Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a fiamból! Hogy...

Elegem van a fiamból! Hogy szabaduljak meg tőle egy időre?

Figyelt kérdés
16 éves, okos, értelmes, de hihetetlenül tiszteletlen, trehány, erőszakos, a többi emberre tekintettel nem lévő fiúról van szó, aki iskolai balhékban is bővelkedik. Úgy érzem, kezdek belepusztulni, hogy évek óta folyamatosan az ő fegyelmezésével kell foglalkoznom, ráadásul egyáltalán nem látom, hogy bármire mentem volna, sőt... Így nem tudok a munkára sem kellőképpen odafigyelni, a többi családtagról nem is beszélve. Egy kis nyugalmat akarok. Nagyszülők, keresztszülők nem vállalják. Akkor most mi legyen?

2022. ápr. 25. 18:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
9%
Kuldd el afrikaba orangutan bebi gondozonak. Az allatok majd meggyogyitjak a lelket. Esetleg itt a lovasijasz tabor.
2022. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%
Agyon nem verheted, szóval nincs zsebpénz, internet, telefon. Egy idő után csak rájön...
2022. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
3%
Vegyel neki kiskutyat.
2022. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%

Ekkora gyereket már nem lehet meg nem is kell lepasszolni, akár nevelési tanácsadó akár bármi, nem szégyen segítséget kérni...

Ne a "hogyan szabaduljak meg tőle" dolgon gondolkodj hanem kérd pszichológus meg nevelési tanácsadó segítségét.

2022. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
6%
Valami közös programot csináljatok. Menjetek el kettesben pár napra valahova. Nézzetek meg együtt egy-egy filmet. Vidd el vacsorázni.
2022. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
40%
Az ilyen fiúk lesznek veszélyesek mindenkire, főleg a lányokra..
2022. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

De mitől lett ilyen?

El lett kényeztetve kicsiként?

Válás?

Iskolai,vagy családi trauma érte?

Idegen,pl új barátnő apunak?

Én visszamennék az időben,és gondolkoznék,hogy ha jó nevelést adtam,akkor mitől fordult így ki magából.

Vagy esetleg te beszélj vele,de nyugodt hangnemben,és talán tudsz neki segíteni. Tudom,hogy nehéz,hisz felőröl idegileg,de egy próbát megér.

Ha ide így kiírod,akkor gondolom otthon is mondod neki,hogy eleged van belőle. Szerinted ez egy 16 évesnek hogy esik?

Mindenesetre beszélgess vele sokat.

2022. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyári munka pl?
2022. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
34%
minden gyerek olyan amilyennek nevelik, en is nagyon rossz voltam 16-17 evesen de a szuleimnek megsem fordult a fejeben hogy lepasszoljanak, tolem nem vettek el a telefont, nem vertek, nem zartak be jezus, neha volt hogy nem engedtek el otthonrol de hat tuleltem ez van, tudtam hogy mi a hatar es valszeg a te fiad is ismeri a hatarokat, es ne kuld el otthonrol sehova o a te felelosseged, legyen barmilyen a te gyereked es kesz.
2022. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

"minden gyerek olyan amilyennek nevelik"


Ja....Vagy inkább mégsem. Ezt a dumát a szobanövény típusú gyerekek szülei és az értelmileg igencsak korlátoltak nyomják. A normális szülő tisztában van vele, hogy a gyereknek van egy adott személyisége és annak alapjait a budos életben nem lesz képes az ember neveléssel megvaltoztatni

2022. ápr. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!