Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha a 13 éves...

Mit szólnátok ha a 13 éves lanyotoknak 17 éves barátja lenne?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 20:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%

Hát mondjuk szét nem szakítanám őket,de szeretném a srácot megismerni mihamarabb, hogy tényleg aranyos-e.

Másik dolog,hogy lányomnak már jó előre javasolnám,hogy 16 éves kora előtt lehetőleg ne veszítse el a szüzességét. De ha mondjuk 16 éves kora előtt mondjuk 1-2 hónappal olyan helyzet alakul, akkor okés. Meg, ha előbb csinálja, akkor se fogok ilyen patáliát rendezni, csak na. Csak már szal jóelőre szólnék neki, hogy tehát lehetőleg 16 éves koráig tartsa meg a szüzességét.

2021. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem, mi ezen olyan elképzelhetetlen. Bár még nem vagyok szülő, de mikor én voltam 13 nekem is volt 17 éves barátom. Mondjuk nálam közrejátszott az is hogy nagyon közeli kapcsolatban voltam a szüleimmel, és tudták hogy értelmes vagyok szóval úgy is kezeltek. Ráadásul ismerték a fiút és kedvelték is.

Nem származott ebből semmi bajom, nem erőltetett olyat amit nem akartam.

Na meg ilyen korban a lányok sokkal előbb érnek, szóval szerintem ez tök okés.

2021. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%
mi a tök okés? Egy tizenhét éves aktív szexuálisan. Az meg csak duma hogy nem erőltet semmit.
2021. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%
A 12-es már az ágyában volt 13 évesen
2021. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%

Nem voltam az ágyában kedves 14-es. Mint mondtam nem erőltetett semmit, és nem is történt semmi fél év alatt. :D

És nem kell általánosítani. Nem minden 17-18 éves szexel, és nem minden 13-14 éves szűz. Persze itt mindenki azt fogja mondani hogy az még gyerek de könyörgöm nyissátok már ki a szemeteket akkoriban az osztályom fele már olyanokat csinált amit én még ma sem.

2021. ápr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
57%

Azt, hogy nem lenne. 13 éves kislánynak semmi dolga a fiúkkal, főleg nem egy majdnem nagykorúval, bőven ráér még ezzel.


Egyébként csak a rend kedvéért 1-es, olyan nincs, hogy “nálunk nincs abortusz”, azt ugyanis MINDIG a terhes nő dönti el, véletlen sem a szülők. Bár nyilván jobb lenne inkább védekezni, semmint abortuszra menni.

2021. ápr. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
38%
A lányomra nem haragudnék, mert agyilag éretlen kis csirke, de a 17 éves fiúval elbeszélgetnék, hogy ugyan mit akar egy 13 évestől? Ennyire nem lehet szánalmas, hogy a korosztályából nem talál senkit.
2021. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%

16:

13 évesen nem a "nő" dönti el.

2021. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem a 13 éves dönti el, viszont ha a szülei az akaratával ellenkezően szeretnének helyette dönteni, akkor a gyámhatósághoz fordulhat, akik a szülők helyett engedélyezik neki a terhesség-megszakítást.

Még a saját szülei sem kényszeríthetik a kiskorú gyerkeküket a trehesség vállalárása, akarata ellenére. Ugyanúgy igaz az ellenkezője is, ha meg szeretné tartani, az abortuszra sem "kötelezhetik".

Attól, hogy 13 éves a saját teste felett megvan az ömrendelkezési joga és ha a szülei ennek gyakorlásában akadályozzák, a gyámhatóság átveszi tőlük a döntés jogát, a gyermek érdekeit szem előtt tartva.

Így ha tetszik, ha nem, a "nálunk nincs abortusz" nem kivitelezhető sehol, ha megfeszülnek sem, itthon, Magyarországon ez minden nőnek saját joga, nyilván bizonyos hétig bezárólag (kiskórúak esetében a 18. hétig).

2021. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%

18: de, 13 évesen is ő dönti el, nem a nőn kell fennakadni, szerintem elég egyértelmű volt, hogy az dönt, aki terhes. Mindig!

De akkor legyen: 13 évesen IS a lány dönti el, így már jó..?🤷🏻‍♀️

2021. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!