szabad megengedni, hogy lelkileg kicsinálja a szülőket.

2022. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%

26!


Hja, nyilván ha lehetne vele bármit megbeszelni, nem így viselkedne. A pénz csap nem ertem hogy jön ide, sehol nem latom, hogy agyon lenne tömve penzzel

2022. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
32%

Minek irkálok olyanokat hogy ez a nevelés eredménye. Gondolom gyermektelen ember írhat csak ilyen ostobaságot aki messziről látott csak gyereket. Az én lányom 5 éves és ha valami nem tetszik neki belémrúg. Volt hogy megtépte az apját. Van hogy emeli rám a kezét.

-Nem erre neveltük.

-Nem látott ilyet itthon.

-El magyarázom neki százszor

hogy nem szabad.

-Bekuldöm a szobájába

büntetésből.

Nem nevelés kérdése csupán.

2022. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Vannak barátai, akik befolyásolhatják? Bizonyos mértékig nem kell aggódnod, bár a balhézás nem buli. Megőszülsz, megértem, a te felelősséged, ha csinál valamit és mindenképp aggódsz, de ne felejtsd ki az empátiát! Próbáld meg elképzelni a fiad helyébe magad, ha erre rájössz, hogy ő körülbelül hogy érezhet, akkor könnyebb lesz vele a kommunikáció. Nem fog a szemedbe hazudni, visszadumálni. Ilyenkor az van egyszerűen, hogy a barátok befolyással voltak rá, talált magának olyan bizalmasokat, akikkel hasonló baromságokat kiélhet, mint amit ő szeretne.

Jelenleg, amit tehetsz, az az, hogy megvonsz minden juttatást tőle, zsebpénz, ajándékok, kedvenc kaják készítése kívánságra, tanulj meg te is nemet mondani! Ne légy durva, egyszerűen te is hazudj a szemébe, mint pl.:

- Anya nincs kedved csinálni palacsintát?

- nincs, de ha összekészíted a tésztát hozzá megcsinálom, de most fáradt vagyok nincs kedvem.

Nyilván ez csak egy példa, de a zsebpénzről is mondhatod neki, hogy nincs, nem tudok adni.

Dolgozik a fiad? Hagyd, hogy feltalálja magát, hagyd, hogy megkérdezze, hogy mi a baj, mi a helyzet veled?

Egyszerű dolgok ezek, de ne uralkodj felette, mert most fejlődik felnőtté, sérted ezzel a személyiségét és úgy érzi, hogy gyerekként akarsz vele bánni, mint pl. 5 évvel ezelőtt.

Engedj neki is, próbáld az őszinteségre rávenni!

2022. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29%

Nem fegyelmezni kell, hanem lekötni a figyelmét a tudásoddal és motiválni a fejlődésre.


Mutass neki valamit amitől leesik az álla, vidd el gokartozni, siklóernyőzni, motorozni.


16 évesen már nem "kisfiú", ha nem kötöd le, majd ő leköti magát, de azt rossz lesz nézni :D


Addig örülj amíg nem csinál jutub csatornát!

2022. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!