Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Halálra idegesí...

Mit csináljak? Halálra idegesítenek a szüleim.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves srác vagyok. Az elmúlt 2-3 évben eléggé megromlott a kapcsolatom a szüleimmel, mert úgy érzem folyton kontrollálni akarnak. Állandóan van valami kifogásuk ellenem, hogy a szobámba nincs rend, miért szeretek sötétbe lenni a szobámba, miért halogatok mindent, ma miért nem ezt vagy azt csináltam stb. Nyilván nem vagyok tökéletes és nem mondom hogy mindig jogtalanul szidnak le, de amikor már nem lehet a társaságukban eltölteni kb 2 percnél többet hogy ne a hibáim legyen a téma az nagyon idegesít. Most már meg olyan érzésem van mintha hülyének néznének csak mert dolgokat máshogy látok. Már nem szeretek a társaságukban lenni. Plusz dolog, hogy a szüleim eléggé vallásosak és nekem is folyton el kell mennem istentiszteletre velük, de őszintén semmi kedvem. Aztán meg ha nem akarok menni jön a neheztelés meg a lenézés. Szóval csak zavar, hogy 19 évesen ennyire megakarják mondani, hogy mit csináljak és ezzel a stílussal meg már az agyamra mennek.

2022. márc. 6. 00:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Gyülisek?
2022. márc. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Koltozz el
2022. márc. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 igen
2022. márc. 6. 01:06
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 Jó lenne
2022. márc. 6. 01:07
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

ób+

jövőre már nem tini leszel:) szóval az elköltözés amire kilukadnék én is. Megoldható? Nagyszülők, rokonok? Vagy továbbtanulás más városban, mellette meló? De ha kapsz kollégiumot minden gondod megoldódik hirtelen.

Addig is, ha van egy kis nyugi, kérdezd ki őket, hogy mit jelent a felebaráti szeretet, és, hogy minden ember egyenlő. Mit jelent az elfogadás, vagy a feltétel nélküli szeretet. Szépen elmondják, te pedig mikor melyik lesz a leghatékonyabb, a későbbi szekírozásodkor előveszed. Ezekre lenne még ötletem, de már fáradt vagyok.

2022. márc. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát az elköltözés necces, de a kolit megpróbálom összehozni.
2022. márc. 6. 01:35
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Gyüjtögetni kell aztán max albérlet.
2022. márc. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Munkábaállás, albérleti szoba, kapcsolatmegszakítás. Ilyen egyszerű.
2022. márc. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Én ezekben azért olyan nagy kínzást nem látok. Gondolom eltartanak, mosnak, főznek rád, nagy kérés, hogy heti 1x elmenj velük egy 2 órás programra, meg hogy kitakarítsd a szobád?

Kivetnivalót a leírtak közül csak abban látok, hogy számon kérnek a sötét szoba miatt, bár ha naponta 8 órát gamerkedsz és csak kajálni jársz ki hozzájuk, még azt is megértem.

A felebaráti szeretetet te is gyakorolhatod, hogy megteszel olyat, amihez nincs kedved, azok kedvéért, akik gondoskodnak rólad.

Ha le se sz.rnak, csúnyán beszélnek veled, és éppen csak meghúzhatod magad náluk, az más, de ilyenekről nem tettél említést.

2022. márc. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

10-es, oké, akkor örülj, hogy a te szüleid normálisak voltak, és nem pl azzal teltek a "közösen töltött kötelező" beszélgetések, hogy burkoltam arra célozgatnak, hogy te milyen lusta, felelőtlen, életképtelen etc vagy.

De engem rendre lehlyéztek, amikor nézeteltérésünk akadt - értsd: nekem más volt vmnyem, mint az övék.


Miért füstölőzök a szobámban, miért hallgatok 11-kor zenét (fülesen) > mert ég a kislámpa.

Ha lekapcsoltam, akkor miért fekszek a sötétben, miért nem pontosan akkor takarítok, amikor ők mondják - mert 20 évesen egy nappal később aztán nem ér rá...


És ezekből volt kismillió, úgyhogy én amint tudtam leléptem, mert ez szerintem gáz és csak felesleges cs.szegetés.

2022. márc. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!