Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimnek gondot okoz, hogy...

Szüleimnek gondot okoz, hogy munka után haza jövök és utána nem csinálok semmit, illetve hogy nincsenek barátaim sem barátnőm ez miért zavarja őket?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 10:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
34%
Pont azt akartam írni, mint a 10es. Félnek, hogy a nyakukon maradsz, és nem is alaptalanul. Önerőre gyűjtesz?
2021. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
47%
a gyk-s családokbna így megy. de normlis szülő szereti a ygerekét. akár egés életen át együtt is él vele. de tudom ezt ezen az oldalon nehéz felfogni.
2021. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem gyikes kérdés. Nem egészséges felnőtt embereknek egy kis panelban egymás nyakán élni. A házaspárnak meg ilyenkor jönne el a szabadság ideje, hogy kettesben lehetnek, romantikázhatnak ismét, felelevenítve a régi szép időket. De nem lehet, mert a kisszobában duzzog egyedül a gyerek. Rohadt nagy tapintatlanság a szüleid nyakán dekkolni és külföldön sem láttam erre példát, csak mentálisan terhelt gyerek esetében, hogy otthon maradt. Mindenhol borzalom az élet ahol felnőttek élnek együtt. Hiszen minden felnőtt saját autonómiára vágyik.
2021. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
73%
nem , nem mind. és a többgenerács családok régen , hm? és honnan tudod nem -e vidéken laknak?
2021. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
95%

Engem szülőként nem zavarna, ha a gyerekem 100 éves koráig otthon lakna, mert nem úgy élném meg, hogy a “nyakamon van”

Ami aggasztana az a társaskapcsolatoktól való elzárkózása. A felnőtt gyereke személyisége nyilván nem tegnap derült ki egy szülő számára és már kis gyermekkorban kellett volna ezzel törődni és fejleszteni.

Még most sem túl késő szakemberhez fordulni, mert rászorul. A cseszegetés nem vezet sehova.

2021. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Addig jó voltam nekik míg adtam pénzt
2021. aug. 28. 11:23
 17/34 anonim ***** válasza:
94%
akkor miért nem adsz már? otthon laksz nem kel albit fizetned, ezek szerint a reszibe se adsz? akkor mire megy el a pénzed munka mellett?
2021. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Elakartam költözni de sokszor elvettek egyhavi fizetésem
2021. aug. 28. 11:27
 19/34 anonim ***** válasza:
95%

#16

És most miért nem adsz, ha dolgozol?

Mondjuk eltartatni nem kellene magad velük, mert azt tényleg rühellhetik.

...de szerintem lehet veled egyéb gond is...

2021. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
70%

#14 A többgenerációs családok nem két-három szobás panelekben laktak és ettől függetlenül nem működtek. Ezért is szűntek meg. Még a nyolcvanas években is divat volt hatalmas, kétszintes, többgenerációs házat építeni, amiket utána adtak is el, mert azzal szembesültek, hogy a gyerek nem akar haza költözni a családjával hanem a saját lábára akar állni.

Azon kívül a szülők nagy része is elvált mostanra. Nekik nagyon nehéz társat találni egy nyakukon élő felnőtt emberrel. Szinte lehetetlen. Olyan házaspároknál működik ez a nagy együttlakás igény, akiknek már nincs mondanivalója egymás számára mint férfi és nő és továbbra is a gyerek mögé bújva élnének. A pszichológusok többsége is a leválást, felnőtté válást, külön költözést tartja normális opciónak szinte minden ilyen esetben, és nem véletlenül.

2021. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!