Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám sakkban tartja apámat,...

Anyám sakkban tartja apámat, állandóan veszekednek, kiabálnak. Nem tudom mi lesz így velem és az öcsémmel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám fizetése is Anyám bankszámlájára megy. Így Apám kénytelen elmenni a szabadnapján más emberekhez. (Pl.: szőlőt kapál, virágot ültel, egy szóval kertészkedik, mert ez a szakmája, de nem ebben dolgozik hivatalosan)

Anyám nem akarja, hogy Apám a szabadnapján dolgozzon, vagy ha dolgozik is, akkor adja le neki a maszek pézt is (7-8 ezer ft).

Van, hogy ad Anyám Apámnak 3-4 ezer ft-ot, de azt neki be kell osztani egy életre.

Anyám mindenben kontrollálja Apámat. Van, hogy Anyám fürdik, Apám meg meccset, és Anyám a fürdőből kiabál Apámnak, hogy kapcsolja el a meccsről. Holott ő nincs is a szobában, hanem fürdik. Apám sokszor próbál kiállni magáért, de utána mégis behódol Anyámnak. Általában emiatt van a legtöbb veszekedés. Apám azért enged állandóan Anyámnak, mert panelban lakunk, vékonyak a falak, és amikor veszekednek, akkor Anyám kiabál, ordibál, üti magát, és Apám nem akarja, hogy a szomszédok hallják, és előttük kelljen szégyenkeznie.

Mióta az öcsémmel itthon vagyunk egész nap a digitális oktatás miatt, azóta Anyám is itthon van velünk (nem tudom miért, mert már nem vagyunk kisgyerekek az öcsémmel). Amióta itthon van, egyre többet veszekszik Apámmal, és ezt már bevallom nem bírom. Évek óta ez megy.

Én már leültem beszélgetni Apámmal, hogy keressünk ketten egy házat, és költözzünk el, mert már rohadtul nem bírom. Erre jött a válasz: Úgyis elvennének tőlem, és visszavinnének Anyádhoz, mert egy gyereknek az Anyjánál van a helye!

Már nem tudok mit csinálni. Anyámmal is leültem már ezzel kapcsolatban beszélgetni, de csak azt értem el vele, hogy kiakadt rám, elkezdett úgy ordibálni, hogy szerintem az egész lépcsőház hallotta. Vele ilyenekről (hogy vegyen visszább) nem lehet beszélni, mert még ő neki áll feljebb, és ő kéri ki magának. Aztán játsza a mártírt, hogy ő mindent megtesz a családért, de nincs neki meghálálva stb. Meg ezer éves dolgokkal jön elő.

Se Apámra, se Anyámra nem számítatok annak érdekében, hogy javuljon kicsit is a helyzet.


Mit lehetne tenni? Komolyan mondom már ki fogok készülni.


Tudom, vannak olyanok, akiket bántanak a szüleik, ütik-verik őket, de engem ez is megvisel lelkileg.

Mit lehetne tenni?


Sajnálom, hogy hosszúra sikerült.



2020. márc. 21. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
A pina hatalma.
2020. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Apád, mint gondnokság alatt nem álló felnőtt, jogképes ember, csináltathat saját bankszámlát és arra utaltathatja a fizetését. Anyád talán klimaxol, vagy ha nem, akkor elege van a kötött családi életből, ami idegesíti és szabadságra vágyik, de a társadalmi konvenciók miatt nem meri "kiélni" magát, emiatt feszült. Nincs megoldás.
2020. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Követelj anyádtól zsebpénzt, amit a tudta nélkül a faternak adsz!


Apád elégedett lesz ! ! !


Vesszen a ZSARNOK!

2020. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves vagy? Ha elmultal 16 akkor mehetsz fateroddal anyád beleegyezése nélkül. Apád csinál magának bankszamlat,néztek lakást aztán viszlát. Esetleg csinálhatsz sunyiba videokat,hangfelvételeket hogy ha anyád bírósági ügyet/ gyámügyet csinálna akkor legyen bizonyítékod hogy mit művel.
2020. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
verd össze anyádat
2020. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Megvárod míg nagykorú leszel, egyébként édesapádnak kellene kiállnia önmagáért. Amíg erősebb a "jajj mit gondolnak mások" érzés benne, addig nehéz lesz. Esetleg attól fél, ha kiabálás hallatszik tőletek, akkor majd "azt gondolják, hogy ő mint családfő bántalmazza feleségét(?)" Nem tudom miért ment bele egyáltalán az elején, hogy fizetése felett nem rendelkezhet.
2020. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Szépen összeállított kamu...
2020. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Csak egy kérdést, légyszi, amiben nincs vírus, otthon tanulás, beteg tesó, akármi.
2020. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

A tipikus balek édesapád.

Vagy baromira életképtelen.


Vagy mindkettő.


Ezeknek általában párja egy agresszív,egoista ember.

2020. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonymousreview60 ***** válasza:
53%
#2:+1 Vagy kamu a kérdés.
2020. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!