Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, a 13 éves...

Mit csináljak, a 13 éves gyerek elfordult tőlem?

Figyelt kérdés
Külföldi vagyok. A félvér lánygyerekem most fogja betölteni a 13-at. Szeretettel neveltük fel, természetesen néha előfordult ideges odaszólás, és ha utólag kiderült hogy nem volt igazam vagy csak a hangnem nem volt megfelelő, bocsánatot kértem tőle. Sokat dolgoztam, de azt nem lehet mondani hogy teljesen eltűntem. Mindig ott voltam neki, amikor kellett. Ő is nagyon szeretett és ragaszkodó, odabújós volt. Sajnos 10 éves korában külön költöztem anyjától, és 11 éves korában el is váltunk. A válás oka kihűlés, de szépen váltunk el, a gyerek érdekeit szem előtt tartva, nem volt benne 3. személy (a mai napig egyedül vagyok). Közben anyjának lett egy komoly kapcsolata. Az új párja szerintem normális, jól kijön a gyerekkel és amiben tud, segít. Ezzel szerintem új családja lett. Lassan a gyerek elfordul tőlem. Érezteti, hogy egyáltalán nincs rám szükség, és én csak zavarom őt. Nagyon idegesen és indulatosan beszél velem. Sajnos én nem tudom megerőltetni a szeretetet, így most már a találkozásokat sem erőltetem. Közben nagyon magányosan érzem magam és haza tervezek költözni (előtte fel sem merült mert ott szeretnék lenni ha szüksége van rám). Viszont ezzel úgy érzem hogy végleg elvágnám a kapcsolatot, amely nélkül ha ő boldog lesz akkor végülis ez a szülők célja hogy a gyereke boldog legyen. Mit tevő legyek? Elnézést kérek hogy ilyen hosszú a kérdés. Igyekeztem a teljes képet adni.
2022. márc. 26. 07:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%
Ez szerintem is amiatt van, hogy kamaszodik, de ha jóban vagy a gyermeked anyjával, és annak új párjával, próbálj meg beszélni velük erről.
2022. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%

nem kamaszodik hanem tetėl valamit amiėrt elfordult lånyod töled ,

nekem vanak mår felnőtt fiaim de engem ennyi idősen mint lånyod imádtak igaz ėn anya vagyok .

mert az meglehetősen furcsa hogy a volt felesėged pårját jobban szereti mint tėged.

2022. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A 7. válasz (2022.03.26. 09:29) miért 0%? Talán az az egyetlen, amiben konkrét megoldási javaslatok vannak...
2022. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!