Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Mostmár elegem...

Mit csináljak? Mostmár elegem van a szüleimből 16.F

Figyelt kérdés

Apum meg anyum vegetáriánus és ezt minden áron rám akarják erőltetni mert az állatok érző lények és mi se akarnánk azt, hogy csak úgy levágjanak és megegyenek minket.

Ezt én nagyon egyszerűen megcáfoltam azzal, hogy minden faj ami létrejön eszik és öl, hogy biztosítsa az életben maradását és az ember is ezt csinálja csak ezt tovább fejlesztette, hogy nem vadászik feltétlenül hanem haszon állatokat tart amiket idővel elfogyaszt. Az oroszlán is elkapja a gepárdot mert ha nem kapja el akkor éhen fog halni.

És mi is ugyanúgy egy faj vagyunk akiknek mint minden fajnak élelemre van szükségünk, hogy életben maradjunk és ezért ölnünk kell (nem mellesleg egyébként a növények is éreznek fájdalmat csak ezt nem tudják kifejezni mint mondjuk egy disznó).

Amikor ezt visszamondtam nekik akkor csak kaptam nagyívben, hogy én egy gyilkos vagyok meg gyűlölöm az állatokat meg, hogy akkor vágjam le akár kutyánkat is.

Na mind1 ez régebben volt de most jött el a tetőpont.

Egyedül voltam itthon és rendeltem KFC-t saját pénzből és megtalálták a a papírt a kukában és kishíján nekem ugrottak, hogy ezt hogy képzeltem.

Mostmár tényleg kezd nagyon elegem lenni.

Miért kell valakire így erőltetni valamit?


2021. máj. 20. 22:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
8-as: Pont azért mondtam el, hogy lássa a kérdező, hogy ugyanez fordítva is megtörténik, és sem ezt, sem azt az álláspontot nem igazolja.
2021. máj. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, a szüleid nem normálisak, az biztos, de te sem vagy 100-as.


„Ezt én nagyon egyszerűen megcáfoltam azzal, hogy minden faj ami létrejön eszik és öl”


Természetismeretből hányszor buktál, hogy nem tudod, hogy léteznek növényevő állatok (mint például a nyúl)? Vagy a növényevő állatok nem alkotnak fajokat? Vagy ők nem állatok? WTF?


„(nem mellesleg egyébként a növények is éreznek fájdalmat csak ezt nem tudják kifejezni mint mondjuk egy disznó)”


A növények valóban éreznek fájdalmat, de nem olyan szinten, mint az állatok, pláne a gerincesek, szóval ez megintcsak egy nagyon gagyi érv a húsevés mellett. Itt amivel inkább tudtál volna érvelni, az az, hogy a cégek manapság kötelezve vannak arra, hogy az állat leölését a lehető leghumánosabban kell megoldaniuk, vagyis az állatok nem szenvednek a szükségesnél többet. Például a szarvasmarhákat úgy ölik le, hogy beállítják őket egy boxba, majd egy hatalmas kalapáccsal (amit gép vezérel) fejbevágják, ettől rögtön beáll a halál, a sertéseket pedig konkrétan agyonlövik egy speciális szerkezettel, ami szintén minimalizálja a fájdalmat.


Egyébként a szükséges fehérjét nem csak húsból lehet beszerezni; vannak olyan növények, amik kifejezetten erre a célra vannak termesztve, ilyen például a szója. Más kérdés, hogy a húsevés még mindig gazdaságilag könnyebben megoldható, mint a szójatermesztés, de a hús nélküli élet egyáltalán nem ördögtől való dolog. Az pedig, kérdező, hogy body shaminggel jössz, mert valaki nem eszik húst, és gyakorlatilag lenézed a másikat emiatt, az is csak a te szegénységi bizonyítványod; nem is különbözik a véleményed nagyon a szüleidétől.

2021. máj. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%

".... a tudálékos hülyegyerekkel... Szép család vagytok."


"Inkább köszönd meg, hogy hozzászóltam az ostoba kérdésedhez, te nagyképű tacskó!"


Szerintem teljesen alaptalan a kérés "ostobának" minősítése a részedről, és pont nem a kérdező kelt nagyképű benyomást, hanem te ezzel az öntelt, egós kommunikációval, lekezelő hangvétellel.

2021. máj. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a kérdés h van-e élet hús nélkül, hanem hogy a kérdező szereti a húst. Van aki azért eszi mert szereti... Nem csak tápanyagforrás meg élelem, hanem van íze is, szerethető.

Sajnálom, hogy beleavatkoznak, hogy mit egyél, szerintem mint fejlődő szervezet, nem is tehetnék ezt meg, hogy megfosztanak a saját elveik miatt alapvető dolgoktól, ami szerepel az aktuális ételpiramisban is, amit tanulnak a gyerekek iskolában. Elég gáz, hogy stikában kell húshoz jutni. Remélem észbe kapnak, én lehet hogy szólnék az osztályfőnöknek, vagy gyermekvédelmisnek, hogy mit tanácsol, mert úgy érzed hogy korlátoznak a helyes, kiegyensúlyozott táplálkozásban, tabu a hús, Te pedig fejlődésben vagy, szeretnél több húsfélét fogyasztani, amiben a család nem támogat.

Biztos rossz nekik látni, hogy a gyerekük más, mint ők, de ezt már akkor tudni kellett volna, hogy nem a klónjuk leszel, mikor megfogantál.

És nem helyes amit csinálnak, sőt, teljesen fafej módon állnak hozzá.

2021. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

Mondd azt, hogy vegán kaját rendeltél a KFC-ből... :D


Amúgy egy nehéz ügy, sajnos a táplálkozásod felett akkor lesz igazi kontrollod, ha elköltözöl tőlük, tapasztalat. Egymást már úgysem fogjátok meggyőzni.

2021. máj. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

"Természetismeretből hányszor buktál, hogy nem tudod, hogy léteznek növényevő állatok (mint például a nyúl)? Vagy a növényevő állatok nem alkotnak fajokat? Vagy ők nem állatok? WTF?"


Ne mondj ellent magadnak. Te magad is beismerted, hogy éreznek a növények fájdalmat szóval egy növényevő állat is kvázi öl, hogy életben maradjon (még ha furcsa is kimondani) csak nem állatot hanem növényt és nyilván ez nem olyan látványos mint amikor egy oroszlán elkap egy gepárdot.

2021. máj. 21. 09:14
 17/28 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező; ha megeszel egy almát, attól kipusztul a fa? Ugye, hogy nem?

És nem, a legtöbb esetben nem az egész növényt eszik meg az állatok, csak egy részüket, amibe jellemzően nem halnak bele a növények. De azt is írtam, hogy a növények nem úgy és nem annyira éreznek fájdalmat, mint az állatok, szóval nem kell itt szadista vérontó nyulakat vízionálni.


Egyébiránt, a ragadozó állatok kénytelenek vadászni, mert annyi eszük van. Te, mint ember, egy fejlettebb élőlény sokkal több lehetőséggel rendelkezel, mint akármelyik állat, szóval nettó baromság azzal érvelned, hogy „de hát az állatok is egymást eszik meg”. Ennyi erővel az is lehetne a fétised, hogy vízben akarsz élni, mert hát az állatok is vízben élnek.

2021. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a húsevésre sokkal jobb érvek


Pl: ha nem eszem meg, megeszi más. Ha más sem eszi meg, megy a kukába és szegény csirke feleslegesen halt meg. Ennyi


Én még húst is vennék haza és becsapnám magamnak a sütőbe a vasárnapi saláta mellé. Aztán cirkuszoljanak csak.

2021. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Hát megmondom inkább lennék egy oroszlán mint nyuszi mert alapesetben én vadászok a másikra és nem a másik rám.

És az ősemberek is jelentős táplálékukat a hús tette ki.

Egyébként oké az igaz, hogy hús nélkül lehet élni abba nem szólok bele ha valakinek ez jó de én nem fogok mert nekem hús nélkül nem élet az élet.

És degradálhatod nyugodtan a ragadozókat, hogy nincs eszük attól még mindig ők lesznek a legerősebbek :)

2021. máj. 21. 10:13
 20/28 Katona Dius ***** válasza:

Én eleve azt nem értem, miért kell beleszólni abba, hogy más mit eszik. Megértem a vegák és a vegánok álláspontját is, elfogadom ők miért nem esznek hús/állati eredetű dolgot. Ettől függetlenül és eszek húst és állati eredetű dolgot is. De nem szekálom őket, hogy egyél már te is. És elvárom, hogy ők se próbáljanak meggyőzni abban, hogy én vagyok a hülyegyerek amiért húst eszem.

Ugyanez pepitában, nem értem, a húst fogyasztók miért akarják áttéríteni a vegákat/vegánokat a húsevésre?

Ha neki az jó, hogy eszik vagy nem eszik húst, kinek mi köze hozzá? Ő eszi, ő veszi, az ő élete, az ő konyhája. Mindenki arra költi a pénzét amire akarja, mindenki azt eszik amit akar. Nem értem, de lehet én vagyok a hülye. Kinek mi köze hozzá?

2021. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!