Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon mernétek hagyni a 13...

Otthon mernétek hagyni a 13 éves gyermeketeket három napra?

Figyelt kérdés
Három napra mennénk egy kisebb nyaralásra, én, férjem, és a lányunk, meg még három család. A fiunknak nincs kedve jönni a "sok degenerált oltásellenessel"(pont ezt mondta, ő rinyált, hogy oltassul be, meg is kapta már mind a két adagot). Otthon mernétek hagyni, egy 300 m²-es házban?
2021. júl. 28. 20:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
68%
csak az a durva hogy ezt egy anyukának nem saját döntése alapján hanem az itteni válaszok alapján tudta csak meghozni...
2021. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
70%
Kamu. 43 evesen nem ugy kezdened, hogy "EN, a ferjem es a lanyunk", hanem minimum a lanyoddal. Ertelmes 13 evest siman otthon lehet hagyni, ha kaja a hutoben. De a 300 negyzetmeteres haz a kedvencem...
2021. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
32%
Nem
2021. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben én simán.

Ne hülyeskedj, egy egészséges 13 éves már teljesen önjáró. Ha ki van készítve kaja, le vannak írva az esetleges teendők, szabályok egy lapra, meg tud oldani a gyerek mindent.


De nyilván ez gyerektől függ. Én gyerekként nagyon otthonülős voltam, nem igazán voltak barátaim, úgyhogy nem nagyon csavarogtam. Akkoriban számomra szinte csak a Minecraft létezett! Azelőtt, kisebb koromban meg a könyvek kötöttek le nagyon.

Egy hasonló, fegyelmezett gyereket simán otthon hagynék. Max, ha jó viszonyban lennék a szomszéddal pl, megkérném, hogy a pár napos távollétem alatt egyszer-kétszer csengessen be, hogy ott van-e a gyerek.


F

2021. júl. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan lenne, mint én, otthon hagynám. Engem 10 évesen is hagytak már otthon egy éjszakára. Nem minden gyereknek/kistininek az a vágya, hogy bulit csapjon vagy nem tudom mi. Én pl akkor egész nap tv-t néztem, és örültem hogy végre egyedül lehetek.


Aki meg azon rinyál, hogy még csak gyerek, meg valami baleset éri, betörnek, elrabolják, stb, az kicsit gondolkozzon el. Ezek milyen gyakorisággal fordulnak elő otthon? Mert bármelyik megeshetne akkor is, amikor otthon van a szülő. Szóval ha hajlamos lenne arra, hogy a konyhában leforrázza a kezét, elvágra az ujjat szalámivágás közben, vagy a annyira veszélyes a környék, hogy csak úgy betörnek az emberekhez gyereket rabolni, akkor még akkor se lehetne egyedül hagyni, ha amúgy ottnon van egy felnőtt. Ha más szobában van, már kockázatos... De ez egy 13 évesnél valahogy fel se merül, mégis sokak szerint kell egy felnőtt oda dísznek.


Kaja legyen előkészítve (pl bécsiszelet, palacsinta, pizza) hogy ne lekvároskenyéren élljen 3 napig, s kész.

2021. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekes, hogy engem a szüleim azzal traktáltak annyi idősön, hogy már ételt főztek, meg hasonlók, én meg be se merem gyújtani a tűzhelyet, hogy megmelegítsem a levest, a mostani gyerekeket meg kifejezetten féltik és tiltják a hasonló dolgoktól. Pedig 10 éve sincs hogy 13 lettem volna.
2021. júl. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk két nap+egy éjszakát maradtam otthon 13 évesen, mert apának vidéki munkája volt, ahová nem vihetett le, anya akkor pedig már nem élt.


Viszont megbízható voltam (no cigi, no pia vagy bármilyen buli), és apa előtte alaposan átbeszélte velem, vészhelyzet esetén mit tegyek.

Betöréstől nem kellett tartanunk, de pl ha felgyullad a ház vagy ilyesmi.

2021. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
96%
igen otthon hagynám simán,feltételekhez szabva
2021. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
93%

Ha te ennyire debilnek érzed a TIZENHÁROM éves gyerekedet, hogy nem mered otthagyni egyedül, akkor ne hagyd.

De engem már 7 évesen otthagytak több napokra. Megmondták mi a kaja, de arra is azt mondtam, hogy köszi nem vagyok hülye, meg fogom találni, meg alapokat hogy tojásrántotta, pörkölt rizzsel, tejbegríz, stb, amúgy is el tudtam készíteni 5 éves korom óta.


Tizenhárom éves könyörgöm. Nem 4.

2021. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
16%
Figyelj 59-es, én 21 évesként ha szendvicset akarok készíteni, felgyújtom a konyhát. Szüleim nem is engednek a konyhába. Vannak ilyen életképtelenre nevelt emberek, mint én. Rántotta készítése nekem atomfizika. 21 évesen fogalmam nincs az étel készítésről.
2021. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!