Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ebben a helyzetben...

Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés
Anyukám folyton mondja, hogy be kell oltatni magunkat. Amikor mondom neki, hogy én nem szeretném, akkor olyanokat mond, hogy inkább meghalok a vírustól, mint hogy beoltassam magam? Meg, hogy én h***e vagyok, be kell oltatni. Nem fogadja el a véleményem, állandóan össze veszünk.
2021. ápr. 7. 20:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem jó dolog hülye oltásellenesnek, vírustagadónak lenni, akik a mindenegyben blogról meg hasonlókról tájékozódnak. Kb. mint a sötét középkor, én korábban azt hittem, hogy ilyen marhák csak a 80+ Mari nénjék lehetnek, vagy a hülye amcsik, de neeeem, itt is szilárd gyökeret vert már a marhaság minden korosztályban. Már várom, hogy mikor építenek házi készítésű rakétát mint Amcsiban, hogy bebizonyítsák: a Föld lapos, vagy hogy találkozzanak a gyíkemberekkel.


Ugyanakkor.

Az tény, hogy a covid vakcinák még nagyon újak, nem ismerjük a hosszútávú hatásaikat se, meg az idő múlásával derülhetnek ki lehetséges fatális mellékhatások egyeseknél. Mint pl. az AstraZeneca oltásnál. Ezért azoknál, akik nincsenek kitéve napi veszélyeztetettségnek (mint pl. én, aki home office-ből dolgozhatok, nincs napi szoros kontakt) az nem egy logikátlan lépés, hogy vár még vele amíg lehet, amíg több infó van, stb. Én is ilyen vagyok, és ez az én helyzetemben nem egy ésszerűtlen álláspont. Minek kockáztassak, ha nem kell bejárni a munkahelyre, nem járok tömegközlekedéssel, max. a boltban kaphatom el vásárlás közben? Azért ez lényegesen más, mint ha mondjuk egészségügyben dolgozó lennék, aki körül csak úgy hemzsegnek a fertőzöttek! Mert akkor nem kérdés, persze hogy kell valami védem, azonnal. De így nem sürgős.


Szóval, a helyzetet kell mérlegelni. Ha olyan helyzetben vagy mint én, akkor talán nem is baj, hogy még nem oltatod be magad. Én se tettem még. Ráér addig, amíg a hlye fsz munkáltatóm úgy nem dönt, hogy "na emberek elég a lógásból, mindenki vissza az irodaházba!"

Majd akkor beoltatom magam, de akkor se mindegy, milyen vakcinával.


Ezt te is el tudod mondani a szüleidnek, hogy mivel még nem vagy annyira kitéve a veszélynek, inkább megvárnál minél több információt az oltásokkal kapcsolatban, és majd aztán. Ez egy logikus, racionális álláspont.


A lényeg az, hogy közben ne válj facebook idiótává, aki az ott terjedő marhaságokból tájékozódik.


Nem mindegy, nagyon nem mindegy.

2021. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már kiskorú. Hiába próbálom higgadtan megbeszélni, rögtön támad, ma is olyanokat mondott, hogy buta vagyok, idióta vagyok, hiszen mindenki azt mondja be kell oltatni magunkat.
2021. ápr. 8. 15:45
 13/14 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy regisztráltál, de még nem hívtak. Ez egy hónapig jó lesz. Utána mondd, hogy biztos hibás volt a regisztrációs felület.


Aztán... találj ki majd valamit.

2021. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem értem az embereket, megeszik a rengeteg génmódosított mű kaját, csomagolt ételt, vegyszerezett zöldséget, gyógyszerrel tömött állatok húsát, megisznak egy fél periódusos rendszert a különböző üdítők és energiaitalokon keresztül és ezekről mind be van bizonyítva, hogy KÁROS hosszú távon, sőt, gyógyszereket is szednek, amikre szintén rá van írva, hogy milyen lehetséges mellékhatásokat okoz, de az oltástól fosnak, mert az oltás, és a fbos konteók azt mondják belehalsz, közben emberek millióinak semmi baja világszerte. Ha kiadnának egy közleményt, hogy az oltás bizonyítottan nem veszélyes, de 1% ritka esetben súlyos ilyen-olyan mellékhatásokat okoz (kb mint az összes gyógyszer), akkor hirtelen mindenki megnyugodna, mert valaki ki meri mondani? Szerintetek a gyógyszereknél nem folyamatosan kísérleteznek a vásárlókon? A tesztek alapján merik forgalomba hozni, de nem adják be 1 milliárd embernek előtte, hogy lássák, hogy annak a fájdalomcsillapítónak van e másik mellékhatása... Majd menetközben kiderül.


Ez sem más. Valószínűleg 1 év múlva ki merik majd jelenteni, hogy a vakcinák többsége tök ártalmatlan, mert a többségnek nem lett baja, akinek mégis, azt felírják az 1% kivételek közé.

2021. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!