Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tanácsolnátok...

Szülők! Mit tanácsolnátok ebben az esetben a gyereketeknek? Hogyan viszonyulnátok hozzá?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok és már idén végeztem volna, de csúsztam egy félévet és inkább úgy döntöttem, hogy passziválom is a most következőt. Ennek több oka is van, úgyhogy ezt most nem részletezném. A szüleimnek alapvetően semmi problémája nincsen a helyzettel, megértik, elfogadják és támogatnak. A részükről semmiféle kérdés, probléma, aggály stb. nem merült fel. Viszont én picit meg vagyok zuhanva és nem nagyon tudom, hogy most mégis mit kezdjek magammal. Én már csak magam miatt sem szeretnék itthon ülni ölbe tett kézzel, mindenképpen hasznosabban szeretném eltölteni ezt az időszakot és erre keresek lehetőséget (munka, tanfolyam, szórakozás és minden egyéb). Csak igazából szinte mindig abba futok bele, hogy ehhez és ehhez pénzre lenne szükség, és úgy alapvetően szinte maga az élet minden szegmense is pénzbe kerül. A szüleim támogatnak anyagilag és minden költségemet fedezik, de mindig felmerül bennem, hogy én ezt a jelenlegi helyzetben elfogadhatom-e vagy mennyire helyes, ha pénzt kérek tőlük bármire is. Szívesen dolgoznék és a munka ezt a kérdést meg is oldaná, viszont egyelőre nem találtam semmit és félek később sem fogok (ugyebár nincsen sem végzettségem, sem szaktudásom, sem tapasztalatom és egy pici vidéki településen élünk).
2021. febr. 3. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó oka van annak, hogy halasztasz, akkor támogatnalak mindenben. Ha valami bugyutaság, akkor irány dolgozni.
2021. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Én azt tanácsolnám, hogy ne halasztgassa a tanulmányait, mert a végén elúszik az egész, tessék magadon erőt venni.
2021. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Én azt gondolom hogy mivel már csak 1 féléved van hátra, azt csukott szemmel is meg kellene csinálni, utána pedig tudnál dolgozni.
2021. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél magaddal nagyon-nagyon őszinte.


Valóban szükéséges csúsztatni? Mert ha igen, akkor erről a szüleidet is megtudod győzni, és kialakítani egy tervet.*


De mesélek neked valamit. Amikor én az első diplomámat szereztem, még nem volt bolognai rendszer, passziválás, csúsztatás, miegyéb. Vagy sikerült a félév, vagy nem. Ötödév kora tavasszal a diplomamunkám kísérlete "elszállt", valami miatt teljesen behalt az egész, most nem részletezném.


Elvileg újrázni kellett volna az egészet, ami teljes év csúszást jelentett volna.


De mire ide eljutottam, kialakult egy elképzelésem arról, hogy mi lett volna, ha... sikerült volna a kísérlet. És mivel a kuty se törődött azzal, hogy sikerült-e a kísérlet, vagy sem, valahogy mégis sikerült a kísérlet. Jelest kaptam a diplomamunkámra.


Mindezt csak azért mesélem, hogy hátha megoldható a dolog valami furfanggal.


Ha nem, akkor használd ki lehető legjobban a csúsztatóséved. Tanulj nyelve(ke)t online, sportlj, olvass, és a lehető legtöbbet dolgozz is.


Hajrá!

2021. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van nyelvtudásod, és valamilyen jó szakra jársz, akkor általában felveszik 2 félév teljesítése után is az embert vmilyen normális irodai munkára. Persze az a feltétele, hogy nem mondasz fel pár hónap után, és megszerzed munka mellett a diplomát.
2021. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy támogatnám, ha hasonló helyzetbe kerülne a gyerekem, ugyanis én is jártam így.
2021. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Az nem kérdés, hogy halasztok-e vagy sem. Ezt a félévet mindenképpen passziválom, ezt már eldöntöttem. Egyébként nem csak ez az egy félév lesz hátra, hanem az előzővel együtt kettő (ezt a kérdésben le is írtam : " csúsztam egy félévet és inkább úgy döntöttem, hogy passziválom is a most következőt "). Az egyik ugye egy korábbi tárgy miatti csúszás (csak a következő őszi félévben lehet majd újra felvenni), a másik pedig a saját döntésem (ez összetett - depressziós vagyok és szorongok, már alábbhagyott a motivációm és érdeklődésem a szakkal kapcsolatban, már az előző félévben sem tudtam a megszokott szinten teljesíteni stb.).

A szüleimnek nincsen vele semmi baja, tehát nem azért tettem fel a kérdést, mert meg kellene őket győznöm stb., őket igazából egyáltalán nem érdekli és nem foglalkoznak vele. Inkább ez az oka a kérdésemnek, mert velük ezt egyáltalán nem tudom megbeszélni és kíváncsi lennék rá, hogy vajon másoknak van-e bármi hasznosítható ötletük, tippjük vagy tanácsuk. A kérdés másik része pedig az anyagiakra vonatkozik, hogy mi az, ami kérésként még belefér vagy ami elfogadható.

2021. febr. 3. 19:51
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös Bölcsészhallgató vagyok, bár nyelveket beszélek. Viszont itt alapvetően nem ezzel, a hosszútávú elköteleződéssel vagy a feltételekkel van a probléma, hanem inkább a lakhelyemmel. Mint írtam vidéken élünk, tehát itt a faluban és a környékbeli kisvárosokban igazából esélyem nincsen irodai munkára, sőt még nagyon másra sem. Eddig egyedül a tescoba tudtam jelentkezni (még nem kaptam visszajelzést), de semmi mást nem találtam. A szüleim azt mondták, hogy ha valahol máshol találok munkát, akkor ők kifizetik nekem az albérletet, de ez rengeteg pénz és nem tudom elfogadhatom-e. Ráadásul anyukám is munkát keres már hónapok óta mióta nyugdíjas lett, de ő sem talál semmit, tehát nem is csak nekem van ezzel problémám.
2021. febr. 3. 19:57
 9/11 anonim ***** válasza:

(4-es vagyok)


Ha a szülők elfogadták a döntésed, az jó. Akkor a következő évre nagyjából számíthatsz arra, hogy lesz mit enned, lesz hol laknod. És ez nem kevés.


Azt javaslom, hogy használd ki nagyon-nagyon ezt az évet. Nézz körül, dolgozz. Használd ki, hogy ez most nem azért fontos, hogy vajon megélsz-e, fenn tudod-e tartani az "egzisztenciádat". Tekintsd az egészet tapasztalatszerzésnek.


Mi az, ami váratlanul megtetszett, hogyan tudnád (esetleg alternatív útvonalon) elképzelni a boldogulásodat. (De ha már csak ilyen levés van hátra, feltétlenül fejezd be a tanulmányaidat!!!)


Hajrá, ügyes legyél!

2021. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bölcsész... Mindent értek.
2021. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!