Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik nem vitték semmire az...

Akik nem vitték semmire az életben, Ti láttok összefüggést e között és aközött, hogy a szüleitek, családotok nem támogatott benneteket semmiben (érzelmileg)?

Figyelt kérdés

Mármint engem anyagilag sem támogattak természetesen, de most a kérdés nem erről van szó…

Az anyagi támogatásról nem gondolom, hogy elvárható.

Bizonyos fokú érzelmi támogatás viszont szerintem elvárható lenne, pl. egy anya részéről…


Engem mindig mindenről le akartak beszélni, mondván hogy nekem úgysem menne… És tényleg nem is ment, de utólag is csak kinevettek.


Velem soha nem beszéltek arról, hogy mit kéne kezdenem majd magammal felnőttként, nem mondták hogy tanuljak… Nem kérdezték hogy mi érdekel.


Olyan 16 éves korom körül képződött meg bennem a belső igény tanulásra, meg arra hogy egyszer karrierem legyen, de mindig csak azt mondta a családom hogy nekem nem sikerülhet… Pedig nem orvos akartam lenni, meg semmi olyan amihez született tehetség kell.


Aztán tényleg nem jött össze, és 24 éves leszek és jelenleg úgy állok az életben, hogy semmit nem tudok felmutatni.


De valamilyen szinten a családomat, főleg a szüleimet okolom ezért.


Szerintetek ebben lehet valami? Vagy csak nem tudom feldolgozni, hogy a saját hibámból tartok ott ahol?

Lehetséges normális életet felépíteni úgy is, hogyha a családi közeg próbál visszahúzni?


Ez közrejátszhatott a bukásomban, vagy még az is lehet hogy tényleg Ők látták jól és csak az igazat mondták? Bennem lehet akkor a hiba?


Az a baj, hogy anyám gyakran szokott mostanában szidni, hogy pancser vagyok, de soha nem mondott nekem olyat gyerekkoromban, hogy “na fiam, le kéne ülnöd tanulni, mert azzal érhetsz el sikereket az életben”, vagy valami…


Nem csak karrier téren van ez így, hanem párkapcsolati téren is…


Ha esetleg arról beszéltem, hogy tetszik egy lány, akkor azt mondták, főleg anyám hogy ne is próbálkozzak nála, mert biztos hogy talál nálam jobbat…


A fogsorommal probléma volt, gyerekként meg lehetett volna csináltatni kedvezményesen, de Ők nem akartak erre költeni.


Amikor én 18 évesen csináltattam magamnak fogszabályozót és mondtam, hogy azért hogy egyszer legyen esélyem lányoknál, akkor kinevettek és azt mondták hogy nem számít, mert úgysem lesz soha senkim…


Szeretek arra gondolni, hogy milyen lett volna támogató közegben felnőni, mert akkor lehet hogy ma nem itt tartanék hanem valamilyen téren sikeres lennék…


De vajon ez csak önámítás?


Mit gondoltok?


Nektek mi a tapasztalatok ezen a téren?



2022. márc. 25. 23:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%

Nekem az a megfigyelésem, hogy többnyire pont azok nem viszik semmire, akiknek minden a "segge alá van tolva".


Nem egy olyan családot ismerek, ahol az egyik gyereket tejben-vajban fürösztik, széltől is óvják, első szóra azonnal megkap bármit, míg a másikat ütik-vágják, szidják, büntetik. Minden esetben az előbbi egy szarházi, élősködő senkiházi, aki semmire sem viszi, a másik a tehetséges és igyekvő. Vannak sajnos olyan ostoba szülők, akik azt hiszik, a béna, életképtelen selejtből valaki lesz, ha kitömik pénzzel, a másikat meg alázni, kutyázni kell, hogy még jobban ösztönözzék.


Minden ilyen családban az a történet vége, hogy a szülők egyedül döglenek meg valami szar öregotthonban, mert az elkényeztetett gyerek alkoholista senkiként él, és szarik rájuk, a tehetséges pedig így fizeti vissza, hogy tönkretették a fiatalkorát.

2022. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
jól gondolod, nagyon sokat számít egy szerető, támogató család. A nevelésbe beletartozik, hogy következetes a szülő, hogy számonkéri a leckéket, hogy különótákra járatja a gyereket- hiszen így derül ki, hogy milyen irányú az érdeklődése és a tehetsége. Mindemellett természetesen kimutatja a gyereke felé a szeretetét, bíztatja, elismeri, ha jó valamiben, emberként kezeli. Hát szerintem így kellene ezt csinálni. Ha nem volt részed benne, sokkal nehezebb lesz a dolgod az életben, de nem kivitelezhetetlen egyedül is elérni valamit. Legyen az a célod, hogy majd a saját gyerekeidnél jól fogod ezt csinálni.
2022. márc. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%

2-es, ez sajnos nem igaz.


Nagyon sok embert ismerek, akiknek a "szerető, támogató" szülei tönkretették a gyerekkorát, pontosan így, ahogy te leírtad. Számonkérték a leckéjét, de úgy, hogy szerencsétlen gyerek már remegett a félelemtől, ha a szobájába toppant valamelyik számonkérő, mert más se ment egész nap, csak az ordibálás, hogy milyen buta és soha semmire nem fogja vinni. Különórára is orrvérzésig járatták, mindenre aminek semmi értelme nem volt, szolfézstól tömegsporton át angolóráig, még hétvégén is. Jó kis depressziós alkoholista lett, és a mai napig remegni kezd, ha az iskolára emlékeztetik.


A jó szülő nem ellenőriz, kikérdez és faggat, meg nem kényszerít, hanem elsősorban azt tanítja meg a gyerekének, hogy soha ne ugorjon mások elvárására. Az iskolai tudásanyag nagy része teljesen felesleges ostobaság, nincs értelme megtanulni. Helyette tanuljon meg rendesen puskázni, legyen okos, tanulja meg átverni a rendszert. Erről szól az élet, nem arról, hogy aki szóról szóra felmondja a tankönyvet, az majd boldog és sikeres felnőtt lesz. Ellenkezőleg!

2022. márc. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
én ezt is írtam,nem olvastad? . Mindemellett természetesen kimutatja a gyereke felé a szeretetét, bíztatja, elismeri, ha jó valamiben, emberként kezeli.
2022. márc. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%
Támogatás nélkül is el elhet sok mindent érni azért.
2022. márc. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
31%

"Az iskolai tudásanyag nagy része teljesen felesleges ostobaság, nincs értelme megtanulni. Helyette tanuljon meg rendesen puskázni, legyen okos, tanulja meg átverni a rendszert. Erről szól az élet, nem arról, hogy aki szóról szóra felmondja a tankönyvet, az majd boldog és sikeres felnőtt lesz."


Nagy szavak ezek egy gyakorikerdesek.hu-n posztolótól.


Bár talán hitelesebb lenne, ha személyes tapasztaláson, nem a fingszagú kanapén megsavanyodott álmodozásból születnének, nem?

2022. márc. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a szülő aki nem támogatja a gyerekét, nem biztatja, nem dicséri, nem öleli meg, az nem szülőnek való. Ki az a hibbant aki a saját gyerekének árt? A gyereknek mi vagyunk a tükör. Amit mondunk elhiszi. Kérdező, te már nagyjából rájöttél, de hosszú idő mire ezt feldolgozod. Ne oszd meg vele a titkaidat, ne mond el neki ha valaki tetszik, mert nem akar neked semmi jót.
2022. márc. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
2%

6-os, el vagy tévedve, ez nem a magyarchan. Húzzál oda vissza, ott lehet nagyarcozni a többi autistának.


Kérdező, 7-es mondta a frankót. A szüleid nem érdemesek a bizalmadra, mert visszaélnek vele. Tudom, hogy szar érzés felnövekedve rájönni, hogy a két felnőtt, akinek minden szavát lested, és azt hitted, ők az etalon, valóban buta és kicsinyes emberek, akik történetesen csináltak egy gyereket.


Nagyon sokan írnak ide a gyakorira, akiknek hasonlóan irányításmániásak a szülei, és pokollá teszik az életüket. Ne hagyd, hogy rád telepedjenek, pontosabban szakadj el tőlük! Biztos toporzékolni fognak, és könnyek közt próbálnak rábeszélni, hogy ne menj, mert "odakint sokkal nehezebb lesz minden ám!", de ne hidd el a szülői szeretet és a meleg otthon meséjét. Minden irányításmániás előadja ezt. Mindegyik azt hiszi, hogy az ő bölcsessége és szerető gondoskodása nélkül a csemetéje éhen halna, mielőtt elérne az utcasarokig.


Nem így van. Életem legjobb döntését hoztam meg pár éve, amikor a szüleimet végérvényesen kizártam az életemből. Azt vettem észre, hogy sokkal stabilabban állok a lábamon. Nem kell kerülgetnem őket, nem kell tojáshéjakon járva jópofizni velük, mert minden szaron megsértődnének, nem kell beszámolnom, elszámolnom, feltárnom és beismernem az életem minden apró részletét. Elmennek a picsába, ott döglenek meg a tévéjük előtt. Csá.

2022. márc. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező ez ugye nem valós kérdés? Túl értelmesen írsz egy 24 éves lúzerhez képest. Nézd meg hármast, na ő az igazi lúzer, a hatos bélgázszagú kanapéja amilyen meglepő, olyan realisztikus leírás.
2022. márc. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, nagyon szomorú, amit a szüleid veled tettek (az meg csak hab a tortán, hogy a fogaidat nem csináltatták meg, mindván minekaz...). Az ilyen emberek tipikusan olyanon, hogy csak a társadalmi elvárás miatt csinálnak gyereket, mert a szomszéd megszólja őket, hogy mi az, hogy házasságba nem jön a gyerek. Éppen emiatt a gyereket sem szeretik, csak amolyan szükséges rosszként fogják fel. A másik dolog, hogy valószínűleg hasonló mintákat hoztak otthonról, ezért nem is kérdezem, hogy amúgy a nagyszülőkkel milyen volt a kapcsolatod.

Át tudom érezni a helyzetedet, nekem apám pont ilyen volt. Bár pont leszartam a véleményét, mert mindig krva okosnak képzelte magát, főleg akkor, amikor okosra itta magát, és ez eléggé gyakori volt nála, aztán csodálkozott, amikor anyám egyszercsak megunta és beadta a válópert. Nála pont ugyanaz volt, hogy ugyanazokat a mintákat hozta otthonról; az apja tényleg olyan habitusú volt, hogy bárkivel 5 perc alatt össze tudott veszni bármiről; ha megkérdezte az időt, és valaki azt mondta, hogy 5 perc múlva 3 óra, akkor az volt a válasza, hogy nem azt kérdeztem, hanem hogy MOST mennyi az idő. Szóval emiatt nem tudok teljesen haragudni apámra.

Az olyan szülőknek, akik nem támogatják a gyereküket (főleg érzelmileg), a szakirodalom a mérgező szülő nevet adta. Ebben a témában lenne érdemes olvasnod.


Amit te tehetsz: a szülőket háttérben hagyni a saját dolgaidat illetően, kezdj bele, ami tetszik, aztán ha sikerül önállósulni, akkor minimalizálni velük a kapcsolatot. Ha sikerül elég pénzt összeszedni, akkor pszichológushoz sem ártana járnod, hogy rendbe tegyen. Ez persze hosszú idő, de valahol el kell kezdeni.

2022. márc. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!