Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 1,5 milliót kért kölcsön...

1,5 milliót kért kölcsön anyós. Adnátok neki, hogyha soha nem támogatott volna?

Figyelt kérdés

a páromat 17 évesen elküldte dolgozni és minden pénzét elszedte. érettségizni és továbbtanulni nem engedte.

engem lusta,semmirekellőnek hívott,mert nem dolgoztam 18 éves koromtól kezdve,hanem egyetemre jártam.

ha rajta múlna, mindketten közmunkások lennénk vagy a gyárban lennénk betanítottak.

de szerencsére nem így lett. a szüleim támogattak engem és a páromat is. én lediplomáztam, a párom érettségit szerzett és egy jó szakmát is kitanult.

az utóbbi időben eléggé "megszaladt a szekér". jól élünk,ami a drága anyósnak is feltűnt.. tegnap 1,5 milliót kért kölcsön.állítólag uzsorásnak kell.

ti adnátok ezek után?

a másik dolog,hogy máskor is kért már kölcsön kisebb összegeket. soha nem adta vissza.

nyilván ennyi pénzt már ügyvéd jelenlétében adnánk át. de nem tudom,hogy érdemes -e, én eléggé afelé hajlok,hogy ne. a párom is tanácstalan.

24 évesek vagyunk, közel 10 éve együtt, hogyha ez számít. én még tanulok mesterképzésen, csak kicsit csúszok vele, mert munka mellett nem tudok úgy haladni.

de mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. kb 2 havi bevételünk a kölcsön kért összeg. szóval annyira nem vágna a földhöz, de csak pénzből élünk, nekünk is kell. és én inkább a szüleimnek adnám azt a pénzt,hogyha nagyon adakozni akarnék.


2016. aug. 16. 12:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
14%
Odaadnám neki, azzal a feltétellel, hogy eltűnik az életünkből.
2016. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%

Ha ilyen klasaz fej az anyósod és eddig se adta meg biztos hogy nem adnék neki.

Menjen dolgozni es fedezze saját maga a kiadásait.

2016. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
65%
Semmiképp sem adnák. Talán ha lenne 15-20 millióm a bankszámlámon, akkor átgondolnám. De csak is akkor ha tudna alkalmazkodni, pár feltételt mondani. (Pl, ekkorra vissza adja, nem avatkozik bele a kapcsolatotokba, nem szekál, hogy lusta vagy, stb)
2016. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
91%
Minek adnátok neki? Ha meg eleve tudjátok hogy (Uzsorásnak ???) nem adja vissza , főleg nem. Amúgy is minek neki annyi pénz. Persze biztos tudna rá indokot , de ne adjatok. Ti még fiatalok vagytok, házat lakást kell vennetek. Ne adjatok ti senkinek , még a saját szülődnek se. Ha lesz gyerek akkor úgyis csak egyikőtök fog dolgozni, mindjárt kevesebb lesz a bevétel.
2016. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Semmirekellő anyós kivagnám a francba,
2016. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

1. A korábbi viselkedése miatt sem érdemli meg.


2. Ha uzsorásnál van ennyi tartozása, az azt jelenti, hoyg bank nem ad már neki hitelt, mert nincs miböl kifizetni. Ilyen esetben hiába van papír, ha nem tudják miböl levonni töle.


Ezek miatt nem adnék neki.

2016. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

nem igazán értünk a hitelekhez, nekünk nem volt sosem. 1-2 éven belül szeretnénk házat venni,ahhoz elképzelhető,hogy veszünk fel.

az biztos,hogy bar listás .

nem tudom mit kéne, a párom is először nemet mondott, de utána meg amikor elment,hogy csak az anyja,akkor is,hogyha olyan amilyen.. én szívem szerint nem adnék neki

2016. aug. 16. 12:47
 8/51 A kérdező kommentje:
ma beszéljük meg, megmutatom neki a válaszokat majd.
2016. aug. 16. 12:48
 9/51 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem még azelőtt követelné a következő pénzösszeget mielőtt viszontlátnál egy fillért is a másfél millióból.
2016. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező de ti nem vagytok normálisak. Ezek után még tanácstalanok vagytok és felmerül a kérdés hogy adjatok? Nem volt még elég amit "adott"?

Biztos hogy egy fillért sem adnék neki soha. Áruld már el hogy miből adja vissza? De ő nem is akarja visszaadni hiszen soha semmi nem adott. Elmész ügyvédhez hogy támogass egy ilyen embert? És hogy hajtjátok be rajta? Lobogtatod az ügyvédi papírt? Ha nem lesz miből visszaadnia akkor kitörölheted vele a seggedet. Kapásból azt kellett volna mondani hogy nektek nincs ennyi pénzetek.És elküldeni melegebbre. Nem számít hogy ez az összeg földhöz vágna vagy nem, elvből akkor sem szabad adni, pár hónap és jön újra, ha már egyszer ilyen szerencséje van hogy kapott. Utána meg vered a fejed a falba hogy de hülye voltál már az elején el kellett volna küldened. Tedd félre a pénzt hidd lesz amikor még jól jöhet. Ha meg ennyire nem tudsz vele mit kezdeni, nyarald el, vagy költsd el magatokra sokkal több értelme van és megtérül, mint egy ilyen anyára költeni az nem megtérülő.

2016. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!