Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez emberolesi kiserlet? A...

Ez emberolesi kiserlet? A szuleim elhanyagolo vagy bantalmazo szulok ezek alapjan?

Figyelt kérdés
Egyszer olyan huszeves koromban,mikor mar kulon eltem mentem haza a szuleimhez latogatoba. Meg nem ertek haza, de a nagyszuleimmel eggyutt eltek. A mamam az utcan allt a kapuban zuhogo esoben. Azt mondta fel a papamtol, aki tok reszeg, inkabb az utcan van. Papa kijott, persze vedtem a mamat. Erre elkezdett lokdosni, probalt kilokni az uttestre az autok ele. Tavolab mentunk egy forgalmasabb keresztezodesbe, de utanunk jott es tovabb csinalta, egyfolytaban vissza kellett ugorjak a jardara. A buszmegalloban a kamaszok csak rohogtek. Miutan hazajottek a szuleim elmondtam nekik ezt, anyam csak ket percig meltatlankodott, apam el se akarta hinni.

2021. febr. 1. 23:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk ez igaz, az én apám is addig keménykedett meg köcsögösködött, míg úgy el nem vertem, hogy összeszarta magát. Utána tudta, hol a helye. Érteni nem értette, de az eljutott az agyáig, hogy ha kóstolgat, jön a picsás.
2021. febr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%

Ez jogilag semmiképp nem lehet elhanyagolo vagy bántalmazó szülő esete.

Mert már nem élsz velük és mèg nagykorú is vagy.


A magyar jog a családonbelüli erőszaktol fél,és nem foglakozik vele,(ami nincs az nem probléma) de ez az.

Sajnos ha nem ütel.senki akkor nem is bagyon lesz belöle semmi. Ha videó lenne a törtetröl akkor lehetne valamit kezdeni a dologgal,de szintén magyar sajátosság,higy amig nem folyik vér addig nincs ügy.


Talán veszélyeztetés miatt lehet feljelentést tenni ami,valami pénzbirságban megnyilvánul,mert a bántalmazott is felnőtt (eltud menekülni) börtön elképzelhetetlen,ha mégis akkor a ittsság miatt az is hatástalanul kevés.


Elkell kalapálni nagyapád. Vagy videora venni,hátha vissza fordithatatlant csinál és leültetik.

2021. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
69%

Feljelenteni akkor lehetne, ha az eset MOST történt volna, nem évekkel ezelött.

Másrészt ez semmi esetre sem számítana emberölési kísérletnek, legfeljebb garázdaságnak, söt ha netán az autó alá esve meghaltál volna, az is max. gondatlanságól elkövetett veszélyeztetésnek minösült volna.


De évekkel késöbb ezen rágódni szerinten beteges dolog részedröl, amellett, hogy teljesen értelmetlen is.

2021. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem ismerni a hátteret, de itt az alkohol volt a ludas a papád részéről. Gondolom együtt laktatok, akár lehet az ő házukban, a szüleid nem nagyon akartak ezellen menni, mert akkor lehet menni az utcára gyerekestől vagy ahova akarnak. Meg hát vannak olyan öregek, akik már lehúztak egymás mellett 30-40 évet, csak a vége nehéz, van pár veszekedés, pofon (ital miatt), aztán megbékélnek, ahogy nagyid is. Meg hát a papád szerintem nem is fogta fel mit tett. NEM akarom őket védeni, csak próbálom megérteni, mi lehetett a háttérben.


Mindenesetre, ha ez így beégett neked, akkor jó eséllyel mindent elkövetsz, hogy te ne legyél ilyen ember, mint a nagypapád .

2021. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy nem olvastatok az elso kommentemet amit irtam, vagy tobben nem ertik a kerdest.A papa mar reg meghalt, en masik varosban elek a ferjemmel ea a ket gyermekemmel, harmincon folul vagyok. Azt is leirtam, hogy miota a ket gyerekem megszuletett azota jobban foglalkoztatnak ezek a kerdesek...Lehet beteges? Nemtudom...csak miota itt a ket gyerek azota nyilvan ez a tema jobban erdekel, a sajat gyerekkorom is tobbet jut eszembe.


Feljelentes, rendorseg stb. Emeszembe sem jutott, nem ez q lenyeg hiszen papa reg halott.A kerdes E L M E L E T I. Es a szuleim sem lehetnek nyilvan jelenleg elhanyagolo szulok, a kerdes arra vonatkozik, hogy azok voltak -e??? Mivel a lanyuk kb bekozolte, hogy kvazi meg akartak olni, es ok semmit sem tettek.

Egyebkent eselyem sem lett volna papam ellen, en egy vekony no vagyok, o meg 70 evesen is jo fizikumu volt.

2021. febr. 2. 09:30
 16/31 anonim ***** válasza:
56%
Nyugi Magyarországon természetes, hogy az elmebeteg vagy alkoholista családtagnak mindent elneznek. A feljelentés nem divat mert mit szólnak. Tudod a szüleid a hibásak.
2021. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%

Nézd meg a mérleg másik oldalát is. Mit kaptál a szüleidtől? Ezt a pár esetet leszámítva, szeretetben neveltek? lehetőséghez mérten volt mindened?

Tudod mi az elhanyagoló vagy bántalmazó szülő? Elhanyagol, ha nem ad enni, csak néha, nem nevel, nem figyel a tanulmányaidra, hagy elkallódni, csak egy kolonc vagy, nem kapsz szeretetet, meg úgy nagyjából semmit. A bántalmazó meg akár fizikailag, akár lelkileg folyamatosan inzultál, leépíti az önbizalmad, testi fenyítésben vagy.

Amit történt szerintem max veszélyeztetés, amikor nem vettek komolyan. Előttük történt bármi is? Produkálta magát a papád, látták mit csinál, amikor részeg?

2021. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy az öregek már össze házasodtak 16-18-20 évesen, és leéltek már együtt vagy 50 évet úgy, hogy egymás agyára mentek. Ezen szerintem nem lehet segíteni, mert esélytelen, hogy változtatnak. Nálunk is az volt, hogy a nagymamám állandóan panaszkodott nagypapámra. Igaz ő nem ivott sokat, nem volt részeg, de nem volt könnyű ember. Aztán miután meghalt, nagymamám kimutatta a foga fehérjét, elviselhetetlen öregasszony volt. Össze vissza hazudott telefonba, beképzelt dolgokat, magában beszélve szidott, és nem lehetett észhez téríteni. Anno megvédtük, de az éremnek két oldala van, én azt mondom.
2021. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
26%
Elindult a vonat
2021. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
38%
Jogilag az.
2021. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!