Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyám meghal én leszek a...

Ha anyám meghal én leszek a hibás?

Figyelt kérdés
Apám nárcisztikus, anyám pedig hisztrionikus és dependens személyiségzabarban szenved. Az apám megcsalta, megalázta őt, az anyám meg tűr, megbocsájt, neki így jó (állítólag). Elkezdtem pszichológushoz járni mert nem bírtam ezt a terhet amit rámtettek a szar házasságukkal, a háttérben kb. mindkettőnek falaztam, elszenvedve az ő szarjukat. Pszichológus segített rájönni arra hogy menekülnöm kell mert a szüleim mérgezik az életemet. Apámmal volt egy nagy veszekedésem is amivel bebizonyosult hogy nem is szeret engem ahogy azt elhitette mindenkivel. Anyámon próbálkozom segíteni hogy jó legyen a kapcsolatunk de egyszerűen ő néz engem hülyének. Totál nem érti hogy segíteni akarok, majdnem hogy én vagyok a rossz hogy felnyitom a szemét az igazságra és próbálok felé jelezni de nem érti. Eldöntöttem hogy nekem erre nincs szükségem, nem veszem fel a telefont,nem akarok velük beszélni. Már kikészülök teljesen. Erre most jönnek az üzenetek(anyutól) hogy örökre eltűnik meg öngyilkos lesz ha nem tudjuk megbeszélni stb. Könyörgök neki hogy menjen pszichológushoz de csak annyi a válasza hogy én nem értem amit ő mond nekem. Nem bírom tovább!nem tudom mit csináljak! Félek hogy valami hülyeséget csinál ... Így is az ismerősöknek, barátoknak elhordott mindennek amiért nem veszem fel a telefont és mindenki szemében én vagyok a rossz hogy hogy bánok az anyámmal. Természetesen senki nem tudja hogy családon belül mi folyik... Mit tegyek??? Kitől kérjek segítséget?
2021. jún. 27. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Igen :( . A nárcisztikus emberek direkt lelki sérült embereket keresnek mert azokat könnyebb manipulálni. Szóval a szüleid kapcsolata nem egyedi eset.

Az jó hogy elmentél pszihológushoz és ő is jól látja hogy el kellene költöznöd otthonról amint lehetséges.

Nem a te dolgod megjavítani őket vagy a házasságukat! Neked ott van a te életed amit élned kell. Illetve ha egyszer lesz családod akkor róluk kell majd gondoskodnod először. Akkor a szüleid már csak másodlagosak lesznek és ebbe bele kell törődniük

Anyádnak mond meg hogy írjon inkább emailt mert most nem tudsz vele beszélni, kell neked egy kis magány.

Szabj nekik határokat. Te nem egy átjáróház vagy, vannak szabályok és ezt el kell fogadniuk, ellenkező esetben nem veszed fel nekik a telefont.

2021. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Tudom, hogy fájdalmas érzés megismerni a szüleink hibáit, szembesülni a problémáikkal, de a felnőtt, már külön életet élő gyerekeknek nem feladata a szülők életének, viselkedésének megváltoztatása és bármennyire rosszul érint érzelmileg ezt látni, ettől még a hibáikkal együtt próbáld meg őket elfogadni. Szeretheted anyukádat azzal együtt is, hogy szerinted Ő nem jó úton halad. Elmondhatod Neki, téged mennyire elkeserít azt látni, ahogyan élnek, de nincs jogod ráerőltetni azt, hogy változtasson ezen.
2021. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem te leszel a felelős.
2021. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Anyád rádterhel mindent, mert megkönnyebbülés neki látni , ha létezik nálánál is szarabb lelkiállapotú ember .

Szimplán szemetek, akik úgy akarnak a víz fölé kerülni, hogy a te fejedet tapossák közben a víz alá. Nem szabad ezt engedni.

2021. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ha így hazudoztok egymásnak családon belül is, akkor megértem, hogy miből élnek meg a pszichológusok.
2021. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki saját magáért felelős.

Másra terhelni a saját beteg szarunkat undorító.


Ha anyád öngyili akar lenni az a saját problémája, nem a te hibád lesz.

Amúgy az ilyeneknek csak a szájuk nagy, nem tesznek semmit.

Ha be ia vesz gyógyszert hidd el időben értesít, mert az ilyen csak figyelmet akar meghalni nem.

2021. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Látod itt minden nap van egy nárcisztikus szülő
2021. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Mond el az ilyen hülyéknek, hogy mi folyik a családban. Hogy egy extrém mérgező, beteg helyről származol, és nem fogadják el a segítséget sem.


Mond meg anyádnak, hogy menjen el pszichológushoz és akkor beszélsz vele. Nem nehéz.

Én is csináltam ezt valakivel. Azóta se beszéltünk. Ha valaki a romlást választja...

2021. júl. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!