Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Próbálom megérteni ezt az "ő...

Próbálom megérteni ezt az "ő akkor is az anyád" felfogást, de nem megy, aki ezt vallja, segítene nekem? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Aki szintén ezt vallja, hogy bármennyire rossz anya, akkor is "felnevelt" azt kérem szépen minden rosszindulat nélkül, magyarázza el nekem, hogy miért gondolja ezt így.

Egy kis háttér sztori: alkoholista az anyám, baleset gyerek vagyok, egy átmulatott éjszaka nem kívánt eredménye. Kiskoromban minden napos verés, lelki terror. Volt amikor okkal (nem tudtam mi volt az oviban az aznapi ebéd neve... tényleg...), volt amikor csak rajtam vezette le a dühét. Ahogy nőttem, ezek a verések elmaradtak, mivel már el tudtam kapni a kezét, amikor pofozni akart. Egyszer se ütöttem vissza, pedig az ahogy szidalmazott, amiket a fejemhez vágott, amilyen csúnyán beszélt velem, és nem egyszer a halálom kivánta, pedig én voltam az egyetlen ember aki törődött vele... Engem okolt a rossz élete miatt, a párválasztási kudarcai miatt... Minden miatt. Aztán idegileg egyszer elkattant valami, amikor hajnali 3-ig megállás nélkül ugyanígy szidott, hulla részegen ordibált szebbnél-szebb szitkokat nekem. Megütöttem. Egy füzettel a fejére vágtam. Nem fájt neki, inkább meglepődött azon, hogy ellene fordultam. Szarabbul jártam, meg a hajamnál fogva rángatott végig az előszobán, perceken át ököllel ütötte a fejem, ami mondjuk nem fájt, mert kivédtem a nagyját. De aztán a kisállatom is képbe került. Földhöz vágta. Én meg válaszul belerúgrtam egyet, de olyan bénán sikerült, hogy eltört a lábujjam.

Lényegében ez volt az első alkalom mikor kiálltam magamért. Innentről kezdve kezdtem megutálni. Én nem tartottam magam rossz gyereknek, képes voltam érte az agresszív párja elé beállni amikor meg akarta ütni, elzavartam onnan, mert sírva könyörgött nekem, hogy segítsek neki. Utána megkaptam, hogy ne szóljak bele az életébe, minden kapcsolatát tönkre tettem. Egyre agresszívebb lett, és mivel már megvédtem magam szóban, így a veréssel próbálkozott azon címszó alatt, hogy én hogy merek neki visszabeszélni, szemtelen, tiszteletlen vagyok. A sokadik ilyen tettlegességig fajuló vita után elköltöztem,és nem tartottam vele a kapcsolatot. Majd itt jön a kérdésem, amiért kellett ez a hosszú felvezetés: mamám mindezek tudatában, hangi és képi bizonyítékok ellenében, nem tudja elfogadni, hogy nem akarok már semmi kapcsolatot anyámmal. Hisz' felnevelt. Ezt nem tudom megérteni, és sok családi konfliktusos kérdésnél (amik nem egy "anyám elvette a telefonom, fuu de utálom ezért, nem akarok hallani felőle" pitiáner dologról szólnak) is olvasom ezt, mint érv. De mi van, ha anyám gyűlöl? Egy rossz és visszafordíthatatlan hiba voltam az életében, aképp is kezelt. De én azért szeressem, mert felnevelt? Azaz jól kipics@zott minden egyes kib@szott nap azért mert nem tudott gumit húzni apám micsodájára, akit amúgy azt se tudom hogy ki a fene, és én vagyok ezért a hibás? 22 éves vagyok, tele gyötrelemmel, amik nem múlnak még másfél év távlatából sem, nekem egy megkönnyebbülés lenne ha megszűnne létezni anyám.


2021. okt. 26. 09:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem igazad van. Sajnos Magyaroszagon ezt sokan nem értik meg. Én azt szoktam mondani üssön téged csak a fiad.
2021. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Ez ilyen keleti felfogás, hogy a szülő ha megöl, akkor is szeretni kell.
2021. okt. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Velem is ez a helyzet, de nem ilyen durván. Kb az utóbbi öt évben kifordult magából anyám. Én nagyon nem bírom, kivagyok tőle, de a családom csak azt mondja:de anyád, felnevelt, az anyád, ő foglalkozott veled, stb...

Mivel fiatal vagyok és függök a családomtól, kénytelen vagyok menni anyámhoz

2021. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Hibás megközelítés. Mint minden, ami ugy kezdődik, hogy :de mégiscsak...

Valójában akkor fogsz csak megkönnyebbülni és lezárni, ha majd meghal anyád. Megcsinálta anyád, hogy így legyen, dolgozott rajta eleget. Ne neked legyen lelkiismeretfurdalásod olyanért, amiért neki kellene ilyesmit éreznie. Egyébként arra, hogy:de mégiscsak az anyád, tudok egy nyomósabb választ: TE MEG MÉGISCSAK A GYEREKE VAGY, hogy tudta mégis megcsinálni veled azt a sok szemét mocsokságot????

2021. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem fele ennyi bajom sem volt anyámmal, de így sem tudom őt anyámnak tekinteni. Az anya az, aki felNEVELT, vigyázott rád, stb. Szülni nem nehéz (persze nehéz, meg fáj, de értsük jól), felnevelni annál inkább.
2021. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Igazad van. Pszicholológussal tudsz beszélni?
2021. okt. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6-os: Nem... Nem is akarok, magamban mélyen próbálom ezeket lakat alatt tartani. Nem látom értelmét, hogy egy idegennek kitárjam mindezt. Rossz a beszélőkém, ezt is felületesen tudtam csak öszeszedni. Mondhatni, hogy ez csak a jéghegy csúcsa, amolyan ízelítő. Eddig nem volt olyan ember, aki tényleg meg tudta volna érteni ezt a 20 évnyi mocskot amin keresztül mentem. Párom se fogta fel először, aztán pár hónapot eltöltött nálam, és megértette miről beszéltem... Neki elég volt pár hónap belőle, nekem 20 év volt mindez... Akkor valahogy így már érthető, ugye? Most nyugalom van, bízom benne hogy az idő jó barátom lesz a feldolgozásban.
2021. okt. 26. 10:20
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez a fajta megközelítés abból fakad, hogy tőle kaptál életet.

De azt elfelejtik, hogy nem te kérted, sőt, jelen esetben szenvedő alanya vagy.

Nem tartozol neki semmivel.


Van egy 2 éves kislányom. Elképesztően szeretem, odavagyok érte. Próbálom jól nevelni és mindent megadni neki. Bármit feláldoznék érte. Tudod ő muvel tartozik majd nekem 22 évesen? Semmivel. A szeretetem, időm, pénzem, energiám azért kdpja, mert a lányom.

Ha felnőttként majd nem segít vagy felém se néz, az is az ő dolga. Remélem akar majd látni, szenvednék ha nem így lenne. De nem tartozik se pénzzel, se idővel, se szeretettel. Nem ő akart megszületni.

2021. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Menj el dokihoz, mert lehet, hogy nem tudod igy atadni a dolgot, de segit egy jo szakember. Nekem segitett, pedig sokszor nem tudtam megfogalmazni a dolgokat..
2021. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

A rossz szülőket azért szokták "jónak" beállítani, mert tőle csak ennyi tellett, de azért mindent beleadott és mégiscsak ennyi sikerült neki.


Egyébként én is anya vagyok, az én gyerekem is meglepetés gyerek, az apjába nem is voltam szerelmes és a kapcsolat elején voltunk, illetve iszonyat nehéz gyerek, de azért imádom és igyekszem nem szidni, megütni meg 2 évesen sóztam csak a fenekére. Nem kellene ezt emlegetni, hogy mi volt a szexnél, amikor megfogantál, mert halál lényegtelen és a legtöbben nem is tudják, mi volt pontosan, csak amit hazudtak nekik. A sok tervezett babánál időre kellett dugni, lehet nem is volt kedvük nekik, de azért lenyomták a gyorsmenetet, majd azt mesélik a gyereknek mennyire vágytak rá és szerették egymást..


Minden csak tálalás kérdése.


Na de vissza a kérdésedhez. Szóval én(mint tervezett gyerek) költöttem 1milliót terápiára, mert az anyám nem szeret, és tudom hogy nem, folyamatosan bánt, kihasznál, mindig lenyom az öcsém és maga alá, mint szolgát, régen mi is kaptunk és folyamatosan szid. Ha én csinálok valamit engem szid, ha az öcsém, akkor kettőnket, olyankor mindig többesszámot használ. Borzalmas anya volt, miatta egy pedofil is betalált és sosem volt olyan kapcsolatunk, hogy meg merjem vele osztani, gyerekként segítséget merjek kérni, pedig tudom, hogy sejtette mi van, mert célzott rá. Persze a nagy kötelesség a külvilág felé és a mosoly, a magas hangos dicséret megvan, hogy elmondhassa mennyire szeret, rohadt kétszínű.


A pszichiáter szerint el kellene engednem, hogy szeressen, mivel már bőven felnőtt vagyok, de nem megy, mivel ő az anyám, és szeretnie kellene, ahogy én is szeretem a gyerekem, nem bántom és szívesen vagyok a társaságában.. Egyszerűen nem megy lemondani az egészről(ebben nem tudott segíteni), csak beadta azt a maszlagot, amit írtam fent is, amit szoktak mondani, hogy a rossz szülők is próbálják a gyereküknek a legjobbat nyújtani, csak rosszul. Ezt addig be is lehet venni, amíg egy gyerek van, de ha van tesód, akkor látszana, hogy a másikkal bezzeg máshogy bánik.


Nem gondolom, hogy azért utálna téged, mert nem akart téged. Lehet nem képes máshogy szeretni, csak bántóan(mivel nálatok a pasijával sem viselkedett máshogy). Valószínűleg utálja magát az egész életéért és okolni akar valakit. Mivel nem logikus, hogy valamit a kiindulása alapján ítéljünk meg, biztos van annyi esze, hogy ő is tudja, nem tehetsz az egészről, csak nem akarja beismerni magának sem.


Nem nagyon hiszem, hogy léteznek velejéig gonosz emberek, esetleg valakiben kevesebb az empátia, mint a minimum, mások idegileg instabilak és nem tudják kontrollálni a viselkedésüket annyira, amennyire szeretnék.. mások meg túl buták ahhoz, hogy belássák mit miért tesznek.. Nem tudom, én ilyesmit el tudnék fogadni, mint indok(az én anyám teljesen tudatosan cselekszik, van képessége szeretni, valamiért engem mégis utál, amit sosem tudok meg, és talán ő sem vallja be magának)biztos volt másmilyen is, nem?


Minden egyes nap ilyen volt? Nálunk mikor mások előtt voltunk, anyám mindig tutujgatós volt meg dicsérős, otthon alig találkoztunk mindig valami rokonnál voltunk, amikor voltunk együtt otthon, akkor alig volt jó szava, azt is talán csak apám jelenlétében..


Nézd vissza a képeket kiskorodról! Aki ilyen szélsőségesen indulatos, az ritkán tudja megjátszani magát a képek a régi valóságot fogják mutatni. Gondolom mamád egészben látta az életeteket, esetleg látta a te "hibáidat" is(a valóság, amit mi észlelünk ugye egyénileg eltér), volt tudomása külső dolgokról, VAGY csak simán védi, mert a gyereke. Normális esetben az ember védi a gyerekét, akármennyi rosszat is követett el, egy kis rész belőle, ő is alakította, a végsőkig kitart mellette.


A saját gyerekemnél látom, hogy ő is máshogy érzékel dolgokat, pl mikor nagyon gonosz volt, vagy harapott, rugdosott, csak az maradt meg neki, hogy lefogtam/lenyomtam egyszer, emlegeti is. Az, hogy miket mondott, miket tett totál kiestek neki, torzan látja, ami volt. Mondjuk ez ovis emléke, de több dolognál meg lehet figyelni, hogy a saját emlékei torzak és érzelem alapúak a kicsiknél. Ő nem érezte korrektnek, akkor azt hiszi úgy is volt, hiába papoltam neki utána, miután elmúlt az idegbaja egy csomót.


Persze a "nagygyerek" emlékek egészen mások, de itt is sokaknál jellemző a torzítás, akár akaratlanul.

2021. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!