Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit üzennél a szüleidnek, ha...

Mit üzennél a szüleidnek, ha meg mernéd mondani az őszinte véleményed a nevelésükről?

Figyelt kérdés

A minap olvastam egy blogot, ahol Bihari Viki nevű blogger/tanácsadó különböző emberektől hallott igaz sztorik alapján rakott ki üzeneteket az élő/halott szüleiknek/rokonoknak/exeiknek. Nagyon szívbemarkoló volt olvasni, és teljesen átadta azt a dühöt, sértettséget amit ezek az emberek éreznek.


Te mit üzennél így anonim módon a neked ártó embernek?


2022. febr. 18. 17:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlen a neveléssel kapcsolatos, de ha jó lett volna, ha több közös programunk van. Mikor kicsik voltunk a testvéreinkkel, akkor még voltak nyaralásuk, de utána kb. semmi, még csak egy szimpla társasozásra is alig lehetett rávenni a családomat. De amúgy meg hálás vagyok, ahogy neveltek. Hálás vagyok, mert betegség miatt egyáltalán nem lehetett könnyű minket felnevelniük, de mindig minket helyeztek a középpontba, és mindig a mi érdekeinket nézték, mindig megadtak nekünk mindent amire szükségünk volt. Szerintem szerencsés vagyok, hogy ők az én szüleim.
2022. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

Köszönöm, hogy hozzámentél 3 hónap ismeretség után valakihez, akivel kb. ti voltatok a tűz és a víz. Még jobban köszönöm, hogy már a nászéjszakán összehoztatok engem, és hogy utána sem mertél elválni tőle, mert "mit fognak gondolni mások"?

Külön gratula, hogy nem fárasztottad magadat azzal, hogy megismerd magadat annyira, hogy számodra kiderüljön: Nem hogy gyerek, de házasság sem lett volna való neked, mert totál magadnak való vagy, minden idegesít magad körül. Idegesített a jó fej, csupa jóindulat, nagydumás apám, idegesítettelek én a puszta létezésemmel. Jó, hogy testvérem nem lett. Külön gratulálok a huszas éveim elején történő, szülői házból való módszeres kiutálásomért, ami azt a lehetőséget is elvette tőlem, hogy a szülői ház oltalmában, 18 éves korom óta dolgozva némi önerőt tudjak lakásra félretenni (hiszen végülis hogy férhettem volna el én is a 140 négyzetméteres családi házban). Hogy örömeim/bánataim/terveim/céljaim soha nem érdekeltek, azt már meg sem említem.

Azzal biztosan tisztában vagy, hogy az öregkorodat egyedül fogod megoldani.

2022. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is megmondtam nekik és ha kell most is: iszonyú jó munkát végeztek.
2022. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt üzenném, hogy nyugodtan megmondhatták volna nyíltan, őszintén, akárhány éves koromban, hogy nem kíváncsiak a dolgaimra, a hobbijaimra, a barátaimra, az érdeklődésemre, az életemre, a problémáimra, csak azokra az eredményeimre, amivel dicsekedni lehet. Akkor legalább nem fárasztottam volna őket sem azzal, hogy próbálom bevonni őket az életembe.
2022. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam hogy tönkre tették az életem és hogymég így felnőttként lassan 10 év terápia után sem vagyok még jól. Persze nem ilyen nyersen fogalmaztam, inkább elmeséltem hogyan éltem meg a történteket. Ez mindkettőnknek jót tett, "kibékültünk", s bár a mai napig nincs meg köztünk az a mély kapcsolat, sokat javult a viszonyunk.
2022. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt h köszönöm, h minden tőle telhetőt megtett értünk, a gyerekeiért... De kevés volt. 😢
2022. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 NTBS ***** válasza:
100%
Megköszönném mindkettőjüknek. Apukám 9 éves koromban meghalt, de addig mindent megtett. Anyukám utána egyedül állt helyt és sikerült egy életképes férfit nevelnie. Nem volt könnyű dolga, de kiválóan helytállt.
2022. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna mindig a maximumot várni, és akkor talán nem szoronganék azon, ha egy-egy apróságot nem teljesítek tökéletesen. Ezt leszámítva jól csináltatok mindent.
2022. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%
Én azért "haragszom" rájuk, mert túl becsületesre neveltek. Olyan munkakörben dolgozom, ahol simán lehetnék korrupt, de nem megy. Én még akkor is rosszul érzem magam, ha az ügyfelektől karácsonyra kapok valamilyen ajándékot. Pedig ennek elfogadása engedélyezett is egy bizonyos összegig. Én is előrébb tarthatnék mint azok a kollégák, akiknek korruptnak lenni nem okoz nehézséget. Tudom, én vagyok a hülye...
2022. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézd #19, lehet ezt most egy negatívumként éled meg. Nem végzetes, de könnyebb, vagy pénz-bővebb lenne az életed, ha nem lennél ennyire tisztességes. De például a tisztesség és az erkölcsösség olyan érték, ami bár nem minden korszakban és nem minden esetben a legkifizetődőbb, de ad egy nyugalmat, egy stabilitást, egy tartást. És ez a későbbiekben kamatozik. Legalábbis velem így volt, én már 60 éves elmúltam. A korom béliek gyakran panaszkodnak, hogy rossz az emésztésük, nem alszanak jól etc. És akkor bólogatok, hogy túl stesszes életet éltek. Ha nem füllentesz, és mindig tisztességes vagy, soha semmire nem kell emlékezned (ezt Mark Twaintől szoktam plagizálni). Nem kell számon tartanod, hogy kinek, mikor és mit hazudtál. És ha nem vagy korrumpálható, akkor tíz év múlva is nyugodtan alszol. És húsz év múlva sem lesz gyomorfekélyed a stressz miatt. Hiába a több lóvé, ha hamar kinyírja a szervezetedet a stessz.

A kérdező kérdésére is válaszolva és a szülői oldalt képviselve, mindig igyekeztem úgy szeretni a gyerekeimet, hogy érezzék - ott legbelül, mélyen - hogy velem bármiben lehetnek őszinték. Mert szeretem őket, feltételek nélkül! Ők a gyerekeim. A szeretetemet nem kell kiérdemelni. Az Élet egy olyan "játék", amiben az "oldjuk meg" a legfontosabb. És közösen könnyebb. Mindegy, hogy lelki vagy anyagi probléma, közösen könnyebb megoldani...

Szóval nálam nem kell, nem kellett "merni" elmondani. Nem kell bátorság hozzá. Bátorság nélkül is el lehet mondani bármit.

2022. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!