Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy meneküljünk ki ebből a...

Hogy meneküljünk ki ebből a helyzetből? Albérlet majd idővel saját ház?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 nagy emeletes házunk van.Egyikben a szüleim laknak a kisebbik testvéremmel,aki az emeleten él. Mi a másikban lakunk.3 éve idekerült hozzánk az anyai nagymama miután meghalt a papa.Azt a házat el is adta.

Most hozzánk került a mama,így mi felköltöztünk,ő meg lent van,hogy könnyebben mozogjon stb. Nos sajnos pszichésen leépült. Testileg jól van,de nincs tiszta tudata,csak nagyon ritkán. Hallucinál, fallal veszekszik,beszélget valami vendégekkel,akik nincsenek is itt. Elvittük orvoshoz,ahol megállapították,hogy skizofréniája van. Pár hetet töltött pszichiátriai osztályon is,míg beállították a gyógyszereit. Pár napig elvolt,majd újra..azóta is egyre gázabb.Most jeleztem anyunak,hogy nekünk ez nagyon szar..nekem nincs sajnos ehhez türelmem ,amikor ordibál,meg sikizotik,hogy őt megölik,kitépik a szívét. 4hónapja sincs,hogy szültem...Anyagilag nem állunk úgy,hogy most hirtelen vegyünk egy házat. Nyilván van félre tett pénzünk,de önerőnek nem elég..albérlet árak meg rettentő drágák a környéken.130-150ezer. Kétségbe vagyok esve,hogy most mit csináljak. Kérdeztem anyuval nem lehetne-e,hogy mi átmegyünk,ő meg ide költözik az anyjához,de nyilván nem...mi maradjunk a beteggel. A másik gyerekének is jeleztem,az le még úgy se szarta le..még ő volt felháborodva..Mondanom sem kell szoptatni se tudok az idegtől.

Szóval nagyon kivagyok,hogyan tovább...:/

Itt a kisbaba is..berendezkedtünk ide stb..és kb azt kaptuk,hogy mi menjünk,a mama meg maradjon egyedül.


2021. jún. 10. 13:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Hülyeség, a mama ebben az állapotban ugysem lehet egyedül. Anyád ,aki a saját lánya, nem akarja gondozni? Akkor intézzen anyád( vagy ti)neki valami bentlakásos otthont, intézetet. Beszélni kellene a háziorvossal, hogy mik a lehetőségek.
2021. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Hát, sajnos szerintem nincs más lehetőség. De ha a mama egyedül marad, az a helyzet szerintem nem fog sokáig tartani, hamarosan nem fogja tudni ellátni magát.
2021. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Ennek két oldala van:

1. Ha a nagyi ilyen rossz állapotban van, akkor valsz állandó felügyeletre van szüksége. Ezt vagy családon belül kell megoldani vagy ha úgy nem megy, akkor otthonba kell adni. Tapasztalatból mondom, az én nagymamámnak is hasonló problémái vannak.


2. Ha jól értem, akkor eddig zsír ingyen laktatok a szüleid házában. Ez nyilván egy kivételes helyzet. De nyilván így ki vagytok szolgáltatva a szüleidnek.

2021. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Ápoló de jobb lenne egy otthont kinézni neki, nem hiszem hogy arra van szükséged majd hogx a pici baba mellett még a nagymamát is etessed, furdessed meg pelenkázzad és a felnőtt sz*rt kapargassad ki
2021. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Uristen. Lehet hogy nem tudsz rola, de siman nektek vagy a gyereknek mehet mar ilyen allapotban, vagy rovid idon belul. Es te ezt hagytad eddig? Beszelni kell az orvossal, hogy hova rakhathatok, melyik intezmenybe. Ha mas nincs, en koltoznek, aztan anyad majd gondozza, mert muszaj lesz neki. En nem tennem kockara a sajat egeszsegunket.
2021. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
nagyon kedves anyukád hozzáállása...
2021. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
95%
Otthonra szavazok én is. Ez most már csak egyre rosszabb lesz és úgyis állandó felügyelet kell neki.
2021. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Otthonba nem akarják adni,ápolni nem akarja senki.

Mi semmiképpen nem maradunk ez már tiszta volt akkor is,amikor felajánlották,hogy lakjunk ebbe a házba. Úgy ajánlották fel,hogy csak ideiglenesen.

Tudok róla,hogy ön és közveszélyes,de a szüleim se és a másik gyermek se érti. Albérletet tudnánk fizetni,de amellett meg nem tudnánk még önerőre se össze gyűjteni :/ Itt meg 1-2 év kellett volna,hogy vidéken egy olcsóbb házat megvegyünk,de már így nem akarunk várni.

2021. jún. 10. 14:31
 9/34 anonim ***** válasza:
93%
Hát elég önző szüleid vannak mit ne mondjak. Gondolom anyád viszont majd elvárja hogy te gondozd őt személyesen.
2021. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

Én a helyedben szólnék, kapnak 1 hetet hogy eldöntsék mi legyen, mert ti biztos nem vállaljátok a 24 órás felügyeletet.


Ha 1 hét múlva sincs változás (anyádhoz rakni/apolót felvenni) akkor megkezdeném a mama otthonba helyezését. Papírmunka, orvosi papírok, stb.

2021. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!