Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ki-mit reagálna egy...

Szülők! Ki-mit reagálna egy ilyen szituációra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, huszonéves gyermeked (20-25 közötti) összejönne egy szintén ilyen fiatal gyermekkel rendelkezővel? Mit reagálnál? Hogy állnál gyereked választottjához/ gyermekéhez?

2022. márc. 2. 12:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
82%

Tényként kezelném. Kiröhögném magam, ha olyan szinten lennék, hogy szólnék az érzelmi részéhez valamit. Egy ember értékéből levonna a gyerek? Na ne. A praktikus része amit levezetnék, ha komolyodik a kapcsolat és ők ketten családalapítás mellett döntenek, akkor a vér szerinti unokám és a gyerekem jelenlegi és jövőbeni vagyoni helyzetét venném vizsgálat alá. Annyi kérésem lenne a gyerekem felé, hogy minden nagyobb pénzügyi lépést úgy tegyen meg, hogy magát és az unokámat biztonságba tartsa. Ez praktikusan azt jelenti, hogy az ő közös vagyonuk partnerre eső része annyi felé osztódik ahány gyerek van. Amikor ezek a gyerekek nem mind az én gyerekem gyerekei, ők akkor is a közös vagyon egy részének örökösei.

Bár remélem a nevelésemnek köszönhetően 25 éves korára önmagától is átgondolná ezeket a részleteket.

2022. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Én örülnék Mindannyiuknak. Egy dologgal tarozunk Mindenki felé, hogy szeressük és segítsük Őket...

ahogy tőlünk telik.

2022. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ha gy boldog akkor rendeben lenne.
2022. márc. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
71%
Felőlem, csak a gyereket ne akarják rám bízni, mert nem szeretem őket.
2022. márc. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Igazán elgondolkodtatóak a kommentek, köszönöm, nagyon jó olvasni, hogy azért a szülő a szülő marad.
2022. márc. 3. 22:34
 26/27 anonim ***** válasza:
90%

Bar en nem vagyok szülő, én vagyok az az ember, aki olyan mellett találta meg az igazit, akinek van már egy gyermeke.

Borzasztóan nehéz meg mai napig is elviselni, felfogni, hogy van egy gyereke, pedig már 9 éve vagyunk együtt. Anyagilag, érzelmileg megterhelő

Ráadásul azért, mert az ex ellenünk neveli (pedig ő csalta meg a párom anno) csak a pénzünkre hajt, a gyerek által "követel" holott most sajnos egyikonk sem dolgozik, a gyerektartast mégis fizetni kell. Plusz pár napja volt a gyerek szülinapja... Nagyon nem egyszerű. De ha te vagy az, akinek gyereke van és az új párod ezt elfogadja nagyon becsuld meg, mert nagyon nehéz neki, de miattad elfogadja a helyzetet, mert szeret téged.

2022. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

26# "Borzasztóan nehéz meg mai napig is elviselni, felfogni, hogy van egy gyereke, pedig már 9 éve vagyunk együtt."


Lehet, hogy a hiba az ön készülékében van? A poronty az ő szerves része, ha valami benne ennyire kellemetlen akkor ott zavar van az erőben valószínűleg. Nem nektek kell fizetni a gyerektartást, hanem a hapsidnak. Ha pedig hozzámentél/ő elvett úgy, hogy ennyire zavar a gyerekének ténye akkor ott valami gond van veletek.

2022. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!