Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti elengednétek a...

Szülők, ti elengednétek a felnőtt fiatok a beteg barátnőjéhez?

Figyelt kérdés
27 éves, már évek óta szingli volt, de most végre együtt van egy helyes lánnyal pár hónapja, csak a lány messzebb lakik, így hetente találkoznak. A lány egyedül él és most beteg lett, a családja messze van tőle. Azt szeretné, ha a fiú átmenne hozzá pár napra ápolni. Ti elengednétek? Fel lett ajánlva, hogy a lány jöjjön el, de nem akar.
2021. dec. 26. 01:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
93%

39 ez igaz. Viszont az akkor is kicsit szánalmas kifejezés, hogy elengedni.

Neki nem kötelessége engedélyt kérni, az anyjának meg nem kötelessége beengedni utána.


Én egyszer kényszerültem egy több éves kapcsolat után visszaköltözni albérletből az egyébként több generációs házba szülőkhöz 29 évesen pár hónapra. Jött azonnal a kérdőre vonás randi után, hogy mit képzelek, hogy éjfélig kimaradok stb. Gondolhatod, hogy hamar el is menekültem. (Egyébként tizenévesen nem volt jellemző nálunk ez a kérdőrevonás meg kéretszkedés, nem is tudom honnan jöhetett)

2021. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
90%
Először is értesíteném a rendőrséget, hogy a 27 éves felnőtt fiam elmegy otthonról, hogy nehogy útközben elrabolják, vagy valami baja legyen. A mentlőket is értesíteném, és kisérjék el, mert a lány beteg. Kedves szülő térjél már észhez! Közöld a fiaddal, hogy 60 éves koráig nem mehet el sehova, csak kisérettel, nem lehet barátnője, csak ha te szabályaidnak megfelel, amit természetesen képtelenség, mert elveszi tőlled az a nőszemély ami felháborító, és ki kell majd írni ide. Remélem érzed az íróniát. Ell kellene már tudnod engedni a gyermeket, esetleg kérhetnél segítséget szakembertől, ha ez nem megy. 27 éves embert korlátozni... Most még tűri. De nagy esélye lesz ha így folytatod, hogy kb negyven éves korára látni sem akar téged kedvesz szülő. Mert nem élhette meg a fiatalságát. Szóval mindenkép értesísd a rendőrőket, a mentőket, a nemzetbiztonságot, és menj el egy jó pszichihátriára!
2021. dec. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
68%

40es, aki 25 éves kora után is otthon él az életképtelen, meg is érdemli hogy még anyuci tegye tisztába.


Kéne a fenének egy életképtelen pasi, aki ennyi idős korára se volt képes olyan munkát szerezni amiből elköltözhet.

2021. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
79%
Sokan nem azért élnek otthon, mert életképtelenek, hanem mert a szar fizetésből képtelenség lakást bérelni, hát még venni. Egy másfél szobás lyuk is több millió forint, aki nagyon nem normális.
2021. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
34%
Mi baja van? Ha covidos, én is lebeszélném róla, de legalább is ha elmegy, akkor karantén időre marad is ott, mert addig nem jöhet vissza. Nem hiányzik, hogy a nyakunkra hozza a koronát.
2021. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
61%

A férjem reggel úgy kelt fel, hogy fáj a torka és be van dugulva az orra. Pakoljam össze a cuccaim és hagyjam el, amíg meg nem gyógyul?


Amúgy egy majd' 30 éves férfi ember azt csinál amit akar. Nem csodálom, hogy szerencsétlennek nem volt eddig nője.

2021. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
13%
#46: Értelmi fogyatékos vagy? Ha egy háztartásban élsz vele, az nyilván teljesen más helyzet.
2021. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
55%

"Amúgy egy majd' 30 éves férfi ember azt csinál amit akar. "


Ogen, csak ne csodálkozzon, ha az anyja azt mondja neki, hogy akkor marad is ott egy darabig, és csak utána mehet haza.

2021. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
88%

27 éves és bele akarsz szólni, hogy mit tehet és mit nem?!

Hagyd élni őt!

2021. dec. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az ilyen szülő fel se fogja mit írunk. Már elmúltam negyven, de még mindig beleszól a dolgaimba, olykor elég dúrván. El kell menni otthonról ennyi! Lehet az írni, hogy hová... Azért ha félre rakja a fizetésének nagy részér előbb utobb összejön. De vannak anyák akik nem engedik, mert kell a fűtésre, erre, meg arra még a lehetőséget is elveszik a gyerektől, hogy csak nála maradjon mert szereti. Szeretet a legveszélyesebb. Ember életét lehet vele tönkretenni, miközben elhiteti vele, hogy ez az ő érdeke. Én már azt mondon engem ne szeressen senki, csak engedje, hogy éljem az álmaimat és életemet. Ha ő belefér ebbe akkor csatlakozhat hozzám! Egy kicsit eltérem a témától.
2021. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!