Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 1,5 milliót kért kölcsön...

1,5 milliót kért kölcsön anyós. Adnátok neki, hogyha soha nem támogatott volna?

Figyelt kérdés

a páromat 17 évesen elküldte dolgozni és minden pénzét elszedte. érettségizni és továbbtanulni nem engedte.

engem lusta,semmirekellőnek hívott,mert nem dolgoztam 18 éves koromtól kezdve,hanem egyetemre jártam.

ha rajta múlna, mindketten közmunkások lennénk vagy a gyárban lennénk betanítottak.

de szerencsére nem így lett. a szüleim támogattak engem és a páromat is. én lediplomáztam, a párom érettségit szerzett és egy jó szakmát is kitanult.

az utóbbi időben eléggé "megszaladt a szekér". jól élünk,ami a drága anyósnak is feltűnt.. tegnap 1,5 milliót kért kölcsön.állítólag uzsorásnak kell.

ti adnátok ezek után?

a másik dolog,hogy máskor is kért már kölcsön kisebb összegeket. soha nem adta vissza.

nyilván ennyi pénzt már ügyvéd jelenlétében adnánk át. de nem tudom,hogy érdemes -e, én eléggé afelé hajlok,hogy ne. a párom is tanácstalan.

24 évesek vagyunk, közel 10 éve együtt, hogyha ez számít. én még tanulok mesterképzésen, csak kicsit csúszok vele, mert munka mellett nem tudok úgy haladni.

de mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. kb 2 havi bevételünk a kölcsön kért összeg. szóval annyira nem vágna a földhöz, de csak pénzből élünk, nekünk is kell. és én inkább a szüleimnek adnám azt a pénzt,hogyha nagyon adakozni akarnék.


2016. aug. 16. 12:30
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
jó benne ezt tegyük hozzá, minőséget ad ki a kezei körül
2016. aug. 17. 11:40
 42/51 A kérdező kommentje:
de én keresek többet
2016. aug. 17. 11:41
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

#38: Szép dolog a lepapírozás, de mit ér vele? Ha nem fizet, ráküldi a végrehajtót? Ha nincs jövedelme, elárverezteti a házát, és kiteszi az utcára?

Vannak helyzetek, amiket a jól odafigyelt lepapírozás sem old meg....

2016. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Okos döntést hoztatok kérdező, nem fogod megbánni, csak tartsatok ki az elhatározásotok mellett, mert ezzel az egy kéréssel még nincs vége. Legyetek résen, mert majd kitalál valamit megint ez a nő, hogy pénzt húzzon ki belőletek. Lehet majd apránként akarja megszerezni vagy kezességet kér, de biztos próbálkozik még. Mindig csak nem nem nem ezt tessék ismételgetni.
2016. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
51%

Nem szabad adni, van vele tapasztalat..


Dettó ugyanez, húzzon dolgozni, csapódott ide-oda, le se szarta, de ahogy megindult a szekér mindig bejelentkezett szívfájdító sztorikkal, hogy ez kell, az kell, gyosan kell, csak egy kicsit. Kért mosógépre, vettünk neki, eladta, kért temetésre, kiderült nem is tartották meg a temetést, kért, mert viszik a házat, a házat viszik ugyanúgy. Hogy hova ment el a rengeteg pénz, az rejtély. Ráadásul a tesókat is betanította, hogy pumpolják ők is a bátyust, mert neki olyan sok van, hogy abból már jár az otthoniaknak is szerintük.

Segíteneni az ilyeneken nem lehet, csak újra és újra akarnak és egyre többet.

2016. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Nem szabad kölcsönt adni, mert sosem fogjátok viszont látni a pénzt. A kölcsöntől vérszemet kapna, és később már 2-3 milliókat kérne...
2016. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Nem. Azért 1,5 millió nem 20 és nem 50 ezer Ft, hogy na jó annyit talán, de azt is meggondolom ha úgy viselkedett...

Tőlünk is mindig kérnek valami anyagi támogatást, vagy olyan ötletük támad, amivel mi kerülünk hátrányos helyzetbe. Mert nekünk van mindig, azt hiszik, s hogy majd megadják úgyis. Igen, pláne mikor tőlünk kér kölcsön azért elég sűrűn, valószínűsíthető, hogy megadja ugye. Nem mentem bele egy 1,5 millióhoz képest csekély összegbe sem, mert elegem van, hogy én szűkölködjek, hogy ki tudjam segíteni őket olyanban pl, amire éppen nincs is szükség és nekünk olyanban abszolút nem segítettek és nem is ajánlkoztak. Az én családom egyáltalán nem kér pénzügyi segítséget tőlünk, mindenki megoldja magának, nagyon éhhalál volna, ha már kérnének...

Zavar, hogy ők ennyire ránk akarnak támaszkodni, nem gondolva ránk és párom első szóra ugrik.

2016. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

És off, de borzasztó, hogy nem használsz nagybetűt.

2018. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Nem adtok neki és kész. A legfontosabb előnye az lehet, h megharagszik rátok és nem kell vele beszélni egy darabig. Egyszer nekem is volt ilyen szerencsém.
2022. márc. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Utolsó: a kérdés 2016-os.
2022. márc. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!