Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhanyagolás vagy még sem? Ki...

Elhanyagolás vagy még sem? Ki mit tenne ilyen helyzetben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tanácsra lenne szükségem.

5-e vagyunk testvérek abból 1 kiskorú 1 pedig most kezdett el dolgozni. Anyám 3 éve halt meg.

Na és itt kezdődik a buli, anyám halála után 2-3 hónappal apámnak már másik asszonya volt akit elég szépen eltartott (pénzel, tüzelővel, kajával, fizette helyette a rezsit) közben szépen titkolta, majd ugye lebukott. Lebukás után 1 hónappal már a családi házba akarta költöztetni az asszonyt a gyerekkel, oda ahol akkor még két kiskorú volt. Nem engedtük neki, így apám csak addig járt haza míg megfürdött és ment is az asszonyhoz lesz.rva a saját gyerekeit, a kaja meg fűtés luxus volt..ronggyal meg szeméttel tüzeltünk.

Na ezt az asszony elhagyta egy másikért aki még ennél is csóróbb, fél év után apám hitelre meg csokra lakást vett, amit rendbe is rakott meg be is bútorozott..az asszonyka egy forintot se rakott bele.

Apám meg az asszony elköltözött az új lakásba a régibe meg ott hagyta a két gyereket minden nélkül. Egy héten többször is megy ilyenkor ordít meg szidja a két gyereket... a kisebbiknek olyanokat mond, hogy zabi gyerek, minek születtél meg, csak a bajnak vagy, bekéne adni a zaciba, stb..

A héten egyszer visz nekik kaját (egy rúd gagyi parizert, 2 csomag mogyis pufit, 5 paradicsomot-paprikát) és közli, hogy ez neki milyen sokba került jah igen egy 1-2 hetente visz neki vagy spagetit.

Közben én szoktam nekik vásárolni kaját vagy azt ami éppen kell nekik, de ha apám lemegy vagy megeszi előlük vagy elviszi tőlük azt ami neki tetszik.

A kisebbik gyerek volt gyakorlaton a nyáron és ugye kapott rá pénzt, amit az apja számlájára utaltak, a gyerek megpróbálta elkérni a pénzt mire az apja elkezdet vele ordítani meg olyanokat vágott a fejéhez, hogy már eleget költött rájuk belehet fejezni a pénzelést majd ő tudja mire kell a pénz.

Az árvasági, a családit meg mindent pénzt az asszonnyal elherdál étterembe járnak meg bevásárolni.

A lényeg a lényeg, hogy a két gyerek már retteg az apjuktól, már előre félnek,hogy mibe fognak belekötni az asszonnyal, miért fognak már megint ordítani velük.

Az kimaradt, hogy az asszonynak a végrehajtónál van tartozása és most apám a gyerek pénzéből fizeti azt ki.

Na mindegy így is nagyon hosszú lett.

Ki mit tenne ilyen helyzetben?

Ha tudomásotok lenne ilyenről jeleznétek valahol?

Remélem elolvassa valaki és tud is segíteni.



2020. aug. 17. 13:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
gyermekvédelem?
2020. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit zavaros a történet, de a leírtak alapján egyetértek abban, hogy hanyagolja a két kisebb gyereket. Viszont hol vannak a nagyobb testvérek? Hogy nem derül ki, hogy a kiskorúnak nincs felügyelete (iskolába jár még gondolom)? A kiskorú is gondolom hamarosan nagykorú lesz a körülményekből leszűrve. Most még lehet a gyámügyhöz fordulni, én meg is tenném, viszont ha minden testvér elmúlt 18 éves, akkor csak egymásra számíthatnak majd, szerintem egyébként a házat el kellene adni és azt a gyerekek között szétosztani, mert ennek az életnek így nincs értelme.
2020. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2

Még 3 éve van, hogy betöltse a 18-at.

Sokat változott a kicsi mióta van ez a nagy össze visszaság..düh kitörés, nem tud játszani, mert szinte egyből megsértődik stb..

A ház egyik fele apám nevén van a másik fele a kiskorúé, mert anno rámondtunk le.

A 2 nagyobbat nem igazán érdekli..puffognak 1-2 napig aztán úgy csinálnak mint ha semmi se történt volna.

2020. aug. 17. 14:17
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha még 3 év van hátra, akkor mindenképpen kérjetek hivatalos segítséget, mert az még sok idő. Sajnos számolni kell azzal, hogyha egyik testvér sem segít, akkor állami gondozásba is kerülhet végső esetben a legkisebb. Szerintem próbáljatok meg összebeszélni testvérekként és segíteni egymáson, apátokra szemmel láthatóan nem lehet számítani.
2020. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem is nagyon akarja magával vinni a gyereket, mert az asszony már nem akarja pesztrálni....
2020. aug. 17. 14:23
 6/22 anonim ***** válasza:
11%
Szomorú történet. De én ott egy kissé meglepődtem, hogy "nem engedtétek neki". Öt gyerekkel nem csoda, ha gyorsan keresett új asszonyt. Talán úgy gondolta, ha ennyire jól tudjátok, boldoguljatok nélküle.
2020. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

5 gyerekből már "csak" 2-re kellett volna normálisan vigyázni.

Jó, hogy nem engedtük mikor anyánk még kis se hűlt, de ő már új nőt akar hozni a házba még a két gyerek se dolgozta fel,hogy nincs már.

2020. aug. 17. 14:30
 8/22 anonim ***** válasza:
35%

Ok, én megértelek téged, sőt a 0 pontozást is értem, mert baromira ellenszenves lehetett, amit írtam, csak próbálom megérteni a helyzetet. Öt gyerek? Csak jó apa lehetett addig, ha anyukád bevállalt vele öt gyereket.


És nem azon csodálkozom, hogy ti ellene voltatok, hogy ilyen hamar új asszonyt hozzon a házba, mert az természetes, hanem azon, hogy ő kikérte az engedélyeteket. Az ilyen "leszarom a gyerekeimet" szülő, általában azt teszi amit akar, mert végülis hogyan tilthattátok meg neki?


Bocs, csak itt gondolkodom, tudom, nekem könnyű.

2020. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
Szép történet de kamu már rég lépet volna a gyámügy,meg az iskolába is észre vették volna.
2020. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy kamu?
2020. aug. 17. 15:34
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!