Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim ma nagyon sokat...

Szüleim ma nagyon sokat veszekedtek és apám engem okol emiatt. Miért gondolja, hogy én vagyok a hibás? 19f

Figyelt kérdés

A szüleimről már feltettem egyszer egy kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..


A szüleim mostanság nagyon sokat veszekednek, legfőképpen az anyagi helyzetünk miatt. 5 évvel ezelőtt kötöttünk egy szerződést a fundamentával, ahol havonta pár ezer ft-ot kellett befizetni és az évek alatt összegyűlt 1.5 millió ft. Mivel a befizetési időszak tavaly lejárt, ezért megkaptuk az összeget, azzal a feltétellel, hogy csak házfelújításhoz használhatjuk el.

Összegyűjtöttünk számlákat, majd leadtuk az ügyfeleknek. Anyukám bankszámlájára került a 1.5 milla, de abból elvásárolgatott élelmiszereket belőle és egyéb kiadásokra. Eléggé megcsappant az a pénz, kb. 200 ezer ft maradt belőle.

Apukám szerette volna, hogy a házunkat kifessük, kerestünk hozzá egy szakembert és 540 ezer ft-ért vállalta el (állítólag jó ajánlat volt). Azt gondolta, hogy a fundamenta pénzből ki fogja anyám fizetni, de abból a pénzből már csak ugyebár 200 ft maradt.

Anyám egyre idegesebb lett, mert nemsokára elkezdené a festő a szolgáltatását, de nincs meg neki már rá a pénze, hogy kifizesse. Nem ő akarta a festést, eszébe sem jutott, hogy újrafesse a házat, apám hozta fel az ötletet. Az a baj, hogy nem beszélik meg ezeket a dolgokat és hozzám jönnek panaszkodni, egymást kibeszélni. Két szék közül a pad alá esek; mindenki a saját igazát adja.

Apukám gyűjtögeti a saját pénzét, több ezer eurója van és minden fizetését eltesz magának, csak a rezsit fizeti ki. Ritkán amikor több pénzt kap a munkahelyén, adni szokott anyukámnak is (3-4 havonta).

Munkamániás, nagyon ritkán találkozunk vele és hétköznap otthon szinte csak aludni jár haza. Dugiban gyűjtögette a saját pénzét, "öregkorára". Nos, ezt a pénzt anyukám megtalálta két évvel ezelőtt és elvett 3 ezer eurót azzal az indokkal, hogy neki ez megjár. Apám hatalmas hisztit csinált belőle.

Ráadásul mivel a nagyszüleim idén meghaltak és apám egyedüli gyermek volt, rengeteg pénzt (eurót és ft-ot is) és egy falusi lakást is örökölt.

Anyukám jelenleg munkanélküli (január óta), a dédi mamámtól és a dédi papámtól kap ápolási díjat (150 ezer Ft-ot havonta) és ebből a pénzből látja el a családot.

Elegem volt abból, hogy mindig hozzám jönnek panaszkodni, egymással erről sose beszélgetnek. Most lehet, hogy hülyeséget csináltam, de én elmondtam anyukámnak az apukám véleményét (miszerint apa nem hajlandó kifizetni a megrendelt festési díjat), apukámnak elmondtam az anyukám véleményét (miszerint ő sem fogja tudni kifizetni a festést és ha apa nem fizeti ki, akkor repülni fog a házból.)

Anyukám kezdte el a mai veszekedést és megmondta, hogy fizessen, mert különben úgy kivágja, mint kutyát sz@rni.

Amikor én is hazajöttem a kutyasétáltatásból, apám rám volt mérges, szerinte a veszekedés azért történt, mert árulkodtam anyámnál. Mivel egyedül nem voltak hajlandóak erről beszélni, muszáj volt lépnem, elegem volt a hisztijükből, de ahogy látom csak rosszat tettem ezzel.

Legszívesebben elköltöznék itthonról, de még két évet járok a közeli suliba és még a diákmunkából kapott pénzem is elég szépen megcsappant..



2021. aug. 17. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nagy gyerekek. Ez a sajnálatos tény ennyi alapján.
2021. aug. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Hűha. Hát ebből így sokat nem lehet mondani, összetett dolog. Nem derül ki a kérdésből sok minden, csak annyi, hogy mind a két szülőd makacs.

Ha anyukád január óta nem dolgozik, apukád pedig nem ad pénzt semmire, akkor mégis miből éltek? Vagy a hűtőben minden fel van címkézve, hogy kié, mert azt ő vette? 150 ezer forintból nem hiszem, hogy megéltek, főleg ha házban laktok.

Anyukád hogy tudta elkölteni a Fundamenta pénzt élelmiszerre? Milyen számlákat adtatok be? Történt korábban felújítás a házon a Fundamenta keretein belül?

Ki fizette be a Fundamenta havi költségét?

2021. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
93%
Hát drágám, a családi veszekedés előfordul, viszont én is hozzászoktam, hogy mindig én vagyok a hibás miattuk. Ha panaszkodnak neked mond meg nekik hogy te nem vagy hajlandó egyiköjüket se meghallgatni mert neked sok vagy esetleg állítsd őket egymás elé hogy most szépen megfogják beszélni a dolgokat, mert eleged van. Ha kérdezik mond el a saját véleményedet és próbáld meg mindkettőnek elmondani miért adsz nekik igazat és miért nem. Személy szerint én anyudnak azért adok igazat mert oké hogy tesz félre de az a családért legyen ne magának, apukádnak meg hogy nem kellett volna megbeszélés nélkül elkölteni a pénzt mert közös volt és megvolt hogy mire mehet el. Remélem segíthettem ezzel
2021. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2: az élelmiszereket mind anyukám fizeti, apukám egyáltalán nem. Főznie nem kell, anyukám mostohaanyja főz ránk. Családi házban lakunk, anyukám csak mi hármunknak szokott bevásárolni. A fundamenta pénz teljes egésze a számlájára került. Hát.. a számlázásnál csaltak, kb. a 1,5 millából a 3/4-éből kapott számlákat adtunk le (az apukám egyik barátjától kaptuk, aki magánvállalkozó). Sajnos ez van, a szüleim így oldották meg. Felújítás nem sok minden volt a házunkban, anyukám vett egy kinti pavilont és annak az összeszerelését le tudtuk adni + műhelyajtót cseréltek le. Más nem volt.

A fundamenta költségeit mindig anyukám fizette.

2021. aug. 17. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem épp felnöttként gondolkodnak.
2021. aug. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekesek a szüleid a végtelenségig és játszmáznak ezerrel. Nem a te felelősséged rendezni ezeket. Azt tanácsolom, hogy amikor kezdik a panaszkodást hajtsd el őket, hogy beszéljék meg egymással, mert nem vagy hajlandó belefolyni a kettejük vitájába. Normális házaspárok megbeszélik, hogy mit csináltatnak meg a háznál és ki fizeti ki. Ők erre is képtelenek. Nem sok értelme van ennek a házasságnak. Ha akarnának tenni érte, akkor elmennének terápiára, mert itt sok gond van a mélyben, ez csak a felszín, amit látsz.
2021. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasok és nincs házassági szerződésük, akkor feles a pénz, hiába gyűjtögeti Apukád( az örölólt pénze a sajátja persze), annak fele Anyukádé.Az sem fair, higy mindent Ő fizet abból a kevés bevételéből.
2021. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csináltál semmi rosszat. Megléptél egy nagyon merész döntést, de ne bánd meg.


Szüleid olyanok, mint a gyerekek, nem is tudom mi tartja össze őket. Mind a ketten hülyék. Apád spúr, ez nem is házasság, ahol nem felesben állják a dolgokat. Anyád kénytelen volt elkölteni a pénzt, ha etetni akar 3 főt. Bár valóban szólhatott volna, hogy 1.5 millát eltapsolta kajára... Apád festetni akart, valahonnan jött neki ez az ötlet, mert miért ne? Ha úgy tudja, hogy van rá, akkor persze.


Egyáltalán nem ülnek le beszélni, minden xart rád öntenek, sunnyognak, titkolóznak. Jobb lenne, ha elválnának. Szvsz apád számít is erre, egész élete során számított, vagy játszott is erre, ezért tette félre a pénzt "öreg korára". Mióta házasok? Gyanítom össze se akartak házasodni, vagy valamikor még kiskorodban valami miatt nagyon kisiklott a kapcsolatuk.

Jó lenne, ha legalább párterápiára elmennének, de olcsóbb lenne egy kiadós beszélgetés, de alighanem az úgyis üvöltözésbe fulladna. (Ezért jobb a terápia, idegen elött valamennyire moderáljuk magunkat)

2021. aug. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

20 éve házasok és történt valami konfliktus közöttük, amikor 3 éves voltam.

Valami olyasmi, hogy anyám nem akart apukám szüleinél lakni (egy faluban), inkább visszaköltözött a nevelőszüleihez és elvitt magával engem is. Apám elhagyta a családi fészkét, mert állítása szerint nem volt más lehetősége (követte anyámat). Akkoriban a nagyszüleim Németországban dolgoztak, 3 hetente jöttek haza.

Egyik nap telefonáltak a nagyszüleim külföldről, hogy korábban fognak hazajönni. Apám véletlenül félre rakta a telefonkagylót és anyám elkezdett hepciáskodni: "Minek jönnek már megint vissza?? Teli van a tököm velük!" Ismételten veszekedtek és mindezt hallották a telefonból a nagyszüleim.

Teljesen fel voltak háborodva, mert a nagyszüleim kiszolgálták anyámat, mivel nem volt hajlandó a gyes után dolgozni, ezért a nagyszüleim pénzelték őt. Amikor hazajöttek, feltöltötték mindig az üres hűtőszekrényt, mert a megvásárolt német élelmiszerek hamar megcsappantak a nagyszüleim távollétük alatt.

A veszekedés után 30 perccel később újra felhívták apámat és el akartak beszélgetni anyámmal. Szépen megmondták a véleményüket, mégis mit képzel magáról, hogy eltartják, otthont és menedéket kapott és ennek ellenére ilyen módon kibeszéli őket.

Na ezek után anyám elköltözött, elvitt engem is onnan és azóta az anyukám nevelőszüleinél lakunk.

Igazából úgy volt, hogy elválnak, de aztán így kényelmesebb volt nekik a házasságban maradás.

A nagyszüleim idén meghaltak, nagyon sajnálom őket, mert ők voltak a legnormálisabb emberek a családban. Mellesleg apám többi rokona Németországban él, így nem találkozunk velük.

Anyám családjából szinte kivétel nélkül mindenki idióta... Áh, mindegy, őket hagyjuk ki, mert rossz belegondolni, hogy milyen társaságban kellett volna felnőnöm. Szerencsére a gyerekkorom többségét a nagyszüleimnél töltöttem (még a konfliktus ellenére is elmentem, nem tudott anyám eltiltani tőlük), így normálisabb vagyok, mint ők.


Úgyhogy ez történt; a Covid elvette a nagyszüleimet, szörnyű volt feldolgozni, de már több, mint fél év alatt elfogadtam, hogy ők már nincsenek köztünk. A dédi mamám és a dédi papám még életben vannak (anyai ágról), lassan 90 évesek lesznek. Igaz, egy kicsit szenilisek az időskor miatt és sok a gond velük, de örülök, hogy ők még élnek, remélem még nagyon sokáig köztünk lesznek. (._.)

2021. aug. 19. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!