Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám beszólogat nekem, akkor...

Apám beszólogat nekem, akkor már beszélni sem tudok normálisan, csak hebegek?

Figyelt kérdés

Teljesen összekavarodik a nyelvem, amikor megpróbálom elmagyarázni apámnak, hogy miért nem örülök annak, amiket mond nekem. Arra utal, hogy nem vagyok nőies, néha mondja hogy egyszer úgy örülne neki ha látna a szalagavatón, végre egyszer nőiesnek, de ugye az valószínűleg el fog maradni. Úgy érzem még csak most alakul ki a személyiségemnek bizonyos része, és igyekszem felnőni is, érettnek lenni, ezért igyekszem jól és higgadtan kezelni a helyzeteket amikor ilyeneket mond. Ma például azt említettem neki, hogy milyen érdekes, hogy manapság egyre több fiúnál/férfinál látom, hogy azok a lányok jönnek be nekik, akiken van pár plusz kiló, vagy esetleg akár molettek is (nem mondom hogy így van, nekem ez csak a mostani időkben tűnt fel de most ettől eltekinthetünk, csak fun factnak mondtam). Erre az volt a válasz, hogy ezzel akarom-e mondani, hogy ezért nincs pasim (sportos alkatú vagyok). Nem értettem, hogy hogy jön ez ide, csak mondani akartam valami érdekességet a társadalmi dolgokkal kapcsolatban. Csak azt akarta mondani, hogy rajtam nincsenek fölös kilók, és egyébként ezzel semmi gond nincs, de próbáltam elmagyarázni, hogy jobban esne, ha ezt egy kicsit más köntösbe csomagolná, mert ez így most olyan volt, mintha a lényeg az lett volna hogy nincs pasim. Amikor próbáltam ezt elmagyarázni egyszerűen csak össze vissza beszéltem, ragozni sem tudtam normálisan, már majdnem dadogásnak nevezném, annyira igyekeztem helyén kezelni a helyzetet és nem hülye tiniként viselkedni.. pedig nem éreztem egyébként annyira idegesnek magam..

Valami tanács, vélemény..?



2021. febr. 21. 20:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

HA valaki kérdezné, hogy miből gondolhatja apám, hogy nem vagyok nőies:

Nem sminkelem magam, nem nézegetek fiúkat a neten, nem is akarok senkinek tetszeni. Vannak céljaim, amit el szeretnék érni, azokra koncentrálok és tudom, hogy ezek miatt nem lenne időm egy kapcsolatra, ezért nem keresek, és mivel nem is megyek olyan helyekre ahol találhatnék valakit, nem is nagyon találkozom senkivel. Ez nem azt jelenti, hogy nem mennék bele egy kapcsolatba ha lehetőségem adódna, egyszerűen tudom mik a határaim. Tehát nagyrészt azért gondolhatja, mert egyáltalán nem foglalkozom a szexualitással párkeresés szintjén.

2021. febr. 21. 21:00
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Jó lenne tudni, hogyan hatott rád apád beszólása, milyen érzések voltak benned, ami után / miatt nehezen ment gondolataid kifejezése.
2021. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán tudom leírni.. Sokszor eléggé kiakaszt amikor ilyeneket mond, és mivel sokszor ignorál ha beszélek hozzá folyton azt az érzést kelti bennem, mintha annyira értéktelen lennék, hogy válaszokra sem méltat. Most viszont nem éreztem semmilyen feszültséget magamban, vagy lehangoltságot, csak próbáltam volna elmagyarázni miért nem esik jól amikor ilyeneket csinált, de nem sikerült..
2021. febr. 21. 22:05
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem azért mintha annyira tudnám milyen igazán nőiesnek lenni, de abban biztos vagyok, hogy nem leszek attól nőiesebb, ha azt mondják rám hogy nem vagyok az. A támogatás és a pozitív megerősítés híve vagyok. Egy olyan gyerek, aki nehezebben tanul is sokkal jobban fejlődik, ha bíztatják, és azt mondják rá, hogy okos... De lehet hogy én vagyok a hülye, hogy így gondolom..
2021. febr. 21. 22:08
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
elég jól le tudtad írni. :) apád sokszor eléggé kiakaszt és ignorál, az értéktelenség és a "csekélyértékűség" érzését kelti benned - ez pont elegendő ahhoz, hogy gyengítse az önbecsülésed, és az önmagadba vetett hited - miközben te nem ilyen beszólásokra, hanem pozitív visszajelzésekre vágynál, hogy fejlődhess.. Úgy gondolom, ez fontos oka lehet annak, hogy nem tudsz az irányába normálisan kommunikálni, illetve önérvényesítő módon fellépni vele szemben..
2021. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is így gondolom..mit tudnék tenni? Amúgy sok mindenben támogat apukám és nem szidni akartam vagy ilyesmi, de kötve hiszem, hogy bármit is tudnék változtatni azzal kapcsolatban, hogy ezeket mondja/ne mondja. Hiába kommunikáltam irányában többször is, nem változtatott sok mindent, maximum ideiglenesen. A nevelése miatt ilyen sajnos, de ezen már nem tudok változtatni. Nagyon nehéz nekem ezzel az önbecsülési dologgal megküzdeni, de tudom hogy képes leszek rá csak nem hagyhatom hogy elhigyjem ezeket amit mond, ami elég nehéz, hogy mást nem igazán hallok. Igyekszem magamnak mondogatni az ellenkezőjét, illetve tudatosan és logikusan végiggondolni a helyzeteket, de sokszor érzem hogy csordul ki a pohár, mert nincs kinek önteni..
2021. febr. 21. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Az önbecsülésed megerősítésével és stabilizálásával érdemes kezdeni. Próbálj olyanokat találni, akik becsülnek téged és pozitív visszajelzéseket adnak. :)

Szerintem érdemes meggondolnod, bizonyos megjegyzések milyen hatást válthatnak ki apukádból, illetve előre átgondolhatod, bizonyos "jellemző" felvetésekre és feltételezésekre hogyan fogsz majd reagálni. :)

Azt szerintem el kell fogadnod, hogy zavarja őt vagy furcsának találja, hogy nem fontos számodra annyira a párkapcsolat, illetve hogy nincs barátod. Jó, ha elmondod neki a törekvéseid, céljaid, és azt, hogy nem vagy a párkapcsolat ellen, csak aktuálisan más van fókuszban nálad. :)

2021. febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tűnik apád gonosznak, se beszólogatósnak, csak próbál megérteni, feltesz neked egy kérdést, hogy "úgy gondolod azért nincs pasid, mert sportos vagy?" Amivel neki nincsen baja, csak kérdez. Ettől te annyira zavarba jössz, hogy összeakad a nyelved. Nem tudom ezt a kérdést, hogyan kellett volna a szád íze szerint tálalni.


Úgy érzem, itt nálad vannak gondok, nem apádnál. Ha ennyitől "összecsinálod magad", mi lesz a való életben egy állásinterjún? Töpreng el azon, mi zavar téged valójában a pasizós/nőiesen öltözök témáknák és ismerd el, ne fuss előle. El kell fogadni azt ami vagy.


Baromi nagy klisének hangzik, menten hozzám vágnak pár dislike-ot is emiatt a mély Coelho-s baromság miatt, az biztos, de ez az igazság.


Ha már nem zavar az, ami miatt kinevetnek és cikiznek, akkor lepereg rólad.

2021. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Teljesen megértem azt a felfogást, hogy "Ha ennyitől "összecsinálod magad", mi lesz a való életben egy állásinterjún?". Ugyanakkor azt is gondolom, hogy azoknak, akiknek biztos alapjuk van, akiket a családban biztattak, és jókat mondtak nekik sokkal könnyebben állják meg magabiztosan az ilyen szituációkat, hisz van mire építkezni. Ha az ember sosem vot dícsérve, hogy álljon oda egy állásinterjún, hogy tudja magáról, hogy miben jó? Főleg, ha erről megerősítést korábban nem kapott. MEgértem amiről beszélsz, kedves utolsó, ugyanakkor fordítottan látom értelmét a dolgoknak. Kell valami, amire tud építkezni az ember, és ezeket általában a szülők kell biztosítsák ideális esetben. Azért is gondolom így, mert amíg a külvilágban jönnek az ember felé kihívások, kell egy biztonságos környezet, ahová hazamehetnek, ahol megerősítést kapnak. Persze ez ritkán szokott érvényesülni, de szerintem az lenne a kedvező helyzet mindenkinek, ha a család egy biztos pont lenne, és nem még egy hely, ahol kihívásokkal találkozzanak. (Itt most természetesen nem a házimunkára meg ilyenekre gondolok) Szerintem a szülőnek kéne azt a szerepet betöltenie, hogy utat mutasson a gyermeknek, a tapasztalatai alapján, hogy a gyerek a külső helyzeteket jobban tudja kezeleni. Akinek sosem magyarázzák el otthon, hogy hogyan kell a helyzeteket kezelni, az hogy fogja később, feltalálja magától? Tehát nulláról indul az illető, amikor szülői segítséggel többről is indulhatna a problémamegoldás módszereiben.

2021. febr. 22. 10:31
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerűen ne kommunikálj vele. Ha muszáj szólnod hozzá, akkor maradj semleges témáknál, pl időjárás, bevásárlás, stb


Egyébként nem tudom hogy te hogy bírod cérnával, én már rég megkérdeztem volna, "Miért olyan fontos neked, hogy dugnak-e engem vagy sem? Miért érdekel ez téged ennyire? Szeretnéd végre a matracnyikorgást hallani a szobámból éjjel, vagy mi?"

2021. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!