Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 év körüliek! Hogyan jöttök...

25 év körüliek! Hogyan jöttök ki a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
Messzire járok egyetemre, ezért általában csak a szünetekben vagyok itthon + egy-két hétvégén. A szüleim elváltak anyukámmal nőttem fel és ilyenkor is vele vagyok. Sajnos azt tapasztalom hogy egyre kevésbé tudunk egymással mit kezdeni, valahogy mostanában még csak közös beszéd téma sincsen és sokat veszekszünk mindenféle apróságon. Azt tudni kell rólunk, hogy elég nagy köztünk a korkülönbség, én 25 éves vagyok anyukám pedig elmúlt 60.

2021. dec. 25. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Elég jól.
2021. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
73%
Azt vettem észre, hogy valahogy 60-tól kicsit kezdenek elhülyülni. Na persze nem állandóan azok, csak abszúrd baromságok történnek velük néha, vagy amit mondanak. Anyám roppant aranyos, de pl egy beszélgetés alatt meg tud "hülyülni" kb mint egy intézetessel beszélgetnék csak mosolyog és mond valami hülyeséget. De aztán ugy hirtelen képbe lesz. Apám meg ilyen elhatároz valami baromságot aztán igazából igy-úgy gyözködöd aztán ő is belátja, hogy ja igen ez nem jó. Ezeken viszont én nagyon kiakadok és sokszor veszekedünk egy fél percet. Nekem azért van még téma, mert én sajnos visszaköltöztem, de most akarok ismét különmenni. Szóval szerintem valahogy ez a 60-as kor is közrejátszik nagyon, hogy már -szomorú belátni- de öregszenek.
2021. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal jobban,mint kamaszként
2021. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
78%

Én is jól kijövök velük. De rengeteg embert ismerek, akik nem. De azért vannak olyan helyzetek, amikor legszívesebben a világ túloldalára költöznék, úgy felidegesítenek.. Generációs különbségek miatt ég és föld a gondolkodásmódunk. Én is egyetemre járok egyébként. Az elmúlt 60 az még nem olyan vészesen nagy korkülönbség egyébként.

21F

2021. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%
Én is 25 vagyok, szüleim 50-60 között vannak. Sokkal jobban kijövünk egymással, mint gyerekkoromban. Persze látom, hogy ők sem fiatalodnak, az élet ilyen sajnos.
2021. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól kijövök mindkettővel, 24 éves vagyok, a szüleim 55 évesek. Bár elváltak, de mindkettővel jól kijövök. Kamaszkorban voltak viták, főleg anyukámmal, de azért nagyon szerettem mindig. Mostanában már egyikükkel sem vitázok, ha nagy ritkán nézeteltérés van, azt is normálisan meg tudjuk beszélni. Ha együtt élnénk, biztos több konfliktus adódna, de már régen külön városban lakunk.
2021. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is nagy a korkülönbség a szüleimmel (40 év), apukámmal teljesen megszakítottam a kapcsolatot már jó pár évvel ezelőtt (rendőrségi ügy volt már, amit csinált, nem akarok belemenni, lényeg hogy számomra megbocsáthatatlan az a pár év), anyukámmal jó a kapcsolatom, mióta nem élek otthon, az együtt töltött időben nem veszekszünk egyáltalán. Nincs annyi közös témánk, nehéz mit mondani, mikor nála vagyok, de békés a kapcsolatunk. :)
2021. dec. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Alapvetően jól, 54 és 57 évesek. A konfliktusok fő forrása, hogy kis lakásban lakunk, és nincs megfelelő nagyságú saját terem az önállósodáshoz. Azonban ha minden jól megy, jövőre el tudok költözni. Nagy váltás lesz, tartok is egy kicsit tőle, de érzem, hogy már itt az ideje. 23 l
2021. dec. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól kijövök a szüleimmel.

Külföldön élek, ezért évente csak párszor látogatok haza Budapestre, olyankor pedig általában egy hetet vagyok velük, de jó a kapcsolatunk, gyakran telefonálunk és írunk egymásnak.

Édesanyám 53, míg édesapám 57 éves, amúgy még együtt vannak és egymást is nagyon szeretik.

26/N

2021. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Velük élek, ők tartanak el 5 éve

27f

2021. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!