Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan veszekedn...

Miért kell állandóan veszekedni a kaján? Hogy lehetne ezt megoldani? Máshol is ez van?

Figyelt kérdés
Nálunk anyukám vásárol és főz, ezeket gyakorlatilag kisajátította magának. Más is főzhet és vehet akármit (bár nem szereti), de az őt nem érdekli, ő attól még ugyanúgy főz valamit és minden nap elmegy a boltba. Ő nem igazán eszik főtt ételt, így gyakorlatilag csak én és apukám esszük a főztjét, illetve vasárnap a nagymamám szokott még feljönni hozzánk ebédelni. Viszont anyukám ehhez képest rengeteget főz, több félét és általában nagy adagokat is. Például ma van itthon borsófőzelék tükörtojással és sült virslivel, tojásos nokedli salátával, tejszínes gomba nokedlivel, spenótos csirkés tészta és mac and cheese, illetve van még némi maradék húsleves. Mindez tulajdonképpen két emberre. Mi egyszerűen nem tudunk ennyi kaját megenni és igazából nem is akarunk állandóan egész nap főtt ételt enni minden étkezésre, pláne nem ugyanazt napokig. Emiatt sokszor megmarad a kaja. Anyukám pedig állandóan veszekszik velünk emiatt, hogy ő mennyit főz, ő ezt nem bírja, ez rengeteg és ez mennyi pénzbe kerül, bezzeg másoknál nincsen ám ennyi kaja stb., illetve mi miért nem vagyunk képesek megenni, ez sem kell, az sem kell, ki kell dobni. Sokszor kidobja azt is, aminek amúgy még semmi baja nincsen és simán megennénk. Fagyasztani nem lehet, mert az már nem olyan és egyébként sincsen hely, tele a fagyasztó minden hülyeséggel. Ugyanis a vásárolni sem tud ésszerű keretek között. Mint mondtam minden nap elmegy a boltba (ilyenkor általában végig is járja mindent, Lidl, Tesco, Penny, Spar) és összevásárol csomó mindent, amire amúgy nincs is szükség, éppen nem kell, de mondjuk akciós vagy milyen jól nézett ki a pultban. Sokszor ezek is megmaradnak, ki kell dobni és ugyanúgy megy a veszekedés. Ami olyan azt már próbáljuk odaadni a nagymamámnak, ha átjönnek a barátaim őket is mindig megkínálom stb., de szerintem ez akkor sem normális és alapvetően ezzel kellene kezdeni valamit.
2021. jún. 23. 19:38
1 2 3 4
 21/35 babyboom567 ***** válasza:
94%
Az ételpazarlás ellen viszont tehettek, biztos van a városotokban cserebere csoport,(nálunk van)itt egy albérletes lány már többször rakott ki posztot,főleg pénteken, hogy utazik haza xy kajája megmaradt,ingyen(vagy jelképes) dologért elvihető,vagy rászorulónak adni.(rengeteg gyerek éhezik a nyári szünetben).A körzetes védőnő, vagy a környéketeken lévő egyház(templomban) valaki biztos tud segíteni,hogy hogyan találj olyat aki szívesen fogadja.(és mondjuk normális, és nem fog a nyakatokra járni később,ezért jó valami közvetítőt igénybe venni.)
2021. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Oh igen, a hosszú hétvége és az ünnepek a legrosszabbak, mikor nincsen bolt. Mint a világvége, be kell spájzolni és egy hadseregre kell főzni... Lehetséges, hogy tényleg nem fog változni, ettől félek én is. Azért szeretném, ha javulna és még próbálkozunk, csak tényleg nehéz és lehet nem lesz változás soha sem. Ez szomorú, de valahol amúgy jó tudni, hogy van még más is ilyen helyzetben.

Nálunk nincsen sok lehetőség, mert ez egy kicsi vidéki település. A nagymamámnak, szomszédoknak szoktunk adni a kajából, ha átjön hozzánk valaki próbáljuk megetetni vagy elvitetni vele valamit vagy pl. péksütiket és hasonlókat vittem magammal és adtam egy-egy barátomnak vagy a kolis szobatársamnak. De a templom és a védőnő jó ötlet, az eddig eszembe sem jutott.

2021. jún. 23. 22:15
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mennyi ideje ilyen?
2021. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Amióta eszemet tudom mindig ilyen vásárlós fajta volt, illetve főzni is sokat főzött. Viszont a főzés terén inkább most szalad el vele a ló, amióta nem dolgozik (durván fél éve, de már előtte is home office-ban volt a járvány kezdete óta és már talán akkor is ez volt a jellemző). Azóta sokkal több időt tölt főzéssel és több ételt is csinál, több fajtát, nagyobb mennyiségben.
2021. jún. 23. 22:38
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer számold össze mennyit dobott ki az ablakon aztán mutasd meg neki.
2021. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
16%

Kamu kérdésed mert akkor anyukád 64 éves ha nyugdíjas lenne te meg ha csak nem 40+ születtél akkor már rég dolgozó nő lennél .

Nekem anyukám nyugdíjas de én meg 40+ vagyok és dolgozó nő vagyok.

2021. jún. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

26, és mindenki pont annyi idősen csinál mindent, mint te, Scherlock? Ha mondjuk egy bizonyos koron felül van akkor nem tanulhat?

Hát képzeld, nekem édesanyám akkor ment nyugdíjba, mikor én a 18-at töltöttem, édesapám meg nála is előbb.

A nővérem pedig 40 feletti és tanul, hujjuj most mi lesz.

Hiszen minden csak úgy mehet ugyebár ahogy nálatok van...

2021. jún. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

26-os: képzeld el, 64 éves nyugdíjas nö vagyok, a ygerekeim meg 31 és 34 évesek!

Másrészt lehet a kérdezö akárhány éves, ettöl még lehet éppen munkanélküli, vagy egyéb okból nem nem doglozik, ennyire ne legyél már együgyü!

2021. jún. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont ellenkezőleg van. Anyám folyton takarít, és nem engedi, hogy főzzek, mert “kupi” lesz. :D Még szerencse, hogy dolgozik, és akkor tudok főzni, esténként meg harc van, hogy ne csináljak vacsorát. :/
2021. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Anyukám még nincsen 60 se. A 40 év munkaviszonya viszont megvan, így elmehetett nyugdíjba. Én pedig egyetemre járok jelenleg, huszonévesen.

Mondjuk ez nem kapcsolódik a kérdéshez, de akkor tisztázzuk.

2021. jún. 24. 09:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!