Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ki-mit reagálna egy...

Szülők! Ki-mit reagálna egy ilyen szituációra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, huszonéves gyermeked (20-25 közötti) összejönne egy szintén ilyen fiatal gyermekkel rendelkezővel? Mit reagálnál? Hogy állnál gyereked választottjához/ gyermekéhez?

2022. márc. 2. 12:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Kevés az infó. Ő neveli a gyereket? Ha nem, akkor normálisan felelősséget vállal érte? Van normális munkahelye, vagy tanul, esetleg mindkettő?
2022. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Én mindig az mondom, hogy akármit tesznek a gyerekeim, mielőtt leszidnám, vagy elítélném őket, nézzek magamba, hogy anno fiatalon én is elkövettem ugyanazokat a hibákat vagy mit tettem.

Fiam 8 éves volt, a lányom 7 amikor hozzámentem a második férjemhez. Gyerekeim imádják, és a férjem is imádja őket. Ma már mindketten felnőttek. ( fiam 27, lányom 26) Ha bármelyik gyerekem olyan párt választana akinek már van gyermeke, én nem szólnék bele. Remélem, hogy a gyerekeim is ugyanazt a szeretet adják majd a gyereknek amit ők kaptak a mostoha apjuktól. Amúgy meg, felnőtt gyerekeim életébe, d9ntésükbe soha nem szólok bele. Adok tanácsot ha kérnek, de nem szólok, nem döntök helyettük.

2022. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Mit kellene reagalni? Az ő élete, úgy éli ahogy akarja és azzal, akivel, akarja. Nyitott vagyok mindenre és mindenkire, úgyhogy szívesen megismernem
2022. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
14%
Ez gusztustalan. Az biztos, hogy ha bármelyik szülőm összejönne egy velem egyidős vagy netán nálam fiatalabb emberrel, azt SOHA nem nyelném le.
2022. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Én nem örülnék neki. Rengeteg vita,stressz lesz belőle neki. Annyi gyermektelen ember van, annak örülnék ha ott találna párt. Viszont bele nem szólnék és normálisan bánnék természetesen a gyerekkel is.
2022. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

4!


Neked nem gyenge nehézségeid vannak az értő olvasassal....

2022. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

4-es és 6-os!!!


Nem mindegy, van-e vessző a szövegben!


"ilyen fiatal gyermekkel rendelkezővel" - Ez szó szerint valóban úgy értendő, ahogyan 4-es értette: párjának a gyereke huszonéves. (Ő pedig párjának a gyereke szemszögéből írta a véleményt.)


De mint tudjuk, az átlagos gyakoris kérdező olyan agyonművelt, hogy általában fogalma sincs a központozásról. Tehát könnyen lehet, hogy így gondolta:

"ilyen fiatal, gyermekkel rendelkezővel" - Vagyis a partnere ilyen fiatal, és már gyerekkel is rendelkezik.

2022. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%

7!


Valóban, a vessző valtoztathat a mondat értelmén, de ha tudsz olvasni, akkor kb egyértelmű, hogy mit akart mondani. Ugyanis ellenkező esetben azt írta volna, "olyannal, akinek a gyereke vele egyidos"

2022. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%

7es

Ezt nem lehet így félre érteni. Hiába próbáltad bele magyarázni.

2022. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
Nem örülnék neki. Nagyon nagyon nem. AKit nem zavar, az hazudik.
2022. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!