Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan veszekedn...

Miért kell állandóan veszekedni a kaján? Hogy lehetne ezt megoldani? Máshol is ez van?

Figyelt kérdés
Nálunk anyukám vásárol és főz, ezeket gyakorlatilag kisajátította magának. Más is főzhet és vehet akármit (bár nem szereti), de az őt nem érdekli, ő attól még ugyanúgy főz valamit és minden nap elmegy a boltba. Ő nem igazán eszik főtt ételt, így gyakorlatilag csak én és apukám esszük a főztjét, illetve vasárnap a nagymamám szokott még feljönni hozzánk ebédelni. Viszont anyukám ehhez képest rengeteget főz, több félét és általában nagy adagokat is. Például ma van itthon borsófőzelék tükörtojással és sült virslivel, tojásos nokedli salátával, tejszínes gomba nokedlivel, spenótos csirkés tészta és mac and cheese, illetve van még némi maradék húsleves. Mindez tulajdonképpen két emberre. Mi egyszerűen nem tudunk ennyi kaját megenni és igazából nem is akarunk állandóan egész nap főtt ételt enni minden étkezésre, pláne nem ugyanazt napokig. Emiatt sokszor megmarad a kaja. Anyukám pedig állandóan veszekszik velünk emiatt, hogy ő mennyit főz, ő ezt nem bírja, ez rengeteg és ez mennyi pénzbe kerül, bezzeg másoknál nincsen ám ennyi kaja stb., illetve mi miért nem vagyunk képesek megenni, ez sem kell, az sem kell, ki kell dobni. Sokszor kidobja azt is, aminek amúgy még semmi baja nincsen és simán megennénk. Fagyasztani nem lehet, mert az már nem olyan és egyébként sincsen hely, tele a fagyasztó minden hülyeséggel. Ugyanis a vásárolni sem tud ésszerű keretek között. Mint mondtam minden nap elmegy a boltba (ilyenkor általában végig is járja mindent, Lidl, Tesco, Penny, Spar) és összevásárol csomó mindent, amire amúgy nincs is szükség, éppen nem kell, de mondjuk akciós vagy milyen jól nézett ki a pultban. Sokszor ezek is megmaradnak, ki kell dobni és ugyanúgy megy a veszekedés. Ami olyan azt már próbáljuk odaadni a nagymamámnak, ha átjönnek a barátaim őket is mindig megkínálom stb., de szerintem ez akkor sem normális és alapvetően ezzel kellene kezdeni valamit.
2021. jún. 23. 19:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
98%

Ne legyen hozzáférése a pénzhez, ne ö vásároljon be.

Ha nincs miböl, akkor nem fog/nem tud minden nap fél lakodalomra valót fözni.

2021. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Vannak barátai vagy legalábbis a munkatársaival szoktak találkozni, vagy átjönnek hozzánk vagy ő megy hozzájuk, de nyilván nem ők sem érnek rá mindig. Sokszor inkább csak telefonon beszélnek. Amíg dolgozott addig napi szinten találkozott velük a munkahelyen, az is sokat számít azért biztosan. Most itthon van, tehát velük találkozik néha és eljár a boltba, gyakorlatilag ennyi. Ezt meg is értem. Értem, hogy szüksége van valami tevékenységre, ki akar mozdulni itthonról, emberek között akar lenni stb., csak szerintem ezt külön lehetne választani a túlzott költekezéstől. Nekem is nehéz ez az időszak, távol vannak a barátaim, én is sokat vagyok egyedül, vidéken élünk és itt nincsen semmi stb., tehát megértem és próbálnék is neki segíteni, de ő nem hagyja, nem vevő rá.

A szüleim külön kasszán vannak, ő a saját pénzéből fizeti mindezt, értelemszerűen nincsen hozzáférésünk és nem is szeretnénk mi rendelkezni a pénze felett, ez nem így megy.

2021. jún. 23. 20:34
 13/35 A kérdező kommentje:
Ha veszünk vagy főzünk valamit, attól ő még ugyanúgy vásárol és főz. Csomószor volt olyan, hogy direkt szóltam anyukámnak, hogy találtam egy tök jó receptet, szeretném megfőzni és akkor lesz kaja, elég az, nem kell más. Mondta jó, megfőztem, aztán ő még főzött mást.
2021. jún. 23. 20:35
 14/35 anonim ***** válasza:
30%

Kizárt dolog, hogy egy nyugdíjból ezeket finanszírozni tudja úgy, hogy mellette még minden más fizetnivalójának is eleget tesz.


Mi a megoldás? Apukádnak tököt kéne növesztenie, és vagy jól megdugni, vagy pedig jól helyretenni.

Én személy szerint fognám a tényért és a falhoz b...nám az egész kaját, és úgy leordítanám, mint az állat, de hát ti csak tátjátok a szátokat. Ritka tejbetök banda.

2021. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen élelmiszer árak mellett, hát nem semmi.

Szerintem anyukád nem százas, bocs, hogy ilyet mondok:((((

2021. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonunk dettó ilyen.


Nő, nincs munkája, otthon van egész nap. Élete a konyha. Egész nap ott van. Én pont azért szeretem, mert bármikor megyek, van náluk 3 féle étel és még elvitelre is kapok.


De ő is pont zet csinálja, folyton a családját terrorizálja a "miattatok csinálom" szöveggel. Ott is megy a szemrehányás, miért nem eszik meg, miért kell kidobni az ételt, nem tisztelik a munkáját stb.

2021. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
A nyugdíja majdnem ugyanannyi mint a fizetése, illetve ő szinte csak erre költ. Az a megállapodás a szüleim között, hogy apukám fizeti a rezsit, az autó költségeit és anyukám fizeti a bevásárlásokat, ami nagyrészt kaja. Ha valami más kiadás adódik pl. ház körüli munkák, felújítás, az én költségeim stb., akkor azt felezik vagy megosztják egymás között, egyszer egyikük fizeti, máskor a másikuk. Másra pedig nem nagyon költenek, csak ilyen alap dolgokra.
2021. jún. 23. 20:55
 18/35 anonim ***** válasza:
93%
Nem akar bébiszitterkedni? Ilyen pótnagyi lehetne, sokan keresnek ilyet.
2021. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Azt várja, hogy visszamehessen a munkahelyére mert megígérték neki, hogy visszaveszik. Addig nem akar dolgozni.
2021. jún. 23. 20:57
 20/35 babyboom567 ***** válasza:
94%

Semmi sem fog változni, bármit csináltok.

Anyukám pont ilyen,kb 20 éve egyedül él,a mai napig egy hosszú hétvégére megvesz magának 2-3 kiló kenyeret, mert jaj nem lesz bolt.

Ő másik városba lakik,és 2 éve karácsonykor jött hozzánk meg tesómékhoz,már úgy jött ide, hogy otthon december 22.-én megfőzte a karácsonyi menüt,persze 20 emberre valót, meg másnap a tesóméknál még egyszer megfőzte a karácsonyi menüt(20 emberre valót).

És nem, nem érti meg, 45 éves vagyok,anyukám 68 ,egész életében ilyen volt.

2021. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!