Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ki-mit reagálna egy...

Szülők! Ki-mit reagálna egy ilyen szituációra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, huszonéves gyermeked (20-25 közötti) összejönne egy szintén ilyen fiatal gyermekkel rendelkezővel? Mit reagálnál? Hogy állnál gyereked választottjához/ gyermekéhez?

2022. márc. 2. 12:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem igazán értem a kérdést

Szóval hogy értelmezzem?

1. 25 éves gyerekem összejönne egy 25 éves nővel / férfival akinek van kisgyereke?

25 éves gyerekem összejönne egy majdnem 50 éves (ha azt vezsem, hogy az illető 25 évesen lett szülő) nővel/ férfival akinek 25 éves a gyereke?


Az 1.pont nem zavarna. Azzal nincs gond

2 pont. Borzalmasan zavarna, hogy a 25 éves gyerekem egy velem egykorú nővel vagy az apjával egykorú férfival jönne össze. Azért ehhez gyomor kell..

2022. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
#8: Igen. Egyértelmű. A gyereke ilyen fiatal. A mondat ezt jelenti. A többi csak spekuláció.
2022. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%
11 mert analfabéta vagy. "Hogy állnál gyereked választottjához/ GYERMEKÉHEZ?"
2022. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%

13-as, hát pedig nagyon nem mindegy, hogy a gyerekem választottja 25 éves vagy 50. És a gyereke felnőtt, vagy éppen csak totyogni kezd. Nyilván a legtöbb szülő nem ugyanúgy reagálna a kétféle esetben.


De szerintem ez is csak egy kamu kérdés. (Vagy ahogy a kérdező mondaná: "elméleti a kérdés".) Itt vitatkozunk egy fontos momentumon, a kérdező meg eltűnt, mint szürke szamár a ködben.

2022. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
20-25 éves gyerek szerelmi életében már nem lehet beleszólni. De nagyon nem lennék boldog, és mindenképp meg akarnám vele beszélni, hogy miért gondolja úgy, hogy egy ennyivel idősebb ember mellett találja meg a boldogságot.
2022. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Tényleg kissé érdekesen sikerült, szóval itt fiatalokról lenne szó, mindketten huszonévesek, és van egy kisgyermeke az egyik fiatalnak.
2022. márc. 2. 14:48
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

Jaa, hogy nem is ez volt a kérdés? Tudok szöveget értelmezni, de ez a mondat szó szerint azt jelenti, hogy van a párnak egy velem egyidős, fiatal gyereke, vagyis a pár minimum 50-es. Valóban, az utolsó mondatot nem olvastam el rendesen, abból látszik, hogy tényleg arra gondolt a költő, hogy a szintén huszonéves párnak van gyereke.

Én erre nem szólnék semmit. Nagy teher egy "idegen" gyerek, de ez nem az én dolgom. Majd kialakul, hogy működik-e így a kapcsolat, vagy nem. Nem ez alapján ítélném meg a gyerekem párját.

Kérdező, tanulj már meg magyarul érthetően írni!

(#15 voltam)

2022. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
90%

Na végre!

Eszerint mégse kamu? Csak örülök, ha tévedtem! :-)


Nos, én elfogadnám, ha egyébként az illető szimpatikus lenne és normálisan nevelné a gyerekét, ill. láthatáskor normálisan viszonyulna hozzá. Ui. nem írtad azt sem, hogy a gyereked férfi vagy nő, vagyis a párja milyen nemű, ill. hogy a párja neveli-e a gyereket.

De mindegyik esetben azt mondanám: ha jólelkű, tisztességes ember, aki szereti a gyerekét, akkor elfogadnám.

Azzal együtt, hogy elmondanám a gyerekemnek, hogy a szokásos párkapcsolati problémákon túl milyen konfliktusforrások jöhetnek elő a mozaik-családban. Ennek tudatában döntsön, ha elkötelezi magát mellette.

2022. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%
Én is úgy értettem, hogy a 20-25 éves partnerének a gyereke egyidős a 20-25 évessel. A 7-es kommentig a másik verzió meg se fordult a fejemben.
2022. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%
#10 Így van. Az még véletlenül sem lehetőség, hogy valakinek más a véleménye, mint a tied. Á, dehogy!
2022. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!