Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyi pénzt adtok a...

Szülők! Mennyi pénzt adtok a gimnazista gyerekeiteknek téli ruhavásárlásra?

Figyelt kérdés

Álltalában télen és nyáron szoktunk tartani egy nagybevásárlást, ilyenkor beszerzünk minden szükséges dolgot.

Pulcsik, kabát, sapka, cipő, nadrág, amit szeretnének


Idén azonban egyedül szeretnének menni, nekünk is jobb így, mert nem tudunk szabadnapot kapni a párommal

Most pénteken mennének, 16 és 18éves fiúk.


Évközben nem szoktunk ilyesmire pénzt adni nekik, tehát ruházkodásra


Őszintén nem tudom eddig mennyit költöttünk rájuk, ugyanis együtt mentünk a két gyerekkel és több helyen is vásárolt mindenki.


Mennyi volna a reális fejenként?


2021. nov. 17. 10:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
21%
Egyedüli gyerek vagyok, 18 éves. Anyám még a stílusomat sem ismeri, nemhogy a gondolataimat.
2021. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
85%
A helyetekben bevezetném a havi zsebpénzt a gyerekeknek, és abból vegyék meg magunka a ruhákat. De már rég ideje lett volna elkezdeni velük egy kis pénzügyi tudatosságot.
2021. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem szülőként sokan elsüllyednének, ha a gyereknek még a ruházkodást is a zsebpénzéből kéne intézni. Jó, hogy a rezsibe ne szálljon be, hát már 18 éves!! :D
2021. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
94%
Ebben az esetben a ruhát nem azért veszik a gyerekek, mert szükségük van rá, hanem mert a tavalyi ciki. Így mondhatni, hogy a saját hobbijukra és szórakozásukra költenék a zsebpénzt.
2021. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
89%
Hát akkor lényegében semmi megtakarításotok nincsen, mert ha havi 100-at raktok félre akkor 5 hónap alatt jön össze 500e de azt odaadjátok a kölyköknek, hogy nyárra vegyen új fürdőnacit, papucsot és miegymást, aztán újabb 5 hónap alatt jön össze még 500e, amit szintén odaadtok nekik, hogy a nyócezredik farmert és a századik kabátot megvegyék...és akkor a fennmaradó 2 hónapban félretesztek 200e-t vagy elköltitek magatokra ruhára vagy nyaraltok. Aha persze 😆😆😆. Amúgy ha markás, jó minőségű ruhát vesznek, akkor nem kell minden évben új, mert az tartós. És igen, mi baja lesz a kölyöknek ha 5 db farmert hord 3 évig? Semmi 🤣🤣
2021. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan két darab nadrágom volt középiskolában, és soha senki nem nézett ki emiatt,a kutyának nem tűnt fel, és nem emlékszem, hogy az osztálytársaimon a gatyát néztem volna. Senkin sem volt feltűnő darab, hogy kiverné az ember szemét, hogy mjndig ugyanazt hordja. Most szezononként három nadrágom van, egy rajtam, egy a mosóban és egy a szekrényben.

Sajnos nekem anno a zsebpénzemből kellett fizetnem a cuccaim, ami 20 ezer volt havonta (ez kb 10 éve volt),ebből mindent ki kellett gazdálkodjak, ami nem kaja. Igen, a sampont is, a mozijegyet is, könyveket (főleg könyvtárba jártam), amint leérettségiztem bele kellett adnom a közösbe, tovább tanulni csak 22 evesen tudtam, pedig nagyon szerettem volna egyből.

Ezzel távolról sem akarom azt mondani, hogy mert nekem ez volt, ez a normalis, mert sok mindenben nem az. Viszont az is igaz, hogy hiába tehetném már meg, nagyon figyelek arra, mire adok ki pénzt, pontosan tudom, mi éri meg, mi nem. A minőséget nézem most is, a márkát nem, és főleg az nézem, kell-, szükséges-e biztosan az adott dolog?

Amire rá akarok világítani, hogy kellene egyfajta pénzügyi tudatosság a gyerekeidnek amit így nem kapnak meg. Sokkal jobban becsülöm a cuccaim, nem vagyok mindig újabb ingerekre, dolgokra, mert nem ahhoz vagyok szokva.

Fejenként elég 3, max 4 pulcsi, 3 nadrág, 10-14 alsó,és zokni, 7 póló és trikó. Ing is legyen 1-2, meg valami alkalmibb ruha. Ha jó minőségű akkor nem kell ezeket évente váltogatni (max az alsó ruhákat). Könyvet könyvtárból, kivéve, ha nagyon szeretne valamit, mondjuk olvasta és nagyon tetszett neki, vagy tankönyv. De egy regényt, vagy a legújabb trendi könyvet, amit csak egyszer olvasol el, felesleges.

2021. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
88%
Látom a lelki szemeim előtt, hogy ömlik ki a sok eddig megvett gúnya a ruhásszekrényből. De tényleg, az előző garnitúrákkal mi lesz? Legalább eladhatnák a fiúk és akkor az árából megvehetnék a háromszázadik márkás pulcsit, farmert, télikabátot. Pénzügyi tudatosság a kérdező részéről sincsen,de fő, hogy a fiatalok egy komplett fizetést eltapsolhassanak.
2021. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
93%

Annyira látszik a kérdésen hogy provokativ, indulatkeltő, jah és kamu.

Feltett egy kérdést, amit aztán önmaga meg is válaszolt.

Csak azzal nem számolt, hogy havi 500ezerből ezt igy nem lehetne megoldabi hogy jusson mindenre is.

Tehát kédező, ha valóban megtehetnéd amit ide kiirtál, akkor nem kérdeztél volna te itt semmit hanem a kölykök kezébe nyomod a pénzt aztán lehet menni.

2021. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
33%

Én nem egyszerre nagy mennyiséget hanem folyamatosan veszem/veszi a gyerek a ruháit. Pl a héten vett felsőt kettőt, előtte kabátot.

A férjemmel évente kb 800ezer ruhapénzt kapunk, a gyerek magára költheti.

2021. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
3%
értő olvasás? nem 500 ezret keresnek, hanem fejenként annyit.
2021. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!