Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhanyagolnád a nem törődöm...

Elhanyagolnád a nem törődöm nárcisztikus szüleid?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz gyerekkorom volt ,szüleimtől se szeretetet,se semmit nem kaptam. Annyit maximum,hogy amíg tanultam addig támoagattak mármint fizették a kajám,lakhatásom és így ennyi.

Amint munkába álltam és nem érdekelte őket az,hogy pl csak fél állásban és kb semmire nem elég az a pénz onnantól egy ft-ot nem adtak. Pedig bőven van pénzük,több házuk is mind kiadva stb...

Szóval jó pár hónapig egyik napról a másikra éltem és hiába szóltam nekik,hogy valamenniyvel támogathatnának míg lábra nem állok nem érdekelte őket csak lekezeltek,hogy már pedig meg kell tudni élnem.

De egész életemben sem támogattak lelkileg sem ,soha nem érdkelte őket egy párom sem,még az sem akivel 5 évig voltam együtt.

Ha találkozom is velük hozzám sem szólnak szinte. Ha oda telefonálok hozzájuk akkor is csak az ordítozás megy apámtól.


Azon gondolkoztam lehet megszakítok vleük minden kapcsolatot,mert nagyon rossz közérzetem van bármikor rájuk gondolok,hogy lehetnek ilyenek,hogy nem törődnek a gyerekeikkel,nem érdekli őket semmi és senki.

Most kezdek el pszihológushoz is járni ,mert annyira bennem vannak ezek a dolgok ,magmat hibáztatom tudat alatt,hogy én vagyok a selejtes és azért nem kaptam szeretet még a szüleimtől sem. Hogy senkire nem lehet támaszkodni semmiben.


Csak azon gondolkoztam mi lesz,ha magatehetetlen öregek lesznek? Vajon elvárják majd,hogy ápoljam őket? Vagy azért nem segítenek semmiben anyagilag sem,hogy ezzel zsarolják ki,hogy majd pelenkázzam őket?

Tényleg nem értem az egészet,de azt érzem nem akarom őket látni soha az életben.


2020. júl. 7. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg el fogját várni. És az lesz a legigazságosabb és számodra is legbékésebb megoldás ha hagyod őket a francba. Nyilván ezért te leszel a hálátlan szar, de hát ha már megfőzték a saját levesüket akkor egyék is meg
2020. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már meg is tettem! És bánom, hogy nem előbb! Nincs bűntudatom, sőt, Jól érzem magam végre, nem kell állandó megfelelési kényszerben élnem 27 éves koromban.
2020. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 TR75 ***** válasza:
34%

Abból, amit írsz, nem sok dolog utal arra, hogy nárcisztikusak lennének.

Amúgy meg, ha nem akarod látni őket, akkor nem is kell. Egyszerűen le kell lépni. Van, ami a saját magad érdekében már nem éri meg. Tedd rendbe a lelki egészségedet és ne nézz vissza. Bár amúgy az is lehet, hogy ha pszichésen rendben leszel, akkor a kapcsolatod a szüleiddel megváltozik, és ha nem is lesz "normális", de el fogod tudni fogadni őket olyannak, amilyenek (esetleg ők maguk is változnak).

2020. júl. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3, nem akarom leírni most pontosan milyenek,mert nem ezt szeretném bizonygatni,hogy totálisan beteg. De nála betegebb emberrel még soha nem találkoztam ezt nagyon őszintén tudom állítani.


Alapvetően elfogadtam,hogy ilyenek,de néha azért el fog a letargia,hogy nem igaz,hogy a legfontosabb dolgot nem kaphattam meg az életben egy normlis családot! Szerencsére a barátom és az ő családja támogat lelkileg .


1-2 : köszönöm szépen ! ÉN is úgy érzem ez a legjobb megoldás, meg tulajdonképpen őket szerintem nem is fogja zavarni,hogy nem tudnak rólam semmit. MÉg örülni is fognak neki. De azért ha rá ognak szorulni akkor majd hallgathatom valóban,hogy hálátlan gonosz kölök vagyok,hogy a szerető szüleimre akik mindent megadtak rá se nézek...

2020. júl. 7. 11:24
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azon gondolkoztam mi lesz,ha magatehetetlen öregek lesznek?"


Bevonulnak egy idősek otthonába.

A legtöbb ember számára fizikailag és pszichésen sem opció, hogy munka mellett ápoljon valakit egésznap.

2020. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 TR75 ***** válasza:
68%

A nárcisztikus szülő teljesen kontroll alatt tartja a gyerekét, lekicsinyli, megalázza, mások előtt viszont jófejnek tünteti fel magát, folyamatosan kamuzik, alakoskodik, amivel a tágabb környezetét megtéveszti.

Amiket írtál, nem ilyesmire utalnak, hanem arra, hogy egyszerűen érzelmileg elhanyagoltak téged.

2020. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

A kérdezö már szerintem nem a szüleivel él.

Ismerem ezt a szülötípust,általában kölcsön adják az egyik lakásukat pár évre hogy ott lakjon a gyerek de folyamatosan ellenörzik vagy szó nélkül egyszercsak a lakásra mennek ami kellemetlen szituációkat szülhet. Általában ki is hangsúlyozzák hogy csak ideiglenesen lakhat ott a gyerek.


Veled is ez a szitu kérdezö?

2020. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

6, pontosan ilyenek... most azért mert nem írtam le neked ,hogy milyenek pontosan légyszi köss bele,mint ahogy a szüleim tennék :DD


5, ők elvárnák amúgy ,hogy ezt tegyük!! régen modnogatták,hogy mekkora szemétláda az a kölök aki bedobja a szülei öregotthonba,az gonosz és kötelessége a gyereknek öregségben ápolni szüleit. De azt nem ondták,hogy ognodlnák :)

2020. júl. 7. 11:47
 9/21 A kérdező kommentje:

7, volt ilyen is pontosan !!! mindig váratlanul rámnyitottak :) szó nélkül jöttek,mentek és megkövetelték,hogy úgy éljek ahogy azt ők elvárják.


De már nem élek a lakásukon,mert odaköltöztek és kénytelen voltam albérletbe költözni. És elég szűkösen élek alig marad pénzem. Pedig nekik még lenne több lakásuk is ,de azokat kiadják.

2020. júl. 7. 11:51
 10/21 TR75 ***** válasza:
20%

Hm, látom van benned némi paranoia.

Abból, amit a kérdésben leírtál, nem utalt szinte (?) semmi arra, hogy nárcik lennének. Egyedül az, hogy a kérdésben magában tényként fogalmaztad meg.

Az, hogy te azt állítod, nárcik, még nem jelent semmit, főleg úgy, hogy nem hozol fel indoklást.

Hm, látom, a kioktatást már eltanultad. Nem vagyunk gondolatolvasók, ha értelmes választ vársz a kérdésedre, kell némi indoklás is, némi kifejtése a problémának. Ha csak együttérző bólogatást, akkor viszont oké.

2020. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!