Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Barátnőm még 25 évesen is...

Barátnőm még 25 évesen is magyon ragaszkodik a szüleihez, ez normális? 27/F

Figyelt kérdés

Barátnőmnek 25 évesen még mindig az az első hogy a családjával menjen nyaralni, mindig hívogatják hol jár már ha este 10 körül találkozunk.

Persze ilyen közös dolgokban én nem veszek részt (nem is mintha szeretnék), alapból távolságtartóak velem a szülei, az az érzésem mintha én akarnám a lányukat elszakítani.


Közös programok esetében is, mindig kikéri a véleményüket mindenben. Amennyiben az a közös utazás vagy program ami velem lenne nem tetszik, akkor lepattint simán hogy majd elmegy a szüleivel.


Ez nekem nagyon rosszul esik, szóvá is tettem de nyilván ő sosem vallja be hogy rosszul csinálna bármit is.

Kezdem azt érezni hogy egy kislánnyal járok, nekem erre hosszú távon nincs szükségem...

Lelkileg viszont rövidtávon ez felőröl, hogy tudnám ezt elengedni és ezen felülemelkedni hogy ne nyomasszon?


Ha nem venném ennyire komolyan ezt az egészet, szerintem semmi probléma nem lenne. Lehet többet látok bele mint kellene.


A segítségeteket tanácsaitokat ebben a helyzetemben előre is köszönöm!



2022. jan. 20. 10:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%

Amennyiben az a közös utazás vagy program ami velem lenne nem tetszik, akkor lepattint simán hogy majd elmegy a szüleivel.


ÉS ezzel mi a gond? Ha a férjem nem kíváncsi egy színházi előadásra, megyek a barátnőmmel. Ha én nem akarok meccsre menni, ő megy mással.

Ha neked nem tetszik valami, ő miért mondjon le róla?

2022. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
84%

Az ex barátom 30 volt, ugyan így viselkedett. A különbség annyi, hogy engem szerettek a szülei, én is őket a maguk módján.

Végül betelt a pohár, hogy mindig ők az elsők, mindannak ellenére, hogy 10 éve együtt voltunk, szakítottam vele. Azóta sincs senkije, az apja lefoglalja minden erejét.

2022. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
49%
Neked van igazad kedves kérdező. Te is menj el a lány családjával nyaralni. A közös programokat illetően is veled értek egyet. Ezekkel kapcsolatban nem a szüleinek kell döntenie, hanem nektek kettőtöknek. A helyzet jogosan esik rosszul neked. Megoldás, hogy megkéred a lányt, hogy önállósodjon, ha nem egyezik bele, akkor nem való neki párkapcsolat, mert, ahogy írod kislány még hozzá.
2022. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
68%

2, a kérdező nem akar közös dolgokban részt venni, de az is baja, ha neki valami nem tetszik, és a lány akkor inkább elmegy a szüleivel, mert őt meg érdekli a program.

Biztos, hogy a lánnyal van gond?

2022. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
81%

Én is elmegyek mással egy programra, ha a férjemet nem érdekli. Nekem is a színház jutott rögtön eszembe. Én imádom, ő unja. Most akkor sose menjek?

És szerintem az is jó, hogy felnőttként se szűnt meg neki a családja és mennek közös nyaralásra. Ettől még nem lesz gyerek.

Nem lehet, hogy az a baj, hogy neked nincs ilyen jó kapcsolatod a családoddal?

2022. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Ezzel nincsen semmi probléma, csak egy nyaralást nem egy mozijegy.

Gondolná az ember hogy valahogyan kitalálja két ember mit is szeretne.

Kompromisszumot kötnek, de ez több esetben is csak egy egyszerű lepattintás volt. Bocs így nem akarok akkor megyek mással. Semmi más ötlet vagy akarat hogy közösen oldjuk meg.

Nekem ez fáj, de lehet én gondolom túl és nem kéne 5-10 éves távlatban gondolkodnom vele.

Csak nem tudom hogyan helyezzem ezeket figyelmen kívül.

2022. jan. 20. 10:42
 7/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2022. jan. 20. 10:42
 8/40 anonim ***** válasza:
50%
nem valt le teljesen. az exem is ilyen volt, amikor nalam volt 3-4 napot (tavkapcsolat) akkor is telefonalt veluk, az anyja tanacsat kerte ki a fozeshez, annak ellenere hogy en tudok fozni az nem volt neki eleg. mivel en nem vagyok ilyen joban a sajat szuleimmel, nem nagyon tudtam ezzel mit kezdeni, es eleg idegesito is volt. egy bizonyos kor felett el kell vagni a koldokzsinort
2022. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
80%

6: Szerintem a nyaralás sem más. Oda is mehet a családjával.

Az a gond, hogyha ti nem mentek sehova. De ha veled is meg és velük is, akkor jó.

2022. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonymousreview60 ***** válasza:
54%

Jogos az érzésed. Az érzéseidet meg kellene beszélned vele, és ha nincs elmozdulás, akkor vége.

"Közös programok esetében is, mindig kikéri a véleményüket mindenben." Még félig sem vált le.

"Amennyiben az a közös utazás vagy program ami velem lenne nem tetszik, akkor lepattint simán hogy majd elmegy a szüleivel." A szüleinek akar első sorban megfelelni, ki tudja miért. Te csak azokat a felnőttes kellékeket (Van pasim. Dugunk. Felköszönt. A munkahelyén ez meg az van stb.) adod meg, amire most - és nem többre - igénye van.

Szerintem nem érdemes 5-10 év távlatban számolni olyan emberrel, aki még otthon él, főleg, ha még soha nem élt - akár lakótársakkal - külön.

2022. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!