Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Próbálom megérteni ezt az "ő...

Próbálom megérteni ezt az "ő akkor is az anyád" felfogást, de nem megy, aki ezt vallja, segítene nekem? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Aki szintén ezt vallja, hogy bármennyire rossz anya, akkor is "felnevelt" azt kérem szépen minden rosszindulat nélkül, magyarázza el nekem, hogy miért gondolja ezt így.

Egy kis háttér sztori: alkoholista az anyám, baleset gyerek vagyok, egy átmulatott éjszaka nem kívánt eredménye. Kiskoromban minden napos verés, lelki terror. Volt amikor okkal (nem tudtam mi volt az oviban az aznapi ebéd neve... tényleg...), volt amikor csak rajtam vezette le a dühét. Ahogy nőttem, ezek a verések elmaradtak, mivel már el tudtam kapni a kezét, amikor pofozni akart. Egyszer se ütöttem vissza, pedig az ahogy szidalmazott, amiket a fejemhez vágott, amilyen csúnyán beszélt velem, és nem egyszer a halálom kivánta, pedig én voltam az egyetlen ember aki törődött vele... Engem okolt a rossz élete miatt, a párválasztási kudarcai miatt... Minden miatt. Aztán idegileg egyszer elkattant valami, amikor hajnali 3-ig megállás nélkül ugyanígy szidott, hulla részegen ordibált szebbnél-szebb szitkokat nekem. Megütöttem. Egy füzettel a fejére vágtam. Nem fájt neki, inkább meglepődött azon, hogy ellene fordultam. Szarabbul jártam, meg a hajamnál fogva rángatott végig az előszobán, perceken át ököllel ütötte a fejem, ami mondjuk nem fájt, mert kivédtem a nagyját. De aztán a kisállatom is képbe került. Földhöz vágta. Én meg válaszul belerúgrtam egyet, de olyan bénán sikerült, hogy eltört a lábujjam.

Lényegében ez volt az első alkalom mikor kiálltam magamért. Innentről kezdve kezdtem megutálni. Én nem tartottam magam rossz gyereknek, képes voltam érte az agresszív párja elé beállni amikor meg akarta ütni, elzavartam onnan, mert sírva könyörgött nekem, hogy segítsek neki. Utána megkaptam, hogy ne szóljak bele az életébe, minden kapcsolatát tönkre tettem. Egyre agresszívebb lett, és mivel már megvédtem magam szóban, így a veréssel próbálkozott azon címszó alatt, hogy én hogy merek neki visszabeszélni, szemtelen, tiszteletlen vagyok. A sokadik ilyen tettlegességig fajuló vita után elköltöztem,és nem tartottam vele a kapcsolatot. Majd itt jön a kérdésem, amiért kellett ez a hosszú felvezetés: mamám mindezek tudatában, hangi és képi bizonyítékok ellenében, nem tudja elfogadni, hogy nem akarok már semmi kapcsolatot anyámmal. Hisz' felnevelt. Ezt nem tudom megérteni, és sok családi konfliktusos kérdésnél (amik nem egy "anyám elvette a telefonom, fuu de utálom ezért, nem akarok hallani felőle" pitiáner dologról szólnak) is olvasom ezt, mint érv. De mi van, ha anyám gyűlöl? Egy rossz és visszafordíthatatlan hiba voltam az életében, aképp is kezelt. De én azért szeressem, mert felnevelt? Azaz jól kipics@zott minden egyes kib@szott nap azért mert nem tudott gumit húzni apám micsodájára, akit amúgy azt se tudom hogy ki a fene, és én vagyok ezért a hibás? 22 éves vagyok, tele gyötrelemmel, amik nem múlnak még másfél év távlatából sem, nekem egy megkönnyebbülés lenne ha megszűnne létezni anyám.


2021. okt. 26. 09:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
8-as: irigykedve olvasom a hozzászólásod. Amikor egy boldog családot látok az utcán, anya-apa-gyerekek kézenfogva, el kell forduljak, mert kicsordul a könnyem. Mekkora igazság, hogy mindig az nem lehet a miénk amire a legjobban vágyunk. :) szép
2021. okt. 26. 10:37
 12/19 A kérdező kommentje:

10-es: mamám elmesélte, hogy anyám már 16 évesen alkohol problémákkal küszködött, képes volt nekimenni, csak mert nem ihatott. Az italtól mindig is agresszív volt, mindenkit és mindent utált ilyenkor. Józanon mintha egy halovány megbánás lett volna benne... vagy csak a látszatot akarta fenntartani, hogy nincs semmi baj köztünk. Igen, volt amikor a dühtől én is mondtam neki cifrákat, de ez a torzítás dolog nála is megjelenik. Pontosan úgy, hogy ő sose ivott, nem bántott, és soha egy rossz szava se volt rám... Bár ennek a 90%-a inkább tagadás szerintem. Mintha két külön személyiség lenne a józan meg a részeg énje. Attól független ugyanaz az ember kívánt a halálba, aztán meg csinált úgy mintha semmi se történt volna. Nem vagyok tökéletes... De ezt nem érdemeltem volna meg szerintem. Zárkózott voltam, és egy flegma, bunkó képet mutattam kifelé magamból gyerek koromban. Ezzel felnőtt fejjel tisztában vagyok, mivel sokat gobdolkodtam, hogy vajon miért bántott ennyi ember akikkel kereztezte az élet az utamat. Senkinek se meséltem soha gyerekként ezekről, tabu volt. A legjobb védekezés a támadás, ez anno a viselkedésemben nyilvánult meg, talán ez az ami nálam torzul mostanra. De az akkori visszajelzések alapján apróbb pimaszságok, csíntevések voltak csak, amikkel nem törtem senki orra alá borsot vele annyira.

Féltékenység, irigység volt az amit a költözés előtti években leginkább éreztem. Néha szándékosan nem hagyott tanulni, amikor megkértem. "minek tanulsz? Nincs semmi értelme, ugyis megbuksz, takarodj inkább dolgozni".

2021. okt. 26. 11:01
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

"8-as: irigykedve olvasom a hozzászólásod. Amikor egy boldog családot látok az utcán, anya-apa-gyerekek kézenfogva, el kell forduljak, mert kicsordul a könnyem. Mekkora igazság, hogy mindig az nem lehet a miénk amire a legjobban vágyunk. :) szép"

A jövőbeni családod alappillére még lehetsz. Kitartás@

2021. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Megertelek, ugyanebben a cipoben jarok, annyi kulonbseggel, hogy anyam meg csak nem is alkoholista.

A penz betege.


Nekem van egy testverem, de az is olyan elvetemult, mikor 19 eves voltam, es anyam nekem indult es megfogtam a kezet meg en voltam a senkihazi mert nem alltam bele a pofonjaba. 😅

O se szazas, hala Istennek nem tartom a kapcsolatot egyikkel sem, ennek ellenere o tovabbra sem kepes felfogni milyene gy elbxszott ember, es mas embereken keresztul probalja magat ram eroltetni, illetve meg tobb ev elteltevel is nekem “kell”ene mennem hozza 😅


Sokan nem tudjak megerteni, de azt kivantam nekik ne is tapasztaljak meg milyen mikor az ember szemeben meghalnak a szulei.

2021. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

Részvétem, kérdező. Igaz, az én anyám nem alkoholista, de a "világra hozód"-bocs, anyukának nevezni nehezemre esik- stíluas kb. hasonló lehet, amiben én is kaptam világ életemben az ívet, mert nem olyan lettem, amilyennek kitalált. Ha hozzád hasonlóan fogantam volna meg, még úgy ahogy el tudnám fogadni a stílust, csak anno 10 évet rohangáltak dokiról dokira, hogy megfoganjak. Ez mindig is úgy volt előadva, hogy akkor cserébe nekem ki kell szolgálnom az ő nárcisztikus igényeit.


És ki a hálátlan dög, hogy aki low contact-ba lépet? Hát én...

2021. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

Még 15-ös vagyok: És igen, meg tudlak érteni, ha nem tudod ezt a valamit anyunak hívni.


Az enyém ugyan ennyire nem volt klinikai eset, de kb. a negyedéért nem tudom anyának tekinteni, ha agyonvernek sem.

2021. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az apámmal kapcsolatban mondtak ilyet.

Pedig se anyám, se a nagynéném nem engedi be magához. Nagynéném mégis elmondja, hogy beszélnem kéne vele, mégiscsak az apám.

Nem apának hívom,hanem a keresztnevén. Nem tartom vele évek óta a kapcsolatot. Nagynéném sokszor elmondta, hogy most miért kell a nevén hívni, ő az apám. Évek, és sok durvább visszaszólás kellett, hogy abba hagyja. Pedig ő sem engedi be, nem beszél vele, hallani sem akar róla.

Ez valami beakadt lemez, amit ismételgetnek, anélkül, hogy átgondolnák. Nincs érv, semmilyen másik érv. Valószínűleg azért, mert ők nem néztek szembe azzal, amit a szüleik velük tettek, vagy mert bármit tettek volna a szüleik, ők ezt nem merték volna meglépni. Illetve, nem voltak ilyenek, és ezért nem is kellett.

Ne törődj ebben a témában nagyid véleményével. Jól teszed.

2021. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%
Szakember lehet segítene, csak az a baj nem ignyen dolgoznak ök se.
2021. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Honorius válasza:
100%
Nem kell ide szakember, ha van önálló életed éld azt. Attól mert megszült semmi más nem köt össze benneteket éld a saját életedet. Ha a kedves mama meg ezzel traktál küldd el melegebb éghajlatra. Nem kötelező senkivel tartani a kapcsolatot aki csak beszennyezi az életedet, legyen az apa, anya, mama, unokatesó, stb. Teljesen jól teszed, ha ignorálod a mutert. Megérdemli. Innentől szerintem az a “dolgod”, hogy a te családod szeretetben, megértésben kezelhető konfliktusok között irányítsd. Sok sikert az életben, a mamának meg további boldog életet a kedves édes lányával, aki az élete kudarca. Nem véletlen lett alkoholista a lánya.
2021. nov. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!