Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, a 13 éves...

Mit csináljak, a 13 éves gyerek elfordult tőlem?

Figyelt kérdés
Külföldi vagyok. A félvér lánygyerekem most fogja betölteni a 13-at. Szeretettel neveltük fel, természetesen néha előfordult ideges odaszólás, és ha utólag kiderült hogy nem volt igazam vagy csak a hangnem nem volt megfelelő, bocsánatot kértem tőle. Sokat dolgoztam, de azt nem lehet mondani hogy teljesen eltűntem. Mindig ott voltam neki, amikor kellett. Ő is nagyon szeretett és ragaszkodó, odabújós volt. Sajnos 10 éves korában külön költöztem anyjától, és 11 éves korában el is váltunk. A válás oka kihűlés, de szépen váltunk el, a gyerek érdekeit szem előtt tartva, nem volt benne 3. személy (a mai napig egyedül vagyok). Közben anyjának lett egy komoly kapcsolata. Az új párja szerintem normális, jól kijön a gyerekkel és amiben tud, segít. Ezzel szerintem új családja lett. Lassan a gyerek elfordul tőlem. Érezteti, hogy egyáltalán nincs rám szükség, és én csak zavarom őt. Nagyon idegesen és indulatosan beszél velem. Sajnos én nem tudom megerőltetni a szeretetet, így most már a találkozásokat sem erőltetem. Közben nagyon magányosan érzem magam és haza tervezek költözni (előtte fel sem merült mert ott szeretnék lenni ha szüksége van rám). Viszont ezzel úgy érzem hogy végleg elvágnám a kapcsolatot, amely nélkül ha ő boldog lesz akkor végülis ez a szülők célja hogy a gyereke boldog legyen. Mit tevő legyek? Elnézést kérek hogy ilyen hosszú a kérdés. Igyekeztem a teljes képet adni.
2022. márc. 26. 07:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem miért fontos, hogy félvér, szerintem ez sértő a gyerekeddel szemben!

Azért viselkedik így, mert kamasz, próbálgatja a határait. Ez nem ellened irányul, ha nem magadra gondolnál első sorban, hanem rá, akkor igenis erőltetned kellene a találkozást. Most azt gondolhatja, hogy ő már nem is fontos neked, nagyon kártékony a kapcsolatotokra, amit csinálsz.

Beszélj az exeddel, és kérj tőle segítséget!

2022. márc. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Kiskamasz, lázad minden ellen. Mondogasd neki, hogy ha kellesz neki, ott leszel, hogy szereted őt, bármi is történjen. Névnapokat, szülinapokat, jeles eseményeket ne felejtsd el, hívd fel hetente egyszer, érdeklődj, szeresd akkor is, ha néha nehéz. Ez egy kemény időszak, de benne dúlnak a hormonok, az egész világra haragszik. Teljesen természetes.
2022. márc. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. A félvér jelzés nem sértés, hanem szerintem büszke jelzés. Ez azért fontos, hogy én nem vagyok magyar, az anyja igen. A gyerek identitása teljesen magyar. Köszönöm a választ
2022. márc. 26. 07:42
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
A kamaszkor ilyen. Az én gyerekem ennyi idősen szabályosan gyűlölt. Egy-két év és megnyugszik, kemény időszak lesz. Legyél mellette, próbálkozz, előbb-utóbb újra a régi lesz, ha látja,hogy nem hagytad magára.
2022. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Milyen nemzetiségű vagy?
2022. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez ilyen életszakasz, természetes, hogy egy időre kicsit elhidegül a szülőtől.
2022. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Félig egyetértek az előző válaszokkal. Ez természetes reakció. Csakhogy nem a kamaszkor miatt, hanem a válás miatt. Az viszont fura, hogy az anyja új párjával jóban van a kislány, végül is ő nem családtag, hanem betolakodó.


Az történt, hogy kalandvágyból és/vagy egy jobb élet reményében országot váltottál, de aztán rájöttél, hogy itt sem jobb az élet, ezért hűlhetett ki a házasságod is, és ezért gondolkozol a hazatérésen. A kislányodat megviselte ez a helyzet, hogy elköltöztél az anyjától, ezzel tőle is eltávolodtál, és ennek megfelelően reagál, és nem tud mit kezdeni a közeledéseddel, mert nem érti, hogy elköltöztél, de mégis megjelensz néha az életében. Ez neki ellentmondás, nem tud mit kezdeni veled és a helyzettel. Most már csak két dolgot tehetsz:

1. Megvárod, amíg a lányod anyja szakít az új párjával (de addig is próbálod tartani a kapcsolatot a lányoddal: mindig kezdeményezve, de soha nem erőltetve, hanem csak annyira, amennyire ő engedi), és visszamész a lányod anyjához, megint egy család lesztek. Ha újra vele laksz, akkor megint elfogad, mert újra az élete része leszel.

2. Ha nem akarsz várni, akkor költözz nyugodtan haza a saját országodba, ott legalább ismerős helyen leszel, megnyugszol, és távolról tartsd a kapcsolatot a lányoddal (telefonon vagy Messengeren minél gyakrabban, akár napi szinten is). De fontosak a rendszeres látogatások is: ritkábban, de hosszabb időre (pl. iskolaszünetekben) ki tud menni hozzád a lányod. Fontos, hogy az anyja nélkül menjen (pl. te jössz érte Magyarországra és kiviszed magaddal), csak veled legyen! Ezzel két okból is javulhat a kapcsolatotok. Egyrészt a lányodnak érdekes élmény lesz egy másik ország, és emiatt az élmény miatt szívesen megy majd hozzád. Másrészt ott kint csak rád számíthat (ezért fontos, hogy az anyja ne menjen ki vele), így újra megtanul bízni benned, kötődni hozzád, és amikor a te hazáddal kapcsolatban elmúlik nála az újdonság varázsa, akkor már miattad fog kimenni, mert bízni fog benned és szívesen megy oda.

2022. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Pénzeld vagy költs pénzt rá! Azt mondják hogy pénzel bármit meg lehet venni és oldani, ez alól a szeretet sem kivétel.
2022. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

A félvér nem sértés 1es!

Kérdező, a gyerek kamasz, ez ezzel jár, ilyenkor kb mindenki jo kivéve a szülőket

2022. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Pár év és kinövi ezt a korszakot.
2022. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!