Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez emberolesi kiserlet? A...

Ez emberolesi kiserlet? A szuleim elhanyagolo vagy bantalmazo szulok ezek alapjan?

Figyelt kérdés
Egyszer olyan huszeves koromban,mikor mar kulon eltem mentem haza a szuleimhez latogatoba. Meg nem ertek haza, de a nagyszuleimmel eggyutt eltek. A mamam az utcan allt a kapuban zuhogo esoben. Azt mondta fel a papamtol, aki tok reszeg, inkabb az utcan van. Papa kijott, persze vedtem a mamat. Erre elkezdett lokdosni, probalt kilokni az uttestre az autok ele. Tavolab mentunk egy forgalmasabb keresztezodesbe, de utanunk jott es tovabb csinalta, egyfolytaban vissza kellett ugorjak a jardara. A buszmegalloban a kamaszok csak rohogtek. Miutan hazajottek a szuleim elmondtam nekik ezt, anyam csak ket percig meltatlankodott, apam el se akarta hinni.

2021. febr. 1. 23:25
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Persze nagyszuleim szokas szerint kb masnap mar kibekultek.Nem ez volt az egyetlen eset, kiskoromban is kerultem eletveszelyes helyzetbe miattuk. ( pl papam reszegen lovoldozott a hazban, amikor ovodas voltam)

Szuleim reszerol semmi megtorlas, semmi szemrehanyas sem volt, sot istenitettek nagyszuleimet mindig is. Ezeket soha senkinek nem mondtam meg el, de sokszor eszembe jutnak ezek, foleg miota nekem is van ket gyerekem, es a vilagon mindennel jobban szeretem oket. Azota fel nem tudom fogni, hogy tortenhetett meg ez a multban .

2021. febr. 1. 23:29
 2/31 anonim ***** válasza:
34%
Jelentsd fel őket!
2021. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, de szép a magyar valóság! Ez arrafelé tök normális. Igaz, itt Caliban meg az utcára szarni, meg a drogos fecskendőt szétdobálni az. De legalább gyerek mellett nem lövöldöznek.


Húszévesen már nemigen beszélhetsz bántalmazó szülőkről, különösen ha nem is élsz velük közös háztartásban. Hogy bántottak-e akkor, amikor még velük éltél, azt nem írtad le. Hogy a fater részegen lövöldöz, az tulajdonképpen nem bántalmazás, de a körülmények függvényében veszélyeztetésnek elmegy.


Ha apád konkrétan egy elhaladó autó alá akart lökni, az valóban lehet emberölési kísérlet. Ügyésztől függ, hogyan értékelte volna, ha valóban megtörténik, és ő arra hivatkozik, hogy nem volt ilyen szándéka, nem vette észre az autót, stb. Mondhatja azt is, hogy oké, lehet, hogy a tudata nem fogta át a cselekményt, tehát nem szándékos cselekmény, de azt is, hogy felnőtt embernek tudatában kell lennie, hogy ha valakit kilöknek az útra, azt elgázolhatja egy autó, és így viszont már szándékos bűntett.


A probléma, hogy soha nem fogod bebizonyítani, mert apád letagadja, anyád meg az ő pártjára fog állni, mert a bántalmazó kapcsolatok így működnek.

2021. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Amikor azt irom mamam papam, akkor a nagymamamrol es nagypapamrol irok. Lehet felreertheto voltam. A szuleimnek meg elmeseltem mikor hazaertek.. remelem igy mar erthetobb a tortenetem.
2021. febr. 1. 23:40
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
20 evesen egy oregember lokdos az uttestre...kapott volna tolem egy olyan atszalost, hogy mrnten kijozanodik!
2021. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
94%
Egyszer szájbavágnád nem lökdösne többet
2021. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Csak egyetérteni tudok az előző válaszolókkal. Ha gyenge leszel, akkor akként fog kezelni. De ha erős leszel, akkor ő fog meghunyászkodni előtted. Az életben a problémák elől nem elmenekülni kell, hanem megoldani őket. Értsd úgy, ahogy szeretnéd...
2021. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyszüleidről szól, nem a szüleidrő. Felnőtt ember vagy, nagykorú, ők már nem nevelnek, nem hanyagolnak el jogilag, mert nem is kötelesek innentől téged istápolni.


És ez amúgy igen, bűntetendő, ha te veszélyben érezted magad, ill. nagyid is. Feljelentheted. De sok dolgot nem tesz majd a rendőrség, max kap valami nevetséges közügyektől eltiltást vagy x nap közmunkát, de amúgy....

2021. febr. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
Ja, jelentse fel őket, mert évekkel ezelőtt a bepiált papa lökdöste, meg 20-25 éve lövöldözött.
2021. febr. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%
6#-nak igaza van. Jól pofán kell vágni meg alá rúgni vagy hármat aztán javulni fog a helyzet. Ilyet így lehet kezelni mert a szép szó hatástalan
2021. febr. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!