Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Halálra idegesí...

Mit csináljak? Halálra idegesítenek a szüleim.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves srác vagyok. Az elmúlt 2-3 évben eléggé megromlott a kapcsolatom a szüleimmel, mert úgy érzem folyton kontrollálni akarnak. Állandóan van valami kifogásuk ellenem, hogy a szobámba nincs rend, miért szeretek sötétbe lenni a szobámba, miért halogatok mindent, ma miért nem ezt vagy azt csináltam stb. Nyilván nem vagyok tökéletes és nem mondom hogy mindig jogtalanul szidnak le, de amikor már nem lehet a társaságukban eltölteni kb 2 percnél többet hogy ne a hibáim legyen a téma az nagyon idegesít. Most már meg olyan érzésem van mintha hülyének néznének csak mert dolgokat máshogy látok. Már nem szeretek a társaságukban lenni. Plusz dolog, hogy a szüleim eléggé vallásosak és nekem is folyton el kell mennem istentiszteletre velük, de őszintén semmi kedvem. Aztán meg ha nem akarok menni jön a neheztelés meg a lenézés. Szóval csak zavar, hogy 19 évesen ennyire megakarják mondani, hogy mit csináljak és ezzel a stílussal meg már az agyamra mennek.

2022. márc. 6. 00:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Miért erőltetik rád az istentiszteletet?
2022. márc. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
77%
19 éves vagy. 18- tól tudtommal felnőttnek számítasz. Ne hagyd hogy ők irányítsák az életed. Tegyél ellene valamit. Ülj le velük beszélgetni vagy valami. Hátha megértik. Legyél őszinte és mondd a szemükbe.
2022. márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Költözz el. ha ennyire rossz akkor lépni kell. Ha nem, akkor meg ne hisztizz, fogadd el hogy míg eltartanak bizony joguk van ehhez
2022. márc. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad őszintén elmondnai nekik ezeket, hogy mennyire eltaszítanak maguktól?
2022. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

De ha már 2 éve ilyen a helyzet, miért nem kezdtél diákmelózni, jobb állás után nézni, és elköltözni?

Nekem úgy jön le a leírásodból, hogy oké, hogy utálsz ott élni, és nem bírod őket, de tenni nem teszel ellene.

2022. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Olvas utánsa a mérgező szülőknek.
2022. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 qkker1 ***** válasza:
92%

"#2 Jó lenne"


Mi tart vissza?

2022. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én lány létemre a 81.szülinapom után 2 nappal elkoltoztem otthonrol jó messzire! Albérleti szoba, munkavallalas, munka mellett egyetem, mindezt nem a szüleim finanszíroztak (csak az első két albérleti hónapot), és tisztességes úton kerestem meg a pénzt, mielőtt valaki belekotne.


Apám alkoholista volt és már nem bírtam mellette megmaradni.


Nem örülök neki hogy így történt, de ennek köszönhetően lettem talpraesett, és mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2022. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
18.szülinapom után, nem a 81.utan.😂 Előző voltam.
2022. márc. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A 9-el értek egyet.

Eltartanak, főznek rád(gondolom) te is vedd ki a részed a házimunkából.

Ez inkább csak a függetlenedéssel járó lázadás.

2022. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!