Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez emberolesi kiserlet? A...

Ez emberolesi kiserlet? A szuleim elhanyagolo vagy bantalmazo szulok ezek alapjan?

Figyelt kérdés
Egyszer olyan huszeves koromban,mikor mar kulon eltem mentem haza a szuleimhez latogatoba. Meg nem ertek haza, de a nagyszuleimmel eggyutt eltek. A mamam az utcan allt a kapuban zuhogo esoben. Azt mondta fel a papamtol, aki tok reszeg, inkabb az utcan van. Papa kijott, persze vedtem a mamat. Erre elkezdett lokdosni, probalt kilokni az uttestre az autok ele. Tavolab mentunk egy forgalmasabb keresztezodesbe, de utanunk jott es tovabb csinalta, egyfolytaban vissza kellett ugorjak a jardara. A buszmegalloban a kamaszok csak rohogtek. Miutan hazajottek a szuleim elmondtam nekik ezt, anyam csak ket percig meltatlankodott, apam el se akarta hinni.

2021. febr. 1. 23:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Elég idióta szüleid voltak, ha ezt akkor csak úgy lesöpörték a vállukról. Ha anyád olyan habitusú lett volna, mint az enyém, szerintem ott helyben agyonütötte volna a nagyapádat..
2021. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
66%

Nem továbbra sem bántalmazók és elhanyagoló szülök. Az hogy nagyapád otthon lövöldözik az az ő felelősége,nem a szüleid hanyag vagy bántalmazó magatrása.

Gondolom nagyfateré volt a kégli,azaz bármit tehet,ha nem tetszik lehet menni a híd alá.


Ez a lövöldözött otthon érdekes téma lehet.


Szoval inkább kussolnak és hajbokolnak minthogy maguknak kelljen lakást szerezni. Tudom mi is így voltunk...

2021. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Nade ha a kiskoru(ovodas)gyermekem mellett valaki rendszeresen beszamithatatlan alkoholos allapotban van, lovoldozik stb. eb meg tovabbra is ott maradok, ahelyett, hogy mondjuk elmegyunk alberletbe, akkor en nem vagyok rossz szulo? Pl. A vicc h a haz mar akkor apam neven volt a fele, szoval se a hid ala, se alberletbe nem kellett volna menjunk.

Amugy en inkabb adnam ideiglenesen biztonsagos helyre a gyerekem, minthogy mondjuk az elete vesźelyeztetve legyen....

2021. febr. 2. 22:39
 24/31 A kérdező kommentje:

Amugy ez a "barmit tehet mert ove a kegli" sem igaz, attol mert tied a haz nem olheted meg a benne lakokat pl.


Koszonom a hozzaszolasokat.

2021. febr. 2. 22:40
 25/31 anonim ***** válasza:
45%

Normális kereteközt tehet bármit. Pl: berughat. (Megölheti semmi nem akadályozza...az hogy ez bűncselekmény az már máss kérdés.)


A bántalmazó ehnyagoló az a SZÜLŐRE vonatkozik CSAK ÉS KIZÁROLAG RÁ. A környezetében tartozkodok nem számitanak.

A részeges nagyi még annyirasem mert ő nem szülő.


A szülö nem köteles elvinni a gyereket onnan. Az nem az ő felelősége,hogy valaki részeg. Nem lehet mindent a apu/anyu nyakába varni,mert az a vége hogy rossz szülő vagy ha gyerek elesik és lehorzsolja a térdét.


Elvinni biztonságos helyre.... hová? addig örülj ameddig otthon vagy részeges szülökkel,nagyszülökkel. Bárminemű bentlakásos intézményben a családi okok miatt bekerültek vannak a táplálék lánc alján. Igen tápláléklánc ott megeszik őket...ahoz képest a részegnagyi kedves öreg apoka.

2021. febr. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, ami történt az régen volt, már a nagyszüleid sem élnek. Ha a szüleid összességében véve jó nevelést adtak, kitanítattak, támogattak, akkor a szüleid nem elhanyagolók, se bántalmazók. Ha az apád lett volna alkesz és minden nap elver, akkor az lett volna, de gondolom nem ez állt fenn. Az emberek folyamat döntéseket hoznak, amikor nem hittek neked és a nagyidnak akkor rossz volt a döntésük, aminek rosszabb esetben halál is lehetett volna a következménye, de ezt is inkább csak veszélyeztetésnek tartom.

A másik, hogy utólag mit tudtak volna kezdeni a papával? Lökdösődik, veszekszik egy sort, hazamegy kialussza és másnap arra se emlékszik mi történt. És a jog ezzel nem tud mit kezdeni, pedig jah… valahol emberölési kísérlet, csak épp nem volt beszámítható.


Ha mondjuk a férjed elkezdene inni és bántani téged és a gyerekeket, akkor jelenleg csak egy megoldás lenne, elköltözni. Ez 10 éve is így volt, meg 30 éves is. Sajnos ez van.

De még egyszer gondold át, hogy mit adtak a szüleid a 3x év alatt, ezt a 2 esetet leszámítva? Sőt akár meg is kérdezheted őket, hogy miért nem csináltak akkor semmit. Lehet másképp cselekedtek volna.

Szerintem nézz előre, ne a múlton rágódj.

2021. febr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
5: honnan tudod hogy öreg?
2021. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"... A vicc h a haz mar akkor apam neven volt a fele, szoval se a hid ala, se alberletbe nem kellett volna menjunk."


Akkor hová? Mert pont ebböl kigololag nagyapát sem lehet kietnni otthonrol.

Es még itt van a haszonélvezeti jog is,bár ez mostmár nem téma.

2021. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Haszonelvezet nincs rajta, hanem arra gondoltam, hogy a reszet eladhatta volna, barkinek, akar ha mas nem veszi meg(ha a nagyszulok zavarjak a vevoket, bar kulon bejarat volt), akkor egy ingatlanbefektetonek, mivel nagyon szep budapesti nagy ingatlanrol van szo.
2021. febr. 14. 00:37
 30/31 anonim ***** válasza:
Nyugi most jön a csak a csaladod duma.
2021. febr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!