Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan veszekedn...

Miért kell állandóan veszekedni a kaján? Hogy lehetne ezt megoldani? Máshol is ez van?

Figyelt kérdés
Nálunk anyukám vásárol és főz, ezeket gyakorlatilag kisajátította magának. Más is főzhet és vehet akármit (bár nem szereti), de az őt nem érdekli, ő attól még ugyanúgy főz valamit és minden nap elmegy a boltba. Ő nem igazán eszik főtt ételt, így gyakorlatilag csak én és apukám esszük a főztjét, illetve vasárnap a nagymamám szokott még feljönni hozzánk ebédelni. Viszont anyukám ehhez képest rengeteget főz, több félét és általában nagy adagokat is. Például ma van itthon borsófőzelék tükörtojással és sült virslivel, tojásos nokedli salátával, tejszínes gomba nokedlivel, spenótos csirkés tészta és mac and cheese, illetve van még némi maradék húsleves. Mindez tulajdonképpen két emberre. Mi egyszerűen nem tudunk ennyi kaját megenni és igazából nem is akarunk állandóan egész nap főtt ételt enni minden étkezésre, pláne nem ugyanazt napokig. Emiatt sokszor megmarad a kaja. Anyukám pedig állandóan veszekszik velünk emiatt, hogy ő mennyit főz, ő ezt nem bírja, ez rengeteg és ez mennyi pénzbe kerül, bezzeg másoknál nincsen ám ennyi kaja stb., illetve mi miért nem vagyunk képesek megenni, ez sem kell, az sem kell, ki kell dobni. Sokszor kidobja azt is, aminek amúgy még semmi baja nincsen és simán megennénk. Fagyasztani nem lehet, mert az már nem olyan és egyébként sincsen hely, tele a fagyasztó minden hülyeséggel. Ugyanis a vásárolni sem tud ésszerű keretek között. Mint mondtam minden nap elmegy a boltba (ilyenkor általában végig is járja mindent, Lidl, Tesco, Penny, Spar) és összevásárol csomó mindent, amire amúgy nincs is szükség, éppen nem kell, de mondjuk akciós vagy milyen jól nézett ki a pultban. Sokszor ezek is megmaradnak, ki kell dobni és ugyanúgy megy a veszekedés. Ami olyan azt már próbáljuk odaadni a nagymamámnak, ha átjönnek a barátaim őket is mindig megkínálom stb., de szerintem ez akkor sem normális és alapvetően ezzel kellene kezdeni valamit.
2021. jún. 23. 19:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk rávenni, hogy felkeressen egy pszichológust? Nyilvánvalóan kompenzál valamit ezzel.
2021. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez hihetetlen mértékű pazarlás.

Szerintem unatkozik, üres az élete és ezzel a túlzásba vitt háziasszonyszereppel próbálja kitölteni.

Mert azért gondolom négy bolt végigjárása és ötfajta étel megfőzése az egész napját elviszi.

Ezek szerint nem dolgozik. Valami hobbit kéne neki találni amiben örömét leli, vagy csinálni sok közös programot hogy elkezdje élvezni az életet és lejöjjön erről a mániájáról.

2021. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Ez keményen romló ítélőképességet jelent ám.
2021. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat, sehogy.. 83 fokban 5 féle étel, amikor senkinek nincs étvágya teljesen felesleges. Nagyon kedves a gondoskodása, de élje ki valami másban. Apukád sem tudja/akarja leállítni?
2021. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Menjen el dolgozni, akár csak 4 órába. Vagy ha nem kell a pénz, akkor önkénteskedjen. Szerintem is k_rvára unatkozik, és ez nem tesz jót neki.
2021. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
99%

"Például ma van itthon borsófőzelék tükörtojással és sült virslivel, tojásos nokedli salátával, tejszínes gomba nokedlivel, spenótos csirkés tészta és mac and cheese, illetve van még némi maradék húsleves"

Mindezt ma csinálta kettőtöknek? Menjen szakácsnak, ha ilyen kajafétise vagy mije van.

2021. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Hát igen, erre én is gondoltam, hogy nála ez valami pótcselekvés lehet vagy ilyesmi. Nemrég lett nyugdíjas és még nem tudott visszamenni a munkahelyére dolgozni (várják vissza, de ez még képlékeny egyelőre, a járvány miatt eltolódott a dolog), de igazából korábban sem volt nagyon más. Annyi, hogy akkor valamivel kevesebbet főzött, de pl. boltba akkor is ugyanúgy járt minden nap munka után és csak este ért haza, akkor állt neki főzni. Most pedig tényleg az egész napja erről szól, felkel, főz, elmegy boltba és főz.

Mi mondtuk már neki többször (apukám is és én is), hogy számolja már össze ez mennyi pénz, mennyivel több pénzt tudna megtakarítani és láthatja, hogy ki kell dobni, nem esszük meg, pazarlás. Mondogattuk neki azt is, hogy mikor dolgozott mennyivel kevesebb ideje volt, most végre szabad legalább, azt csinálhat amit akar, használja ki, biztos van valami amire eddig nem volt ideje stb. Semmi. Én is itthon vagyok már jó ideje a távoktatás miatt és sokszor felvetettem neki, hogy lenne-e kedve valamihez, menjünk el valahova vagy csak itthon csináljuk valamit stb., de mindig az a válasz, hogy nincs rá ideje, hagyjam, nem ér rá, mégis mikor, most el kell mennie a boltba, most főz stb.

2021. jún. 23. 19:55
 8/35 A kérdező kommentje:
Ma és tegnap főzte ezeket, tehát két nap alatt, de mindegyik "több napos" adag.
2021. jún. 23. 19:55
 9/35 anonim ***** válasza:
99%

Unatkozik, nincs mit csinálnia. Gondolom, amíg dolgozott, volt a munkája, utána pedig haza főzni, takarítani, háztartást vezetni. Se hobbi, se barátok, semmi más. Most az egyik dolog kiesett, maradt a háztartás, ezzel próbál pótolni mindent.


Megoldás lehet, hogy átveszitek tőle az irányítást, ha van elég tökös apukád vagy te, akkor innentől kezdve ti kezelitek a pénzt, és amennyit adtok, annyival mehet csak vásárolni.

Ha azzal fenyeget, hogy nem főz rátok, akkor rendelitek magatoknak.

2021. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
Nyissatok egy ettermet.
2021. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!